Publikime në Netflix, HBO dhe Disney + për maj 2020

Muaji maj është këtu dhe duket se do të vazhdojë të na mbajë në divan për një kohë të gjatë. Ndërsa karantina dhe masat e tjera që nënkuptojnë largimin nga shtëpia na e kufizojnë ditën në ditë, ne zbatojmë thënien që kur mbyllet dera, hapet dritarja. Prandaj, bëhet një mundësi unike për të vazhduar shikimin e serialeve tona të preferuara dhe për të marrë pjesë në të gjitha premierat. Ne kemi arritur të zbulojmë të gjitha lajmet nga Netflix, HBO dhe Disney + gjatë këtij muaji maj 2020, Ne ju sjellim justifikimin perfekt që të mos humbisni asgjë.

Lirimet e Netflix: maj 2020

Seriale që janë premierë

Ne filluam me përmbajtjen që katapultoi Netflix për famë, serialin dhe ky muaj maj vjen me lajme, si mund të ishte ndryshe. Ne do t'ju rekomandojmë Hollywood, një serial që rrëfen aventurat e një sërë aktorësh të cilët gjatë viteve XNUMX hasën një sërë vështirësish në zhvillimin e karrierës së tyre në qytetin e Los Anxhelos. Gjetëm Jim Parsons si një nga protagonistët e saj dhe është në dispozicion nga 1 maji i ardhshëm, kështu që mund ta provoni.

 • Snowpiercer - Data që do të përcaktohet
 • Transformuesit: Cyberverse - Nga 1 maji
 • Gati e lumtur
 • Hollywood
 • Kolonia - T3 nga 2 maji
 • Nënat që punojnë - T4 nga 6 maj
 • Gërshërë shtatë - S2 nga 7 maj
 • Eddy - Nga 8 maji
 • Valeria
 • Hollow - T2
 • Të vdekur për mua - S2
 • Restorantet në telashe - T2
 • Riparuesit e Luginës së Rustit - T2
 • 100 - T6 nga 14 maj
 • Sh-Ra dhe Princeshat e Fuqisë - S5 nga 15 maj
 • Linjat e Bardha
 • Derapazhe
 • Çiçipatos
 • Mbretëresha e Indive dhe Pushtuesi - Nga 16 maj
 • Kontrolli Z - Nga 22 maji
 • Dinastia - S3 nga 23 maji
 • Forca Hapësinore - Nga 31 maji

Filma që lëshohen

Bastet e Netflix në filma në këtë muaj pranveror të Marsit 2020, një nga më të parashikuarit nga publiku i gjerë është Hotel Transylvania 3: Një pushim përbindësh, se do të mund ta shohim nga 3 maji i ardhshëm. Ne nuk kemi shumë premiera të nivelit përtej një produksioni tjetër për të gjithë audiencat, Si qentë dhe macet, se kësaj here arrin dita e parë e majit. Ne do të duhet të bëjmë bast në lëshimet e mëparshme ose në Skuadra e Vdekjes, në dispozicion nga 7 maji.

 • Si macet dhe qentë - Nga 1 maji
 • Karate kec ii
 • Hija e ligjit
 • Natë e frikshme
 • Kafshë pa kollare
 • Zonja Vrasëse Seriale
 • Gjithë ditën dhe një natë
 • Furia
 • Gjysmë pushtimi
 • Hotel Transylvania 3: Një pushim përbindësh - Nga 3 maji
 • Skuadra e Vdekjes - Nga 7 maji
 • Kimmy Schmidt e pathyeshme: Kimmy vs Reverend - Nga 12 maji
 • Missy tjetër - Nga 13 maji
 • Të dua, trap - Nga 15 maji
 • Zogjtë e dashurisë - Nga 22 maji
 • Gërvishtja - Nga 28 maji

Dokumentarë që lëshohen

 • Shënime për një film Heist - Nga 1 maji
 • Jerry Seinfeld: 23 orë për të vrarë - duke filluar nga 5 maji
 • Bon Voyage: Adventures Psychedelic - Nga 11 maji
 • Paditë për mediat
 • Hannah Gadsby: Douglas - Nga 26 maj

