Realiteti Virtual në Nintendo Switch lëshon çmenduri në internet

Nintendo ka hyrë në mes të vetullave dhe duke mbajtur thashethemet dhe fshehtësinë në lidhje me Nintendo Switch në maksimum, dhe kjo është se tastiera e re e kompanisë japoneze ka gjeneruar kritika, zhgënjim dhe algeri në të njëjtën masë. Edhe një herë, Nintendo rrezikon t'i ofrojë publikut përmbajtje dhe lojë të ndryshme, të cilat mund të përfundojnë me sukses (si Wii), ose dështim të plotë (si Wii U). Megjithatë brenda ortekut të thashethemeve, Interneti është çmendur plotësisht me mundësinë që Nintendo Switch të ketë syze të realitetit virtual. 

Ishte IGN ai që në dhjetor, në vëmendje të një patentë që Nintendo paraqiti në Zyrën e Patentave dhe Markave të Tregjeve të Shteteve të Bashkuara, në të cilin ai detajonte mjaft mirë se si do të ishte Nintendo Switch, ata gjithashtu gjetën një sistem realiteti virtual në të cilin duket se Nintendo po punonte. Sidoqoftë, pasi konfirmuam të gjitha detajet e Nintendo Switch në ditët e fundit, kemi arritur në përfundimin se të gjithë bien dakord me ato të dhëna në këtë patentë që kemi treguar. Kështu që fillon thashethemi për realitetin virtual në Nintendo Switch Kjo nuk ndalet së ndjekur forume videogame dhe YouTube në përgjithësi, "YouTuber" i parë spanjoll që i bën jehonë ka qenë SASEL, i cili ka komentuar të gjitha këto karakteristika të mundshme.

Në një përmbledhje të shkurtër, ne shpjegojmë se ky sistem i realitetit virtual do të ishte gjëja më e afërt me Samsung VR ose për shembull Google Daydream, me këtë nënkuptojmë se nuk do të kishim syze aktive si në rastin e PlayStation VR. Problemi qëndron te rezolucioni i tabletës Nintendo Switch, një ekran që ofron vetëm 720p, e cila është qartësisht e pamjaftueshme për një përvojë të realitetit virtual.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.