Rishikimi: Rockbox Bold X, më i fundit nga Fresh ´N Rebel, alternativë ndaj Ultimate Veshëve?

Altoparlantët me valë janë bërë praktikisht një pajisje shtesë e ditës sonë të sotme, dhe është se përmbajtja muzikore në transmetim dhe përmirësimi i këtij lloji të produkteve kanë shkaktuar shumë që marrja e këtyre altoparlantëve në rrugë me ne është gjithnjë e më e lehtë. Në këtë gamë të produkteve kemi shumë alternativa, por një pozicion të qartë, megjithatë, Fresh ´N Rebel ka vendosur bashkohuni në parti. Ne kemi në duart tona Rockbox X të ri nga Fresh ´N Rebel dhe ne e analizojmë atë për t'ju treguar se çfarë sjell ky altoparlant pa tel në treg dhe jashtë rrugës.

Dizajni dhe materialet: Një frymë e ajrit të pastër

Ne filluam me dizajnin, diçka ku shumica e altoparlantëve ultra-rezistentë duket se nuk duan të përtërijnë shumë, duke vendosur atë stil tubular që po shohim kaq shumë kohët e fundit. Sidoqoftë, kësaj here Fresh ´N Rebel na sjell një pajisje ovale të zgjatur që nuk zë shumë vend në një tavolinë dhe që do të shmangë rëniet e vazhdueshme. Për të filluar kemi gjashtë ngjyra bazë, të zakonshme për markën: Gri me akull, Mint i mjegullt, Pink pluhur, Blue me benzinë, E kuqe me rubin dhe Gri e stuhisë. Sa i përket materialeve, ne kemi gome për shasinë që do të mbrojë nga rëniet, si dhe në zonën e vogël të bazës së poshtme për t'i dhënë asaj pak më shumë qëndrueshmëri.

 • pesha: 320 gram
 • madhësia: 160 x 95 x 38 mm

Kemi tre butona të përparmë të bërë gjithashtu prej gome që na lejojnë të kontrollojmë përmbajtjen multimediale. Në anën e djathtë kemi skedën që zbulon portën e karikimit microUSB (Pse microUSB në këtë pikë ...?) dhe hyrja e foleve 3,5 mm në rast se duam të luajmë muzikë direkt nga kabllo. Në këtë anë ndodhet edhe butoni i energjisë dhe butoni i sinkronizimit Bluetooth. Sa i përket altoparlantit, ajo është e mbuluar me një pëlhurë najloni që mbron nga papastërtitë, duket mjaft rezistente dhe lejon një tingull të qartë.

Karakteristikat teknike

Kalojmë te të dhënat thjesht teknike, të cilat as ju nuk dëshironi t’i humbni. Ne po përballemi me një altoparlant për të cilin nuk kemi të dhëna të sakta në lidhje me baterinë, ne e dimë që është një portë hyrëse klasik 5V / 1A microUSB dhe ngarkesa po na merr dy orë në tërësinë e saj. Kjo siguron (në varësi të markës) 8 orë rishikim të pandërprerë, i cili sipas testeve tona është përmbushur pothuajse saktësisht. Ne nuk duhet të harrojmë se ky Bold X gjithashtu ka një mikrofon të integruar që na lejon të dalim nga telashet dhe të marrim një telefonatë, me performancën që mund të pritet nga një produkt i tillë. Fakti i të pasurit një port microUSB në vend të USB-C të përdorur gjerësisht dhe universal, më duket tipari i tij më pak i favorshëm.

Lidhja Bluetooth së bashku me Jack 3,5mm ato janë dy mënyrat që duhet t'i dërgojmë auditorit drejtuesit. Ne nuk kemi vlerësuar asnjë lloj prerjeje në Bluetooth, konfigurimi ka qenë i shpejtë dhe ne kemi marrë një rezultat standard në distanca ndërmjet pesë dhe shtatë metra maksimalisht (pa barriera). Gjithashtu, si një altoparlant i mirë "jashtë rrugës", ne kemi Mbrojtja IPX7 që na lejon ta lagim, ta hedhim dhe gati ta lyejmë në tokë pa probleme, rezultati ka qenë i kënaqshëm në të gjitha këto raste, pasi lagështia del jashtë sapo të rrisim volumin e altoparlantit.

