Shkarkoni programin për të hartuar bluza

Nëse ju pëlqen të bëni rrobat tuaja ose dëshironi të keni rrobat tuaja të personalizuara, ekziston një program që mund të mësohet dizajnoni bluzat tuaja me mëngë.

dizajnoni bluzat tuaja me mëngë

Easyshtë e lehtë për tu marrë, nga Shkarko, dhe instaloni. Përveç kësaj, ky program ju lejon të krijoni modën tuaj me modele 3D. Shtë një program në të cilin ju mund të personalizoni modelin tuaj, qoftë ai për të ndryshuar ngjyrën e flokëve, përbërjen, ndër të tjera; dhe përveç të qenit në gjendje të zgjedhin llojin e veshjeve, modelet, ngjyrat, modelet, etj. Shtë një program shumë i dobishëm për ata njerëz që duan të bëjnë bluzat e tyre, qoftë për veten, familjen, për të shitur ose dhuruar.

E gjithë kjo dhe disa gjëra të tjera mund t'i arrijmë, falë Modeli Virtual Profesional, e cila është falas dhe jashtëzakonisht i dobishëm në këto raste. Një tjetër karakteristikë për të nxjerrë në pah këtë program është se është në español kështu që nuk do të jetë shumë më e lehtë për të kuptuar tuajin funksionimi dikur duke qenë brenda saj.

Aplikacione për celularë

Dizajnimi i një bluze është diçka që mund ta bëjmë edhe nga telefoni ynë celular. Ka aplikacione që e bëjnë të mundur këtë, kështu që është një tjetër mundësi e mirë për t'u marrë parasysh, pasi që për shumë përdorues është shumë më e thjeshtë të mund ta bëjnë këtë nga telefoni i tyre. Ka disa opsione të disponueshme në Google Play, të cilat mund të jenë me interes në këtë drejtim.

E para është Dizajnoni dhe shtypni bluzën tuaj, i cili është një aplikacion mjaft i thjeshtë me të cilin ne mund të krijojmë një model të bluzave për dëshirën tonë. Përveç kësaj, kjo gjithashtu ju lejon të krijoni më vonë një skedar ose format që mund të shtypet më vonë, në mënyrë që të na ndihmojë në këtë proces në një mënyrë të jashtëzakonshme. Dizajni i aplikacionit është i thjeshtë dhe funksionon mirë. Mund të shkarkohet falas nga Google Play:

Dizajnoni dhe shtypni bluzën tuaj
Dizajnoni dhe shtypni bluzën tuaj
zhvilluesi: Mostink
Çmimi: Free

Nga ana tjetër ne kemi modelin e bluzave - Snaptee, i cili është ndoshta më i njohuri dhe veterani në këtë fushë. Kjo na jep mundësinë për të hartuar një bluzë me porosi nga e para. Ne do të jemi në gjendje të zgjedhim atë që duam në këtë kuptim, nga ngjyrat, printimet ose përfundimet. Kështu, të kesh modelin tënd është e thjeshtë. Mund të shkarkohet falas në Android:

Dizajni i bluzave - Snaptee
Dizajni i bluzave - Snaptee

Programet për kompjuterin

Nëse preferoni të krijoni një këmishë nga kompjuteri juaj, është gjithashtu e mundur të përdoren disa programe. Funksionimi i tyre është i ngjashëm me atë që kemi në një aplikacion telefoni, vetëm në këtë rast do të përdorim një program në kompjuter. Ato na lejojnë të kryejmë të gjithë procesin e hartimit të aplikimit, në mënyrë që të mund të shijojmë një bluzë 100% të personalizuar.

Në këtë rast, përzgjedhja nuk është aq e gjerë, megjithëse ekziston një program me shumë interes, çfarë është Krijuesi i bluzave në tryezë. Ky program do të na lejojë të krijojmë këmisha tona lehtë nga kompjuteri. Ne mund të rregullojmë gjithçka në lidhje me dizajnin, derisa të marrim atë që duam. Lehtë për t'u përdorur dhe një mundësi e mirë për t'u marrë parasysh.

Faqet në internet

Teespring: Dizajnoni bluza

Ky është opsioni që është rritur më shumë me kalimin e kohës. Ne u takuam me shumë faqe në internet për të krijuar dizajne e bluzave plotësisht të personalizuara. Thjesht bëni një kërkim në Google për të parë që ka shumë mundësi në dispozicion në këtë drejtim. Përveç kësaj, operacioni në to është identik, kështu që ne nuk do të kemi shumë probleme në këtë drejtim.

Një nga më të njohurit është Teespring, çfarë mund të shohim në këtë lidhje. Në këtë faqe ne do të jemi në gjendje të krijojmë modelin që duam, duke zgjedhur midis stileve të ndryshme të bluzave, duke krijuar ngjyrat që duam të përdorim dhe gjithashtu tekstin që duam të vendosim në të. E gjithë kjo lejon një dizajn 100% të personalizuar. Për më tepër, në varësi të shtesave që shtojmë, mund të shohim çmimin që do të kushtojë këmisha.