Lëshimet e HBO: maj 2020

Seriale që janë premierë

HBO është gjithashtu e ngarkuar me seri për këtë muaj maj, ne do të përfitojmë nga pajtimi më shumë se kurrë, mund të thuash. Sidomos thekson pjesa e dytë e sezonit të katërt të Rick dhe morty, një seri fatkeqësish rebele që nuk rekomandohen për të gjithë audiencat, por të afta të marrin më shumë se një të qeshur nga më të rriturit në shtëpi. Ne gjithashtu kemi përmbajtje spanjolle me Votoni Juan e cila hapet në ditën e parë të majit.

 • Voto Juan - Nga 1 maji 
 • Rick and Morty - S4.2 nga 4 maji
 • Ministria e Kohës - S4 nga 6 maji
 • Betty - Nga 4 maji
 • E vërteta e pamohueshme - Nga 11 maji
 • Stargirl - Nga 19 maj
 • Doom Patrol - S2 nga 29 maji

Filma që lëshohen

Kemi një kinema serioze me Gravitet, një histori e aftë për t’i bërë flokët të qëndrojnë në hapësirë, me protagonistë Sandra Bullock dhe George Clooney që do të tregohet së shpejti. Aksidenti i pësuar nga këta astronautë do t’ju ​​bëjë të ndiheni shumë nervoz, vendoseni në provë. Për më pak seriozët kemi sagën Sharknado e plotë, e cila thuhet së shpejti. Gjithashtu disa suksese si Armë të lartëSpiderman kthimi në shtëpi, kjo varet nga ju.

 • Graviteti - Nga 1 maji
 • Armë të lartë
 • Ekspertët e krizës
 • Tundimi në Manhatan
 • Legjenda e Herkulit
 • Dashuri dhe gjëra të tjera të pamundura
 • Sherlock Holmes
 • Gëzuar 140
 • Kuzhina e Skate - Nga 2 maji
 • Snitch - Nga 8 maji
 • Xhungla
 • Sfida e fundit
 • Mbretëreshë
 • Një natë jashtë kontrollit - Nga 10 maji
 • Snowden
 • Diku
 • Saga Sharnkado - Nga 22 maji
 • Spiderman kthimi në shtëpi
 • Habemus Papam
 • Zonja e artë
 • Ashtu si vetë jeta
 • Vlera e ligjit
 • Kori - Nga 29 maj
 • I ftuari
 • Terminator - Zanafilla

Përmbajtja për fëmijë - Premiera e HBO Kids

 • Lego Scooby-Doo: Partia e Plazhit - Nga 1 Maji
 • Scooby-Doo dhe Batman i patrembur - Nga 8 maj
 • Shfaqja Tom dhe Jerry - S4
 • Lego Scooby-Doo: Hollywood i përhumbur - Nga 15 maj
 • Puss në çizme - Nga 17 maj
 • Shrek 3 - Nga 17 maji
 • Shrek: Për fat të mirë ndonjëherë
 • Shrek
 • I padobishëm

Lëshimet Disney +: maj 2020

Sa i përket filmave, ajo bie në sy qartë Star Wars: The Rise of Skywalker, kjo u avancua për të nesërmen më 4 maj. Episodi i nëntë i sagës erdhi me shumë kritika, por ju duhet ta shihni atë që të jeni në gjendje ta komentoni atë. Gjithashtu arrin Maleficent: Zonja e së Keqes, një film nga Angelina Jolie ku e keqja është protagonist dhe gjithashtu rezultati është fantastik, historia siç ndoshta nuk ju kishin thënë.

 • Jashtë - Nga 15 maji
 • Një raund - Nga 22 maj
 • Mandaloriani - Episodi 8 nga 1 maji
 • The Clone Wars - Episodi 11 nga 1 maji
 • Shkolla e Mesme Muzikore: Muzikori - Seritë: Çdo të Premte

Shpresojmë që të gjitha këto risi t'ju kenë shërbyer dhe që të mund të kaloni shumë mirë nga divani.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.