Huawei Watch GT2 Pro: Ora më e plotë deri më tani

Firma aziatike vazhdon të mbajë kalendarin e saj të pajisjeve. Kohët e fundit, ngjarjet speciale të Huawei kanë parë lajme të tilla si Huawei Watch Fit dhe FreeBuds Pro i ri me anulim aktiv të zhurmës me cilësi të lartë. Ju mund të shihni të gjitha lajmet që ne kemi provuar në Androidsis.

Ndërkohë, ne tashmë po testojmë disa nga këto produkte që Huawei ka lansuar gjatë javëve. Ne kemi në duar Huawei Watch GT2 Pro të ri, ora më e plotë deri më tani. Zbuloni me ne të gjitha aftësitë e saj në këtë analizë të thelluar.

Dizajni: Bastet në gamën premium

Ne fillojmë me dizajnin, ku Huawei ka preferuar të ruajë dizajn me cilësi të lartë dhe të ndërtojë mbi të gjitha. Vazhdon të vërë bast për një rast rrethor në stilin më të pastër tradicional të orës, por në këtë rast surprizat janë pikërisht për materialet.

Ne kemi një kuti të bërë nga titan ndërsa pjesa e përparme është prej kristali safir, e cila siguron më shumë rezistencë ndaj ndikimeve, pavarësisht nga fakti se zakonisht tenton të gërvishtë diçka tjetër. Ne mund ta zgjidhim lehtë këtë me çdo film mbrojtës që zakonisht gjejmë.

 • madhësia: 46,7 mm x 46,7 mm x 11,4 mm
 • pesha: 52 gram

Ora është e madhe, peshon 52 gram pa rrip, kështu që përshtypja e parë është mjaft e mirë. Do të shitet me dy rripa, njëra prej tyre fluoroelastomer mjaft rezistent dhe i këndshëm në prekje (ai që kemi provuar) dhe një tjetër i bërë prej lëkure. Pesha që sapo siguruam është pa rrip.

Diali i pasëm është qeramik kështu që kemi një set mjaft të plotë. Pak më shumë për të shtuar në dizajn. Sa i përket zhbllokimit, ne kemi bazën e saj të karikimit pa tel Qi, ndërsa na mungon një përshtatës i rrjetit USB.

Karakteristikat teknike

Nën kapak, siç thonë ata, Huawei ka vendosur të përfshijë një procesor të njohur brenda familjes së tij, Kirin A1 + STL49R, me 4 GB hapësirë ​​të brendshme, e gjithë kjo do t'ju japë një seri të kapaciteteve dhe performancës që ne kemi verifikuar. Sistemi operativ është i rrjedhshëm dhe ekrani i përgjigjet shumë shpejt udhëzimeve.

Ky operacion i saktë, i pajtueshëm me iOS9 + ose Android 4.4+ Kjo i ka dhënë atij famën që ka, dhe të them të drejtën, performanca vërtet ia vlen. Përvoja jonë e përgjithshme teknike ka qenë shumë e favorshme dhe nuk kam mundur të humbas asgjë në këtë drejtim.

Ekrani është një panel 454 x 454 AMOLED në rezolucion HD si dhe 1,39 inç në total. Ky ekran është i rregulluar mirë për sa i përket ngjyrave, të qenit AMOLED na ndihmon për sa i përket konsumit të baterisë me zezakët e tij të pastër (plotësisht i fikur) dhe shkëlqimi i personalizuar është mjaft i lartë për ta shijuar në kushte të pafavorshme.

Nga ana e saj kemi 5 ATM rezistencë ndaj ujit (50 metra), Bluetooth 5.1 për lidhje inteligjente, shoqëruar me GPS në mënyrë që të mund të hartoni rrugën që bëjmë kur gëzojmë një seancë stërvitjeje jashtë shtëpisë. Ky GPS i shoqëruar nga busulla na jep një rezultat 100% të favorshëm dhe ka qenë perfekt për mua.

Sensorë dhe aftësi të pafund trajnimi

Ne kemi më shumë se 100 lloje të trajnimeve të ndryshme. Ne e kemi vënë atë në provë në shumë prej tyre dhe në të gjitha ka treguar saktësi absolute, ka të bëjë shumë me faktin se ata bëhen bashkë elementë të tillë si GPS dhe busulla për të marrë rezultate vërtet të besueshme. Ne kemi folur tashmë për aplikacionin Huawei Health në shumë raste.

Kjo app shëndetësor Theshtë ai që do të na lejojë të dyve të konfigurojmë orën (shih videon më lart), gjithashtu na lejon të kemi akses dhe të integrojmë «vatrat e ndryshme» të ndryshme, një tjetër tipar personalizimi që më pëlqente shumë.

