Si të krijoni një llogari të Amerikës së Veriut për PlayStation Network

Rrjeti PlayStation USA

Siç e dinë shumë nga ju, Rrjeti PlayStation është rrjeti që përveç lejimit të lojërave në internet në tastiera PlayStation, mbështet pazarin virtual të Sony, PlayStation Store, ku mund të shkarkojmë - dhe në disa raste edhe me qira - nga përmbajtja audiovizive ose shërbimet - filma, muzikë, seriale me definicion të lartë ose të pajtohemi Muzikë Pafund- për të blerë lajmet më të fundit të lojërave video në format dixhital, shkarkoni dcc-të e famshme ose demonstrimet ekskluzive.

Megjithëse, ofertat dhe çmimet e shumë prej përmbajtjeve të ofruara në PlayStation Store ndryshojnë sipas strategjive të tregtimit që keni Sony Në secilin rajon. Kështu, është mjaft e lehtë të hasësh në disa përmbajtje që në PlayStation Store Evropiani paguhet, ndërsa homologu i tij i Amerikës së Veriut mund të shkarkohet pa asnjë kosto. Që kur Lojërat video Munvi Ne ju ofrojmë një udhëzim të thjeshtë me të cilin do t'ju udhëzojmë të krijoni një llogari të Rrjeti PlayStation që do t'ju lejojë të hyni në pazarin e Amerikës së Veriut.

 1. Së pari, ne duhet të kemi një adresa e postës elektronike që ne do të shoqërohemi me këtë llogari. Mund të përdorni cilindo nga ofruesit e shumtë që ekzistojnë, të tilla si Outlook i njohur - Hotmail i vjetër - ose Gmail.
 2. Nga tastiera jonë, ne do të shkojmë në seksionin e përdoruesve, ku do të krijojmë një të re.
 3. Tani, ne do të shkojmë në menunë e Rrjeti PlayStation dhe ne do të zgjedhim Regjistrohuni në Rrjetin PlayStation.
 4. Ne zgjedhim Hapni një llogari të re dhe ne do të marrim një seri udhëzimesh në ekran, shumë të lehta për tu ndjekur dhe do të vazhdojmë me regjistrimin.
 5. Ne do të duhet të hyjmë në vendin tonë të banimit ("vendbanimi"), atje ku do të zgjedhim SHBA (Shtetet e Bashkuara), si gjuhë («gjuhë») do të shënojmë Albanian (Anglisht) dhe së fundmi do të plotësojmë fushën e mbetur me datën tonë të lindjes ("data e lindjes"), e cila këshillohet të jetë më e madhe se 21 vjet - në disa shtete të SHBA, mosha ligjore e shumicës është nga -.
 6. Ne do të pranojmë kushtet e shërbimit, politikën e privatësisë dhe të tjerët duke dhënë Accept (prano)
 7. Në pikën tjetër, do të duhet të fusim adresën e-mail që duhet të kishim më parë, e cila do të shërbejë si ID e sesionit (ID e hyrjes, adresa e postës elektronike), a Fjalëkalimi për llogarinë (fjalëkalimin) dhe a pyetje sigurie (pyetja e sigurisë) që do të shoqërohet me përgjigjen tuaj (përgjigja) Ne vazhdojmë me Vazhdo.
 8. Ne do të kërkohet për tonë ID në internet, i cili është nofka që ne përdorim për të krijuar një përdorues të ri.
 9. Ne plotësojmë fushat e Emrit (emri), Mbiemrit (mbiemrit) dhe, nëse dëshirojmë, gjinisë (gjinisë)

  PSN SHBA 1

 10. Në hapin tjetër duhet të futni një adresë të vlefshme fizike të Amerikës së Veriut, e cila është thelbësore për të krijuar llogarinë. Megjithëse, mund të përdorni çdo motor kërkimi ose Google Maps ose Google Earth për të gjetur një adresë të saktë. Këtu është një shembull:

  Adresa Rruga 1: Nortwingh
  Qyteti: Florida
  Shteti / Provinca: Florida
  Postal Code: 34228

 11. Në hapin e parafundit, ne do të pyetemi në lidhje me preferencat e njoftimeve përmes postës elektronike të promovimeve dhe informacionit të Sony. Zgjidhni opsionin që mendoni se është i përshtatshëm dhe klikoni në Vazhdo.
 12. Më në fund, do të kemi një ekran ku të gjitha të dhënat e futura do të shfaqen në një mënyrë të përmbledhur. Sigurohuni që ato janë të sakta dhe përfundoni krijimin e llogarisë me Konfirmo.
 13. Urime, ju tashmë keni një Rrjeti PlayStation Amerikano-verior!

Ne fuqimisht ju rekomandojmë që të shkruani, në një vend të sigurt, të gjitha të dhënat tuaja të aksesit (ID, e-mail, fjalëkalim, pyetje sigurie, përgjigje, emër, datëlindje dhe adresë) për të shmangur konfuzionin e mundshëm në të ardhmen.

Tani vjen një pikë tjetër interesante për të sqaruar: mënyrat e pagesës. Një kartë debiti ose krediti e lëshuar në Spanjë nuk do të pranohet nga sistemi - do të merrni një gabim. Zgjidhja më e përdorur nga lojtarët është të përdorin blerjen Kartat PSN en Amazon.com, ku do të duhet të regjistrohemi me një adresë të vlefshme në Shtetet e Bashkuara (ajo që përdorim për të krijuar llogarinë e Amerikës së Veriut PSN), futni të dhënat e kartës tonë të debitit / kreditit dhe merrni kartën Kartat PSN, të cilat shiten me rimbushje të shumave të ndryshme. Sapo të bëhet blerja, dorëzimi është dixhital, kështu që duhet të keni kodin menjëherë për të qenë në gjendje ta përdorni atë në Dyqani i PlayStation USA dhe shtoni fondet në portofolin tuaj virtual (brenda PlayStation Store, duhet të shkojmë në fund të menusë në të majtë, të zgjedhim shpengoj kodin dhe futni atë që keni dhënë Amazona)

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

3 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Evan Torres dijo

  Në rast se nuk jetoni në Spanjë, si do t’i blini lojërat në një PSN amerikane?

 2.   Josef rmz dijo

  Mos e merrni fjalëkalimin

 3.   Agustin dijo

  Llogaria e postës elektronike duhet të jetë gjithashtu nga SH.B.A.?