Samsung dëshiron të kamuflojë televizorin tënd QLED me mur, aq janë ato moderne

Samsung Inshtë në elitë kur bëhet fjalë për televizione, nuk ka dyshim, jo ​​vetëm sepse ka fituar miratimin e miliona përdoruesve në të gjithë botën, por sepse cilësia e produkteve të saj është shumë e kontrastuar, dhe gjithashtu ata nuk ndalen së investuari me synimin për të përmirësuar dhe demokratizuar teknologjinë në televizione.

Tani është prezantimi i gamës së re QLED, më e larta që ofrohet nga firma koreane në televizione. Për këtë do të flasim sot, diapazoni i ri Samsung QLED synon të fshihet ose maskohet me mur, do të duket si një zbukurim tjetër. Le të shohim se nga çfarë përbëhet.

Gjatë ditës së djeshme, në Nju Jork, firma koreane ka lëshuar televizionet e saj të reja QLED, të cilat do të kenë Bixby, ndihmësin e saj personal, plotësisht të integruar. Pasuria juaj kryesore do të jetë mënyra "ambient", e cila ai do të ndërthur ekranin e TV QLED me murin ku ndodhet. Ne do ta arrijmë këtë duke bërë një fotografi me celular, dhe algoritmi Samsung do të jetë përgjegjës për të bërë pjesën tjetër të punës. Kjo është sa lehtë mund ta kthejmë Samsung QLED në një pikturë tjetër të qëndrimit tonë, një ide fantastike që padyshim do të bëhet e njohur.

Këto televizione quhen Q8F dhe Q9F, duke i dhënë zezakë pothuajse krejtësisht të përsosur sipas prodhuesit. Risi tjetër fantastike është Një kabllo e padukshme, një teknologji e njohur që zbaton një kabllo të vetme, mjaft të hollë dhe transparente, e cila do të jetë akoma atje, por që është jashtëzakonisht delikate dhe vështirë se vërehet. Përveç kësaj, kablli është i aftë të dërgojë të dhëna dhe energji në të njëjtën kohë, moderne në dhomën e ndenjes. Ky diapazon QLED do të përbëhet nga Q9F (65 ″, 75 ″), Q8C (55 ″, 65 ″), Q8F (55 ″, 65 ″), Q7F (55 ″, 65 ″, 75 ″) dhe Q6F (49) , 55 ″, 65 ″, 75 ″, 82 ″), dhe të gjitha do të përfshijnë HDR10 +, Modalitetin e Ambientit dhe Një Kabllo të Padukshme. Në versionet 4K UHD do të ishte Seria NU8505 me një ekran të lakuar (55 ″, 65) dhe Seria NU8005 me një ekran të sheshtë (49 ″, 55 ″, 65 ″, 75 ″, 82 ″), të gjitha me HDR 1000 dhe dizajne pa korniza.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.