Philips TAG5106BK, kufje lojërash shumë premtuese [Shqyrtim]

Philips ka një histori të gjatë në elektronikën e konsumit dhe gjithashtu po hyn gradualisht në sektorin e lojërave me njëfarë suksesi, një zonë që ka gjithnjë e më shumë ndjekës në mbarë botën. Kështu, sot do të fokusohemi në një nga produktet më të fundit që ka lançuar marka në këtë drejtim, kufjet.

Ne analizojmë në thellësi të renë TAG5106BK, kufje lojrash me shumë lidhje dhe të pajtueshme me DTSx 2.0 të afta për të ofruar tingull 7.1. Zbuloni me analizën tonë se cilat janë karakteristikat kryesore të tij dhe nëse vërtet ia vlejnë krahasuar me alternativat e tjera.

Materialet dhe dizajni

Në këtë kuptim, Philips vazhdon të ruajë shijen e mirë pa rënë në vështirësi, diçka që në sektorin e lojërave vetëm Sony e ruajti me produktet më të fundit që ka lançuar për PS5 dhe gamë të tjera. Kështu gjërat janë, Pamja e parë e Philips TAG5106 është inkurajuese, një ndërtim i mirë dhe të gjitha standardet e lojërave pa hequr dorë nga eleganca dhe thjeshtësia, Nuk mund të prisnim asgjë tjetër nga kompania holandeze.

Philips TAG5106

 • lartësi: 22,2 centimetra
 • width: 19 centimetra
 • Thellesi: 8,2 centimetra
 • peshë: 375 gram

As nuk mund të themi se janë tepër të lehta, por shiriti i tij hibrid ka kapje të mjaftueshme dhe mbi të gjitha shumë rehati, nuk do të ndjeni asnjë presion në majë të kokës. Pa dyshim, ato janë krijuar nga dizajni dhe faqosja e tyre për një konfigurim lojërash disi më elegante, disi më të matur dhe mbi të gjitha diçka më të pjekur.

Nuk na mungon absolutisht asgjë në anët, ku gjejmë butonin e heshtjes së mikrofonit, rregullimin e volumit të kufjeve, një rrëshqitës për të kaluar midis lidhjes 2,4 GHz dhe Bluetooth, butonin e energjisë, butonin e menaxhimit të ndriçimit LED me tre mënyrat e tij dhe portat e ndryshme për mikrofonin dhe lidhjen me tela.

Në këtë drejtim, Materiali i zgjedhur për mikrofonin është shumë befasues, duke i dhënë atij shumë fleksibilitet dhe qëndrueshmëri të pazakontë. Është i heqshëm, kështu që ne mund t'i shijojmë lojërat tona më paqësisht pa asnjë problem. Më vonë do të flasim për performancën, ku as asgjë nuk i është lënë rastësisë.

Në nivelin e dizajnit, unë kam një tjetër veçse për të thënë, dhe kjo është ajo Porta e dërgimit të rrjetit 2,4 GHz është ekskluzivisht USB-A, dhe nuk ka asnjë lloj përshtatësi. Shumë konzola lojërash si PS5 dhe kompjuterë kanë porte USB-C, dhe në fakt, kufjet janë të ngarkuara me një port USB-C, kështu që mendoj se do të ishte e mençur të përfshinim të paktën një përshtatës.

Karakteristikat teknike

Le të flasim tani për një nga pikat më përcaktuese, karakteristikat teknike, ku do të fillojmë pa hezitim me tingullin. Ne kemi një diametër të altoparlantit 50 milimetra, të përbërë nga një sistem akustik i mbyllur me magnet neodymium. Kjo teorikisht na garanton një impedancë prej 32 Ohm, shoqëruar me një ndjeshmëri prej 101 dB, për një përgjigje frekuence nga 20 Hz në 20 Khz, jo shumë e gjerë kur krahasohet me pajisjet Hi-Res.

Philips TAG5106

E gjithë kjo rezulton në teknologji DTSX 2.0, në gjendje të garantojë 7.1 tingull i virtualizuar, duke krijuar zhytje 360 ​​gradë, diçka që Sony filloi ta popullarizonte me kufjet e tij të para të pronarit për PS4, dhe që është bërë një standard i vërtetë.