 • Accelerometer
 • Xhiroskopi
 • busull
 • Rrahjet e zemrës
 • Drite ambienti
 • Presioni i ajrit
 • Oksigjeni në gjak

Një tjetër nga sensorët të cilëve do t'i kushtojmë një përmendje të veçantë është oksigjeni i gjakut, diçka që Apple kohët e fundit gjithashtu ka përfshirë në Apple Watch Series 6 dhe Huawei ka vendosur të shkojë përpara. Në testet tona ka qenë e saktë dhe duket si një pikë shumë e rëndësishme për tu marrë në konsideratë për të përmirësuar sesionet tona të trajnimit.

Autonomia dhe përvoja e përdoruesit

Ne nuk kemi të dhëna absolute të «mAh» të baterisë, Sidoqoftë, kemi gjetur një rënie të dukshme nga më shumë se 20 ditë autonomi të versionit të mëparshëm në 15 ditët që premton kjo Watch GT2 Pro. Rezultati, si zakonisht në këto produkte Huawei, ka qenë mjaft i besueshëm sipas të dhënave të ofruara. .

Kemi arritur me lehtësi 13 ditë autonomi me seanca stërvitore pothuajse ditore, duke përfituar nga aftësitë e GPS, sensorit të rrahjeve të zemrës dhe në disa raste sensorit të oksigjenit në gjak. Duket se në nivelin e autonomisë (me ekranin gjithnjë të ndezur në disa raste) Huawei është akoma lider.

Nga ana e tij, përvoja ime ka qenë e favorshme. Unë kam përdorur pajisjen me një Huawei P40 Pro ku sinkronizimi ka qenë i shpejtë dhe absolut. Ne kemi qenë në gjendje të përdorim të dhëna të pafundme në aplikacionin Shëndetësor, si dhe të shfrytëzojmë rastin të alternohemi midis sferave të ndryshme.

Nuk dua të humbas faktin që ka një altoparlant (mjaft i fuqishëm) dhe ne mund të menaxhojmë të gjithë muzikën tonë (si ato të integruara në orë dhe ato që luhen në transmetim në pajisje) për të dëgjuar muzikë dhe për të kaluar ditë të gjata direkt pa marrë telefonin tonë celular për të trajnuar, pasi ato më pas sinkronizohen pa problemet

Konkluzionet e redaktorit

Më pëlqyen shumë gjëra në lidhje me Watch GT2 Pro, E para është që nga dizajni dhe materialet është një produkt Premium që mund t'ju shoqërojë si në trajnim ashtu edhe në një ngjarje disi më të veçantë, thjesht ndryshimi i sferës është më se i mjaftueshëm. Më pëlqente gjithashtu fakti që është praktikisht e pamundur ta sfidosh atë kur stërvitesh, ai është gati për gjithçka.

Nga ana e saj, autonomia, megjithëse është zvogëluar, është ende shumë e lartë, veçanërisht nëse e krahasojmë me konkurrencën. Mund ta blini në fund të Shtatorit kur Huawei e nxjerr zyrtarisht në shitje në Spanjë. për midis 329 dhe 349 euro në varësi të pikës së shitjes.

Shikoni GT2 pro
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 5 yje
329 a 349
 • 100%

 • Shikoni GT2 pro
 • Rishikimi i:
 • Postuar ne:
 • Modifikimi i fundit:
 • Dizajn
  Redaktori: 95%
 • Ekran
  Redaktori: 90%
 • performanca
  Redaktori: 95%
 • autonomi
  Redaktori: 90%
 • Transportueshmëria (madhësia / pesha)
  Redaktori: 87%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 95%

rekuizitë

 • Dizajn dhe ngushtim me cilësi të lartë
 • Aftësi teknike të pakrahasueshme, e pamundur për t’u sfiduar
 • Një autonomi shumë e mirë
 • Çmimi i rregulluar nëse marrim parasysh konkurrencën

Contras

 • Ata mund të ofrojnë një alternativë pak më të vogël
 • Nuk do të dëmtojë shtimin e një përshtatësi rrjeti
 • Ndërveprim i vogël me njoftimet
 

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   virgjër dijo

  Ju nuk mund të paguani me orën dhe kjo e bën atë një hap të rëndësishëm nën orën tjetër të kompanisë që beson se është zot. Dhe keni të njëjtat opsione me IOS si me android, jo ato vendas, nëse jo ato që bëni me android, bëjeni me IOS. Dhe ora tjetër do të ishte historike