Shikoni GS Pro, ora më "premium" e Honor

Nder Ai kishte paralajmëruar në ngjarjet e tij të fundit se një numër i madh produktesh po vinin që publiku i kishte kërkuar për mjaft kohë, dhe se koha më në fund erdhi. Zbuloni me ne të gjitha lajmet nga Honor, duke filluar me orën më të fuqishme që ata kanë lansuar deri më sot.

Zbuloni të gjitha karakteristikat e kësaj pajisje të veçantë, ndërsa ne ju tregojmë me shumë detaje se çfarë përvoja jonë e ka provuar. Dhe nëse doni ta blini, tani Mund ta keni me çmimin më të mirë duke klikuar këtu.

Siç ndodh në raste të tjera, ne kemi vendosur ta shoqërojmë këtë analizë të thelluar me një video në YouTube në të cilën do të jeni në gjendje të shihni këtë Honor Watch GS Pro në veprim. Ne ju rekomandojmë që të përfitoni dhe të shikoni videon, sepse në të mund të shihni zhbllokimin për të vlerësuar përmbajtjen e kutisë dhe gjithashtu ju tregojmë se si ta konfiguroni dhe sinkronizoni me disa hapa të thjeshtë. Nga ana tjetër, ju mund të regjistroheni dhe të ndihmoni komunitetin e Gadget Actualidad të vazhdojë të rritet në mënyrë që ne të vazhdojmë t'ju sjellim analizat më të mira në thellësi.

Dizajni: Familjar dhe i thyer

Ky Honor Watch GS Pro evokon drejtpërdrejt Huawei Watch GT2 Pro në mënyrë të pashmangshme. Si fillim, kjo pajisje është e ndërtuar në çelik inox për të garantuar rezistencë, në të zezë siç mund ta shihni në fotografi. Nga ana tjetër kemi një shtresë gome që siguron një ndjenjë shumë të rëndësishme të qëndrueshmërisë.

Ne i kthehemi një modeli sferik, diçka që Honor dhe Huawei vazhdojnë ta mbajnë pavarësisht pajisjes së re drejtkëndëshe me një kosto dukshëm më të ulët që kemi mundur të vëzhgojmë në kohët e fundit. Sa i përket rripit, flouroelastomer, si në Watch GT2 Pro të Huawei, shumë i rehatshëm dhe i gjithanshëm.

Kemi një peshë totale rreth 45 gram pa llogaritur rripin, i cili merr një pjesë tjetër të rëndësishme të kësaj peshe. Shtë e qartë se ne po përballemi me një orë mjaft të spikatur në ato kushte, por nëse përqendrohemi në përdorimin për të cilin është menduar, asgjë më pak nuk pritej.

Sigurisht qasja e përdoruesit tek e cila drejtohet dhe dizajni i saj, veçanërisht duke marrë parasysh mundësitë e panumërta të personalizimit të ofruara nga ekrani i tij përmes aplikacionit Huawei Health, ata vetëm konfirmojnë suksesin e kësaj nën-marke të Huawei.

Autonomia më e mirë dhe sistemi i njohur

Ne fillojmë me karikuesin, diçka për të marrë parasysh në pajisjet e këtyre karakteristikave. Ndryshe nga vëllezërit premium Huawei, në këtë rast Honor Watch GS Pro bastet në "pin" e karikimit, domethënë nuk kemi tarifim pa tel përmes standardit Qi.

Diçka që as nuk na habit, dhe duke marrë parasysh madhësinë dhe shkathtësinë e baza e karikimit nuk na shkakton shumë bezdi, të them të drejtën. Por gjëja më e rëndësishme nuk është kjo pjesë, por shtrirja e baterisë së saj e cila ndoshta do të na befasojë në rrethana.

Firma premton deri në 25 orë autonomi totale, duke përdorur GPS dhe duke përdorur normalisht pajisjen. Kemi gjithsej 790 mAh që vërehen. Në testet tona, autonomia ka prekur atë të premtuar në terma përqindje (ne nuk kemi qenë në gjendje të harxhojmë plotësisht baterinë në periudhën e provës, por kemi bërë llogaritjet).

