Dreame H11 I lagësht dhe i thatë, rishikim i thelluar i kësaj vakum / leckë

Më ëndërro mbetet e pozicionuar si një nga firmat që ofron një raport më të mirë cilësi/çmim në sektorin e pastrimit inteligjent të shtëpisë, veçanërisht nëse flasim për fshesat me korrent, robotët dhe aksesorët e tjerë që fokusohen në lehtësimin e jetës sonë kur bëhet fjalë për pastrimin e shtëpisë. .

Këtë herë ne hedhim një vështrim të thellë në H11 të re Wet and Dry, një fshesë me korrent që fshihet thellë dhe pastrohet me një kalim të vetëm. Ne ju tregojmë këtë produkt të ri Dreame dhe ju tregojmë se cila ka qenë përvoja jonë me përdorimin e rregullt të këtij produkti që ka revolucionarizuar një sektor ku nuk ofrohen shumë alternativa.

Materialet dhe dizajni

Kur vini bast për një markë si Dreame, tashmë e dini se çfarë të prisni për sa i përket dizajnit dhe materialeve, ajo është karakterizuar nga përfundime të mira dhe plastika të lehta por rezistente që i kanë dhënë shumicës së produkteve të saj një personalitet të pashembullt, dhe nuk ishte jini më pak me fshesën e re H11, të cilën mund ta lidhim shpejt me markën aziatike me një shikim. Dimensionet janë shumë të theksuara dhe kjo shoqërohet me një peshë totale rreth 4,7 kg në një trup mjaft të ekzagjeruar.

Komoditeti nuk do të mbizotërojë, kjo është evidente, megjithatë rrotullat e saj dhe fuqia e furçës do të na e bëjnë të lehtë kryerjen e kalimeve. Transportimi është pak më i komplikuar, prandaj përfshihet një stacion karikimi dhe vetëpastrimi që do të vendoset në tokë. Sigurisht që nuk po shikojmë produktin më të lehtë dhe më të gjithanshëm të markës, megjithatë, duhet të kemi parasysh qëllimet e Dreame H11, larg një pastrimi të lehtë dhe të zakonshëm, më tepër i fokusuar në hapësira të mëdha dhe me shumë akses. Të gjitha këto duhet t'i kemi parasysh përpara se të vazhdojmë me blerjen.

Përmbajtja dhe kapacitetet e paketës

Larg nga sa mund të duket, ky Dreame H11 vjen në një paketë mjaft kompakte, doreza e aluminit është e lehtë dhe e lëvizshme, përveç që na lejon të menaxhojmë funksionet e fshesës me korrent me butona me një prekje të mirë. Trupi që ka motorin, fshesën dhe dy depozita uji është montuar direkt në kuti dhe të gjitha pjesët e konsumimit dhe të mirëmbajtjes janë të lëvizshme, siç ndodh gjithmonë në Dreame. Me një sistem "klikoni" do të vendosim dorezën dhe do të kemi Dreame H11 të montuar plotësisht për të filluar me testet e para.

Përmbajtja e paketës siç thamë është mjaft spartane, trupi kryesor ku ndodhet rezervuari i dyfishtë, motori dhe fshesa, bazamenti i karikimit dhe vetëpastrimit, së bashku me përshtatësin e energjisë dhe një lloj "brushe" me shtimi i tij për ujë ose lëngje pastrimi që do të na ndihmojnë të mbajmë të pastër rezervuarët e ujit. Në këtë seksion Dreame H11 na jep një ndjenjë të mirë, instalimi është i shpejtë dhe nuk kemi kërkuar udhëzime për të nisur. Duhet theksuar se Dreame përfshin një lëng pastrimi specifik që së shpejti do të mund ta blejmë veçmas, megjithëse ende nuk e kemi gjetur pikën e shitjes.

Thënë kështu, ju mund të pyesni veten pse flasim në shumës të "Depozita", Kjo për shkak se Dreame H11 ka dy tanke të ndryshëm, një nga uji i ndotur prej 500 ml e cila është ajo që gjendet në pjesën e poshtme të fshesës, dhe një me ujë të pastër 900ml e cila është e ngarkuar për sigurimin e leckës me lëngun pastrues. Ky rezervuar uji i ndotur është vendi ku është gjithashtu përgjegjës për folenë e papastërtive që thithim.