Në testet tona, ky virtualizim ka rezultuar në një shoqërues i vërtetë beteje për t'u zhytur në revole, ngarje video lojërash dhe sigurisht edhe në betejat tona më epike. Për interesin tuaj, ne i kemi testuar në Gran Turismo 7, në Call of Duty: Warzone 2 dhe sigurisht në Harry Potter: Howards Legacy. Në të gjitha ato kanë rezultuar të jenë tretës, duke rregulluar mirë tingujt, duke na lejuar të shijojmë dallimet në tonalitete dhe mbi të gjitha, duke na mashtruar mendjen që të kuptojmë se nga vjen rreziku.

Conectividad

Në këtë kuptim mund të themi se kufjet janë a të gjitha në një. Dhe ne do të kemi kryesore opsione:

Philips TAG5106

 • Bluetooth 5.2
 • Rrjeti 2,4 GHz
 • Fole 3,5 mm

Ajo që nënkuptojmë me këtë është seMund t'i dëgjoni për të punuar ose për të mbajtur takime biznesi, për të shijuar videolojërat tuaja, për të dëgjuar muzikën tuaj të preferuar dhe madje për t'i lidhur me një sistem të vjetër riprodhimi, Ata nuk vendosin absolutisht asnjë kufi për ju. Ne kemi qenë në gjendje të verifikojmë që të gjitha lidhjet janë të qëndrueshme dhe të lehta për t'u konfiguruar, siç mund ta konfirmoni në analizën tonë të videos.

Vlerësohet se kufjet e këtij lloji nuk kufizohen në disa opsione dhe dizajni i tyre, siç thamë në fillim të kësaj analize, shoqëron mbajtjen e tyre në një pjesë të madhe të ditës apo detyrave tona.

Përdorni përvojën

Siç e kemi thënë më parë, dizajni shoqëron, por edhe vëllimi dhe autonomia e tij. Rrota e volumit na lejon të rregullojmë nivele të ndryshme të fuqisë për ta përshtatur atë me të gjitha nevojat tona, si dhe jastëkët e saj të rehatshëm të veshit dhe shiritin e kokës, duke i lejuar ata të na shoqërojnë në momentet e kohës së lirë dhe gjithashtu në punë. Nga rruga, vlen të përmendet se jastëkët izolojnë në mënyrë mjaft efikase, kështu që anulimi aktiv i zhurmës do të ishte i tepërt në këtë rast.

Philips TAG5106

Ky anulim është i pranishëm në mikrofon, i cili performon shumë pa probleme dhe ofron një tingull të qartë dhe të qëndrueshëm.

Përtej sa më sipër, ne kemi 45 orë autonomi, dhe do të jem i sinqertë me ju, nuk kam mundur ta zbraz baterinë para se të mbaroj analizat, sepse do të më duhej një javë ditë pune të vazhdueshme për ta zbrazur dhe nuk ka pasur mundësi, kështu që mundem garantojmë që për sa i përket autonomisë kemi më se të mjaftueshme. Karikimi bëhet përmes portës USB-C dhe në varësi të markës, do të duhen afërsisht disa orë.

Ne mund të rregullojmë ndriçimin LED RGB dhe, mbi të gjitha, ta fikim atë, Nga një kalim i tre ngjyrave bazë, në ngjyrën fikse të njërës prej tyre, gjithçka do të varet nga disponimi ynë, lidhja jonë me këtë lloj dritash të vogla që unë personalisht i urrej dhe thjesht nga dëshira jonë për të tërhequr vëmendjen. Megjithatë, ato janë të integruara mirë, nuk duket se ndikojnë negativisht në konsumin e baterisë.

Me pak fjalë, ne po shikojmë kufjet që mund t'i blini në faqen e internetit. Philips dhe sigurisht në Amazona nga 71 euro, një opsion i mirë në krahasim me alternativat e tjera nëse kërkoni cilësi, lidhje, autonomi, thjeshtësi dhe maturi.

TAG5106BK
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 4.5 yje
70
 • 80%

 • TAG5106BK
 • Rishikimi i:
 • Postuar ne:
 • Modifikimi i fundit:
 • Dizajn
  Redaktori: 95%
 • Cilësi audio
  Redaktori: 80%
 • autonomi
  Redaktori: 95%
 • rehati
  Redaktori: 90%
 • Conectividad
  Redaktori: 95%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 85%

rekuizitë

 • Dizajn i matur dhe elegant
 • Fuqia e zërit
 • Autonomia dhe lidhja

Contras

 • Emituesi është USB-A
 • Kablloja e karikimit është e shkurtër

 


Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.