Samsung Galaxy J8, një celular që arrin 6 inç dhe me kamerë të dyfishtë

 

Prerje Samsung Galaxy J8

Samsung ka një nga katalogët e smartphones më e gjera në sektor. Siç e keni njohur tashmë për vite me radhë, Koreane ka familje të ndryshme në sektor, "S" dhe "Note" janë niveli i lartë. Sidoqoftë, për disa kohë kemi edhe familjen «J», disa pajisje që lëvizin ndërmjet diapazonit të hyrjes dhe intervalit, në të cilat duhet të shtojmë një anëtar të ri: Samsung Galaxy J8.

Për momentin ai do të dalë në shitje vetëm në Indi, megjithëse është shumë e mundur që ky terminal të largohet nga këto kufij dhe të mund të shihet në më shumë tregje. Ndërkohë, gjëja e parë që do të tërheqë vëmendjen tuaj në lidhje me këtë Samsung Galaxy J8 është madhësia e ekranit. Ky ka 6 inç diagonale, megjithëse rezolucioni i tij është disi i ulët: 1.480 x 720 piksel, siç mund ta shohim në portal Phonearena.

Samsung Galaxy J8

Sa për brendësinë e tij, Galaxy J8 ka një Procesori Octa-core Snapdragon 450 proces me frekuencë 1,8 GHz dhe i cili shoqërohet me një memorie RAM 4 GB dhe një hapësirë ​​të brendshme të ruajtjes që arrin 64 GB. Sigurisht që mund të përdorni karta MicroSD deri në 256 GB më shumë.

Po kështu, kamera kryesore e kësaj skuadre është gjithashtu interesante. Dhe, si në shumë prej lëshimeve aktuale, kjo do të ketë gjithashtu një lente të dyfishtë të pasme: 16 megapiksel dhe 5 megapiksel për të qenë më të saktë. Ndërsa kamera e saj e përparme, përqendrohet siç e dini për thirrjet me video dhe selfiesDo të ketë gjithashtu rezolucion prej 16 megapikselë.

Sa i përket baterisë dhe sistemit të tij operativ, Samsung Galaxy J8 bazohet në Android 8.0 Oreo dhe bateria e saj është 3.500 miliamps. Do të keni gjithashtu një fole të dyfishtë SIM, lidhje 4G, radio FM dhe një lexues të gjurmëve të gishtave i vendosur në pjesën e pasme.

Çmimi i këtij terminali është 18.990 rupi indiane, i cili i përkthyer në euro do të ishte: 237 euro me kursin aktual të këmbimit. Dalja e tij do të bëhet gjatë muajit korrik, pa një ditë të saktë, edhe pse siç po thoshim, është shumë e mundur që ky terminal të arrijë në pjesë të tjera të botës.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.