Si të programoni mbylljen e Android TV-Box tonë me Timer Shutdown

fik automatikisht pajisjet mobile Android 01

Shutdown Timer është një mjet interesant që ne e shqyrtuam atë në një rast të mëparshëm dhe se na ndihmoi t'i japim fund proceseve ose urdhëroni që kompjuteri të fiket automatikisht në një kohë të përcaktuar. Për fat të keq, ky mjet nuk ishte i dedikuar për pajisjet mobile Android, megjithëse tani kemi gjetur një emër shumë interesant që mund ta përdorni për atë qëllim.

Me fjalë të tjera, nëse keni një pajisje të lëvizshme me një sistem operativ Android, do të mundeni përdorni Shutdown Timer për ta urdhëruar që të mbyllet në kohën që dëshironi, megjithëse ka edhe mundësi të tjera shtesë që mund t'i përdorni në varësi të nevojës tuaj.

Si të programoni Timerin e Shutdown në Android TV-Box tonë

Më parë duhet të sqarojmë se telefonat celularë dhe modele të caktuara të tabletave me sistem operativ Android nga 4.0 e tutje kanë një funksion interesant brenda konfigurimit të tij që lejon përdoruesit e saj të fikin pajisjen në një kohë të caktuar, në mënyrë që ajo të mos vazhdojë të konsumojë baterinë e saj. Fatkeqësisht ky funksion nuk gjendet brenda konfigurimit në një Android TV-Box, kështu që domosdoshmërisht duhet të përdorim Shutdown Timer, një aplikacion Android që mund ta shkarkoni direkt nga Google Play Store.

fik automatikisht pajisjet mobile Android

Pasi të shkarkoni dhe ekzekutoni Shutdown Timer, aplikacioni Android për herë të parë do të kërkojë lejet e superpërdoruesit, duke i dhënë ato në mënyrë që të veprojë me privilegjet e administratorit; trajtimi është shumë i lehtë dhe i thjeshtë, pasi vetëm duhet përcaktoni kohën e saktë kur dëshironi që ajo të fiket automatikisht ekipi juaj, data duhet të përfshihet në këtë informacion. Në pjesën e poshtme të dritares ka mundësi për të fikur, dërguar për të rifilluar, për të fjetur midis opsioneve të tjera që ju duhet të zgjidhni sipas nevojës tuaj. Ndoshta ia vlen të komentohet se nëse na duhet që pajisjet të fiken çdo ditë në një kohë të caktuar do të duhet ta programojmë çdo ditë, pasi nuk ka asnjë funksion ku të lejohemi të zgjedhim "çdo ditë" të javës.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   david dijo

  Përshëndetje: Unë kam një televizor tablet, ose kuti tv, kam gjetur disa butona widget për të fikur ekranin dhe wifi dhe të tjerët, problemi është që unë përdor një mi wireless dhe ato aplikacione fikin vetëm ekranin, dhe sa më shpejt miu lëviz, voila, kutia e televizorit aktivizohet përsëri ...
  Pyetja ime është nëse ka diçka për ta lënë kutinë e televizorit në gatishmëri, në një mënyrë të tillë që ajo të riaktivizohet kur shtyp miun mbi një buton dhe jo thjesht ta lëviz, sepse nëse jo gjithmonë duhet ta fik pajisjen dhe për atë që më duhet preferoj ta fik me butonin e fikjes në vend të programeve të kohës.
  Somethingshtë diçka që e kam kërkuar shumë, lëre në gatishmëri, por nuk mundem, ndoshta sepse firmware mendoj se është programuar duke anuluar modelin ose funksionet e ekranit të kyçjes, për shkak të këtij të fundit për një arsye të qartë pasi që do të ishte me komanda se është e pamundur vendosni një model për shembull, ose miu nuk do të funksionojë më, etj ...

  Sidoqoftë, nuk e di, thjesht pyes nëse ka diçka të ngjashme.