Nga ana tjetër, sistemi menaxhohet dhe sinkronizohet përmes aplikacionit Health, si modelet e mëparshme, duke na lejuar të menaxhojmë të dhënat e marra. Nga ana e tij sistemi operativ, vet Huawei / Honor dhe i personalizuar, është i lehtë dhe me funksionalitete të mjaftueshme për ato që mund të priten nga një pajisje e tillë.

Karakteristikat teknike

Ne fillojmë me panelin tuaj 1,39 inç AMOLED (454 x 454), gjurmuar te të tjerët në kompani dhe që ofron saktësisht të njëjtat ndjesi. Kemi shkëlqim të rregullueshëm më shumë se sa duhet për ta shijuar atë jashtë, pa u "verbuar" brenda.

Sa për sensorët, ne do të shijojmë sensorin tani klasik të rrahjeve të zemrës, shoqëruar me risinë e kësaj gjenerate, një sensor që do të përcaktojë gjithashtu ngopja e oksigjenit në gjak, një risi që sportistët më të zellshëm do të dinë ta vlerësojnë, duke bërë një hap më tej në seksionin teknik. Të dy sensorët janë provuar efektivë dhe efikasë në testet tona. 

Duke folur për sensorë, ne vazhdojmë me GPS dhe GLONASS, shoqëruar nga një barometër dhe menaxhimi i inteligjencës artificiale të Huawei për të menaxhuar këto të dhëna dhe për të dhënë alarme. Padyshim që kemi analiza të gjumit, gjë që gjithashtu do të na ndihmojë të mbledhim të dhëna më efektive, jo vetëm nga trajnimi, por edhe nga pushimi.

Duhet të përmendim se na mungon çdo lloj sistemi pagese pa kontakt (NFC), as ne nuk kemi WiFi ose LTE.  Po, është i pajtueshëm me iOS, me mungesën e disa funksioneve të aplikacionit Health. Ai qartë i kryen më mirë funksionet e tij me pajisjet Android bazuar në testet tona.

Qëndrueshmëri dhe mbështetje stërvitore

Sa i përket qëndrueshmërisë, Ne kemi kapacitetin për ta zhytur atë deri në 50 metra (5 ATM) pa problem, Ne kemi Certifikimi ushtarak MIL-STD-810G gjë që na jep një plus të rëndësishëm për sa i përket besueshmërisë.

Ne gjithashtu kemi më shumë se 100 mënyra trajnimi (si modelet më të fundit të Huawei) kështu që praktikisht nuk do të na mungojë asgjë. Ne kemi testuar vrapimin, vozitjen dhe disa të tjerë, të gjitha këto janë po aq efektive në nivelin sasior.

Mendimi i redaktorit

Le të fillojmë duke ju dhënë çmimin, nga 249 euro në varësi të pikës së shitjes, megjithëse Honor ka vendosur të nisë një ofertë speciale prej 199 eurosh (lidhje) për përdoruesit që e porosisin paraprakisht (data e lëshimit më 28 shtator).

Ne padyshim do të nxjerrim në pah autonominë e saj prej gati 25 ditësh, si dhe kapacitetin e lartë të personalizimit dhe të dhënat e pafundme që mbledh. Sidoqoftë, ajo është mbjellë si ora më e shtrenjtë e nderit deri më tani, që nuk ka një sistem pagese pa kontakt ose lidhje LTE, diçka që mund të ngurrojë për varësi të përdoruesve. Shpresojmë që ju ka pëlqyer analiza jonë dhe mos hezitoni të përfitoni nga kutia e komenteve.

Shikoni GS Pro
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 3.5 yje
199 a 249
 • 60%

 • Shikoni GS Pro
 • Rishikimi i:
 • Postuar ne:
 • Modifikimi i fundit:
 • Dizajn
  Redaktori: 70%
 • Conectividad
  Redaktori: 80%
 • performanca
  Redaktori: 80%
 • autonomi
  Redaktori: 90%
 • Transportueshmëria (madhësia / pesha)
  Redaktori: 80%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 75%

rekuizitë

 • Specifikime të mira në nivelin e rezistencës
 • Përputhshmëria dhe lehtësia e përdorimit
 • Sistem i mirë operativ dhe aftësi trajnimi

Contras

 • Mungesa e NFC për të bërë pagesa pa kontakt
 • Çmimi mund të jetë pak i lartë
 

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)