Këto janë disa nga serialet më të mira që tashmë mund t'i shihni dhe shijoni në HBO Spain

Mad Men

Vetëm dje mbërritja e HBO në Spanjë, diçka që të gjithë dashamirët e serialeve dhe filmave e kanë dëshiruar për mjaft kohë. Dhe nuk është se kemi pak përmbajtje për të zgjedhur, por kurrë në ndonjë platformë të këtij lloji. Tani për shembull tani mund të zgjedhim midis Netflix dhe HBO, ose qëndroni me të dy për të shijuar praktikisht pa kufij.

Katalogu i HBO Spanjës është më i gjerë dhe ne mund ta gjejmë veten nga disa seri mitike që nuk duhet t'i humbasim dhe disa që janë tani në mes të xhirimeve, të cilat nuk duhet t'i harrojmë asnjërën. Nëse nuk jeni zhytur ende në katalogun HBO, mos u shqetësoni, si Në këtë artikull ne do t'ju tregojmë disa nga serialet më të mira që tashmë mund t'i shihni dhe shijoni në HBO Spain.

Seriali mitik i HBO Spanjë që nuk duhet ta humbisni

Këtu ju tregojmë disa nga serialet më mitike dhe të vlerësuara që mund t'i shijojmë plotësisht në HBO Spain;

Mad Men

AMC është prodhuesi dhe krijuesi i Mad Men dhe që HBO ofron në katalogun e tij, duke qenë një nga serialet më tërheqës dhe më të njohur që ofron për momentin. Në të mund të shijojmë për 7 sezone një kryevepër të marrëdhënieve njerëzore, duke treguar sesi ishte dita në ditë në vitet '60 dhe ku ndodhën gjërat dhe ngjarjet, shumë e natyrshme që tani na tërheqin vëmendjen.

Sopranos

Sopranos

Para Narcos, ku tregohet me hollësi jeta e Pablo Escobar, shumë prej nesh tashmë ishin në gjendje të shijonin Los Sopranos, ku rrëfehet jeta e një mafiozi, me të gjitha problemet e tij të punës, por gjithashtu duhet të përballet me probleme të përditshme me të cilat përballet çdokush çdo ditë.

Pa dyshim, Los Sopranos është një nga seritë thelbësore që të gjithë duhet të shohin në HBO Spain.

Wire

Barack Obama, presidenti ende i Shteteve të Bashkuara, ka thënë në më shumë se një rast se The Wire është seriali i tij i preferuar dhe që shumë e kanë quajtur serialin më të mirë në histori. Ne nuk do të jemi ata që i kundërvihemi askujt dhe do të themi se është një serial policor, të cilin duhet ta vlerësoni dhe të shihni nëse ndani një mendim me Obamën apo, përkundrazi, e vendosni veten përpara keqbërësve që gjithashtu ekzistojnë

Në HBO Spanjë ju tashmë keni në dispozicion për të parë dhe shijuar 5 sezonet e The Wire që nëse ju pëlqejnë do t'ju zgjasin për një kohë shumë të shkurtër.

Dy metra nën tokë

Dy metra nën tokë

Një familje jofunksionale që mbijeton falë një shtëpie funerale janë përbërës të mjaftueshëm për të rezultuar në një nga seritë e shkëlqyera televizive si p.sh. Dy metra nën tokë, e cila gjithashtu llogaritet si një nga përfundimet më të mira, të cilën natyrisht nuk do të ta zbulojmë.

Sigurisht, mund t'ju them se mendoj se rrallë kam shijuar një serial kaq shumë në të cilin tregohet ashtu siç është, se si jetojmë dhe vdesim.

Detective True

Dy sezone, dy histori të ndryshme, me një Matthew McConaughey i fryrë në mënyrë të bujshme që e ngriti atë si një nga aktorët më të mirë në Hollywood. Në dy sezonet që janë tashmë të disponueshme në HBO Spanjë, ju mund të shijoni dhe analizoni jetën më të egër në thellësitë e Shteteve të Bashkuara.

Seriali më i mirë aktual që mund të shohim në HBO Spain

Tani është koha t'ju tregojmë disa nga serialet më të mira aktuale që tashmë mund t'i shohim, që nga dje, në HBO Spain;

Loja e froneve

Një këngë me akull dhe zjarr është një nga sagat letrare më të suksesshme në botë dhe mbi të cilën HBO është bazuar për të krijuar Lojë e Fronve. Për momentin janë në dispozicion 6 sezone ku mund të shijojmë historinë e krijuar nga George RR Martin, e cila po merr me botim botimin e librave të mbetur, dhe po i vë krijuesit e HBO në telashe serioze.

Nëse ju pëlqen mitologjia, dragonjtë dhe transportimi i vetes në një botë tjetër, të jesh një serial, tani për tani pa mbarim, duhet të jetë thelbësor për ju.

Westworld

Westworld

HBO vazhdon të vërë bast me vendosmëri për përmbajtjen e vet, dhe një nga bastet e tij të fundit është kjo seri, e titulluar Westworld, i cili me sezonin e tij të parë ka pushtuar një legjion ndjekësish.

Inteligjenca artificiale është protagonisti i madh i prodhimit dhe çfarë na bën të pyesim shumë herë se çfarë na ofron dhe si na ndikon në jetën tonë të përditshme. Padyshim një nga seritë thelbësore të momentit.

Nata e

Një tjetër seri thelbësore e HBO Spanjë është Nata e, e cila ka mahnitur një numër të madh njerëzish me sezonin e tij të parë, dhe duke bërë që shumë të dëshirojnë ardhjen e një këste të dytë.

Shtë një serial policor ku një rast i vetëm, shumë i punuar, na paraqitet nga kënde të shumta dhe nga vizioni i personazheve të ndryshëm. Në këtë sezon të parë ka një kritikë ndaj sistemit gjyqësor dhe burgjeve të Shteteve të Bashkuara, të cilat për mendimin tim modest nuk duhet t'i humbni në asnjë rrethanë.

Dhe kjo nuk është e gjitha

Këto që ju kemi treguar janë disa nga serialet më të mira që mund të shohim dhe shijojmë aktualisht në HBO Spain, por katalogu nuk mbaron me to dhe serialet, filmat dhe llojet e tjera të përmbajtjes janë shumë më të mëdha. Ju mund të shihni disa si Dhoma e Lajmeve, Bang of Brothers, Super Girl, Boardwalk Empire, Vajzat, Romët, Seksi dhe Qyteti ose Sillicon Valey.

HBO Spanja tashmë ka hyrë në jetën tonë dhe që nga dje ka shumë prej nesh që po shijojnë katalogun e saj të madh nga i cili do të bëjmë më shumë rekomandime në ditët dhe javët e ardhshme.

Cilat seri nga katalogu i gjerë i HBO Spanjë rekomandoni?. Na tregoni rekomandimet tuaja në hapësirën e rezervuar për komente mbi këtë postim ose përmes një prej rrjeteve sociale ku jemi të pranishëm dhe ku presim me padurim të flasim për serialet dhe filmat nga HBO Spanjë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)