Cilësia dhe fuqia e zërit

Fresh ´N Rebel, siç është rasti me markat e tjera, vendos të vërë bast për të mos na dhënë të dhëna teknike në lidhje me altoparlantët dhe fuqinë e saj, siç ka ndodhur me mAh të baterisë. Sidoqoftë, pavarësisht nga këto të dhëna, ne i testuam plotësisht folësit për të parë nëse ato vërtet i përmbushën pritjet. DHEPër sa i përket basit, duke provuar muzikë komerciale që përputhet me këtë Bold X, nuk shtrembëron shumë përmbajtjen në vëllime të larta dhe as nuk shfaqen "çarjet" tipike. aq e zakonshme për altoparlantët e vegjël.

Kur kalojmë në muzikë më pak komerciale, disa Rock & Roll për shembull, ne zbulojmë se fundet dhe fuqia përfundimtare vazhdojnë të mbrohen, dhe disa mjete shfaqen që megjithëse nuk bien në sy, përmbushin pritjet. Tani është koha për të luajtur me EQ, diçka që shumë nuk janë mësuar. Në këtë kuptim, është një folës "jashtë rrugës" gjithashtu për të dëgjuar muzikë dhe fizikisht.

Mendimi i redaktorit

Altoparlanti përfshin një klip transporti në pako, jo një çantë transporti, por duke marrë parasysh vrazhdësinë e tij nuk e mendoj të nevojshme. Ai ka një avantazh, ose të paktën një pikë diferenciale sipas pjesës tjetër, dhe kjo është që dizajni i tij i rrafshuar dhe oval e bën atë të mbetet pa u vënë re në asnjë tryezë të jashtme, pa ndërprerë ngutjen dhe nxitimin midis përdoruesve dhe pa shkelur vazhdimisht mbi të. diçka që më është dukur gjithmonë e veçantë për këtë lloj altoparlanti, i cili zakonisht zgjedh një dizajn tubular. Kjo është padyshim një pikë që më pëlqente shumë.

Nga ana tjetër kemi doreza dhe një goditje e vogël që përfshihet në mënyrë që ta transportojmë ku të duam. Butonat janë gjithashtu të vendosur mirë dhe kjo vlerësohet në këto rrethana. Pjesa e poshtme është gjithashtu pak e mbushur dhe realiteti është se ajo shoqëron kur bëhet fjalë për ta vendosur atë në çantë shpine. Unë gjithashtu do të doja të theksoja aftësia për të dëgjuar muzikë në stereo duke sinkronizuar dy Bold X sipas firmës, megjithëse nuk kemi mundur të verifikojmë këtë karakteristikë.

rekuizitë

 • Tingull i fuqishëm dhe i barazuar mirë i basit, pa "plasaritje"
 • Një dizajn që është një frymë e freskët në një treg të mbushur me njerëz
 • Një çmim jo shumë i shtrenjtë që e pozicionon atë mirë në treg

Ne jemi përballur me një produkt mjaft të lehtë për t'u përdorur që ofron një tingull të qartë dhe të fuqishëm, por që gjithsesi nuk i afrohet rrugës.Tingëllon i fortë dhe ka EQ të mirë, por atij i mungon mbase një cilësi më e lartë. 

Contras

 • Mund të ketë mesatare më të ngushta
 • Hapja e kapakut për të hyrë në microUSB është një tmerr
 • Duhet pak kohë për të dëbuar ujin mirë

Por otro lado ne kemi një çmim që është në përputhje me atë që ofrojnë markat e tjera, nga 79,99 euro ju mund të merrni një dhe të përfitoni nga të gjitha avantazhet e tij. Atshtë të paktën një frymë ajri të freskët në një treg mbase të ngopur me produkte me cilësi të ulët, ku spikasin pajisje si kjo Bold X nga Fresh ´N Rebel me lehtësi sovrane. Kjo është arsyeja pse unë rekomandoj që nëse po mendoni ta merrni, përfitoni KJO LIDHJE dhe e blini me të gjitha garancitë.

Rishikim: Rockbox Bold X, më i fundit nga Fresh ´N Rebel
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 4 yje
79,99
 • 80%

 • Rishikim: Rockbox Bold X, më i fundit nga Fresh ´N Rebel
 • Rishikimi i:
 • Postuar ne:
 • Modifikimi i fundit:
 • Dizajn
  Redaktori: 90%
 • potencia
  Redaktori: 75%
 • Conectividad
  Redaktori: 80%
 • autonomi
  Redaktori: 75%
 • Transportueshmëria (madhësia / pesha)
  Redaktori: 90%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 83%


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.