T-shirtimedia, në këtë lidhje në dispozicion, është një mundësi tjetër për t'u marrë parasysh në këtë segment të tregut. Na jep mundësinë të krijojmë bluza sipas dëshirës sonë. Isshtë një faqe e mirë në internet nëse synojmë të krijojmë disa njësi, siç mund të jetë rasti nëse është për një ngjarje specifike, për shembull. Intuitiv për t’u përdorur dhe përgjithësisht me çmim të mirë.

Spreadshirt është faqja e tretë në internet që përmendëm, i cili është një tjetër mundësi e mirë për t'u marrë parasysh. Kjo do të na japë mundësinë për të krijuar dizajnin që duam në këmisha. Përveç kësaj, ajo është një faqe në internet me përdorim të lehtë, duke qenë në gjendje të krijoni bluza për të gjitha llojet e njerëzve (të rritur ose fëmijë). Ne gjithashtu mund të zgjedhim gjithçka në lidhje me këmishën, të tilla si materialet. Lejohet madje të krijohet një bluzë ekologjike, e cila sigurisht është shumë interesante. Një mundësi e shkëlqyer, që mund të vizitoni këtu.

Si të krijoni një bluzë

Procesi është zakonisht i njëjtë në të gjitha faqet e internetit. Ne do të duhet të së pari zgjidhni aspekte të caktuara, të tilla si materiali që duam të përdorim në këmishë dhe ngjyra e saj. Kështu që secili përdorues mund të zgjedhë opsionin e dëshiruar. Ka disa faqe që kanë më shumë ngjyra, por në përgjithësi zakonisht nuk është problem.

Gjëja normale është se lejohet gjithmonë të krijoni një tekst të personalizuar, përfshirë mundësinë e zgjedhjes së shkronjës. Ne gjithashtu mund të prezantojmë fotografi ose logo në të, të cilat në shumë raste do të duhet të ngarkojmë nga kompjuteri, kështu që është e rëndësishme të kemi skedarin e ruajtur që duam të përdorim në këtë rast. Edhe pse shumica e faqet ose programet gjithashtu kanë elementë që ne mund t'i përdorim, nëse duam të prezantojmë forma. Gjëja e zakonshme është që ju duhet të paguani për sasinë e elementeve që ne përdorim.

Kështu, ne mund ta konfigurojmë modelin e kësaj këmishë sipas dëshirës sonë në çdo kohë. Pasi të kemi mbaruar, do të duhet të zgjedhim vetëm madhësinë dhe njësitë që duam nga kjo këmishë, dhe kështu do të dimë çmimin që do të kushtojë ky dizajn i personalizuar. Shumë faqe tentojnë të ulin çmimet nëse porositen më shumë njësi.

Sa kushton të krijosh bluza?

Dizajnoni bluza në internet

Dizajnimi i bluzave nuk është i shtrenjtë. Shumica e faqeve priren të lëvizin në të njëjtat kufij, të cilat janë midis 10 dhe 20 euro. Edhe pse kjo varet nga shumë elementë, i cili do të jetë çmimi përfundimtar i këmishës në fjalë. Nga njëra anë, materialet që ne përdorim janë vendimtare, pasi disa janë më të shtrenjta, veçanërisht nëse vëmë bast për një këmishë ekologjike, siç na lejojnë disa dyqane.

Ngjyrat gjithashtu mund të ndikojnë, pasi që disa ngjyra janë më komplekse për t'u prodhuar dhe ka faqe që ngarkojnë më shumë. Por ato nuk janë zakonisht ndryshime të mëdha në këtë drejtim. Nga e fundit, elementet që përdorim, të tilla si fotot, ikonat, logot, etj.. Kjo do të thotë që çmimi i këmishës në fjalë mund të jetë më i lartë. Disa faqe karikohen për artikull, ndërsa të tjerët na tarifojnë një herë. Secili ka sistemin e vet.

Këto janë aspekte që kontribuojnë në çmimin e saj, por nuk e bëjnë atë veçanërisht të shtrenjtë. Dizajnimi i bluzave është diçka brenda mundësive të të gjitha xhepave. Prandaj, nëse po mendonit të krijonit modelin tuaj, do të shihni se është diçka e thjeshtë dhe e lirë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

13 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   xhaiko dijo

  shumë

 2.   xhaiko dijo

  shumë

 3.   Luis dijo

  mirë programi do ta përdorë atë. Faleminderit.

 4.   Luis dijo

  mirë programi do ta përdorë atë. Faleminderit.

 5.   yt dijo

  ps Unë thjesht dua ta shkarkoj për të thënë këmisha

 6.   yt dijo

  ps Unë thjesht dua ta shkarkoj për të thënë këmisha

 7.   yt dijo

  si ta shkarkoj

 8.   yt dijo

  si ta shkarkoj

 9.   kyj dijo

  si ta shkarkoni këtë program më tregoni xfa

 10.   kyj dijo

  si ta shkarkoni këtë program më tregoni xfa

 11.   Francisco dijo

  Si mund të shkarkohet programi?

 12.   Francisco dijo

  Si mund të shkarkohet programi?

 13.   qëndrim vëlla dijo

  Më duhet një program për të hartuar kriklla se cilin program mund të përdor që nuk është as photoshop as hofmman