Paneli tregues i funksioneve në krye do të na tregojë dy mënyrat e pastrimit: Standard dhe Turbo. Në të njëjtën mënyrë, do të na informojë për përqindjen e baterisë së mbetur dhe nëse modaliteti i vetëpastrimit funksionon në atë moment, për të cilin duhet të jetë në stacionin e karikimit. Kështu në dorezë gjejmë dy butona në pjesën e përparme për të trajtuar fuqitë e ndryshme të pastrimit dhe një në pjesën e sipërme të dorezës që është përgjegjëse për aktivizimin e modalitetit të vetëpastrimit.

Karakteristikat teknike dhe përvoja e përdoruesit

Para së gjithash do të flasim për autonominë, Dreame H11 ka një bateri 2.500 mAh që do të na japë deri në 30 minuta autonomi në modalitetin standard. kjo do të reduktohet ndjeshëm nëse shkojmë në atë që Dreame e konsideron modalitetin turbo. Nga ana e saj, fshesa me korrent ka një Fuqia thithëse 10.000 pascal, pak më e ulët se ajo që ofron në pajisjet e tjera, si fshesat e tij më të njohura me korrent, ku mund të arrijë deri në 22.000, duke qenë se furça e saj rrotulluese deri në 560 rrotullime në minutë Kjo do të ndihmojë për të kapur papastërtitë më të veshura dhe kjo i lejon pajisjes të punojë me fuqi më të ulëta thithëse.

Nga ana e saj, zhurma do të arrijë në 76dB i cili gjithashtu bie shumë larg nga rezultatet më të mira që marka ka qenë në gjendje të ofrojë në pajisjet e tjera. Si avantazh kemi mundësinë e blerjes së tij Amazona, me të gjitha garancitë që kjo përfshin.

Një nga problemet kryesore që kemi gjetur, përtej peshës, është trashësia e furçës, e cila do të na pengojë të kalojmë nën mobilje të caktuara, në të njëjtën mënyrë dhe duke marrë parasysh destinacionin e Dreame H11, do të kishte qenë. interesante për të përfshirë gjithashtu një dritë LED në furçë. Nga ana e tij, dhe siç mund të pritej, Rezultati në parket është shkatërrues, uji i tepërt do të lërë shenja të dukshme, megjithatë ky është një produkt i projektuar posaçërisht për dysheme prej porcelani, gresi dhe madje edhe vinyl, ku rezultatet kanë qenë shumë më të mira.

Mendimi i redaktorit

Ky Dreame H11 është një produkt inovativ që vendos standardet që duhen ndjekur në sektor si referencë, megjithëse ka pika më pak të dukshme si pesha dhe aksesi i vështirë poshtë mobiljeve, ka fuqi të mirë thithëse, materiale të shkëlqyera ndërtimi dhe përfundimi dhe do të na lehtësojë shumë për sa kohë nuk kemi parket apo dysheme druri. Çmimi i saj është rreth 320 euro në pikat e zakonshme të shitjes si Amazon.

H11 I lagësht dhe i thatë
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 4.5 yje
399 a 320
 • 80%

 • H11 I lagësht dhe i thatë
 • Rishikimi i:
 • Postuar ne:
 • Modifikimi i fundit: 28 dhjetor 2021
 • Dizajn
  Redaktori: 90%
 • potencia
  Redaktori: 80%
 • performanca
  Redaktori: 90%
 • Results
  Redaktori: 90%
 • autonomi
  Redaktori: 80%
 • Transportueshmëria (madhësia / pesha)
  Redaktori: 70%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 80%

Pro dhe kundër

rekuizitë

 • Materialet e përfunduara mirë dhe garancitë e dizajnit
 • Fuqi e mirë dhe përfundime të mira prej porcelani
 • Është e lehtë për të lëvizur

Contras

 • Akses i keq në mobiljet e ulëta
 • Rezultate të këqija në parket
 

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.