Ku dhe si të shikojmë Ligën e Kampionëve

Champions League

La Champions League Shtë një nga garat më të mira të futbollit të vitit, ku ne mund të shohim të gjitha ekipet e mëdha evropiane të përballen me njëra-tjetrën ditë pas dite, me synimin e vetëm në ngritjen e Kupës së Evropës, e njohur gjerësisht si "La orejona". Këtë ditë ata luajnë Barcelona Vs Roma, Zenit St. Petersbug Vs Valencia, Atlético de Madrid Vs Galatasaray, Mönchengladbach Vs Sevilla dhe Shartak Vs Real Madrid për sa i përket klubeve spanjolle.

Deri më tani, shijimi i këtij konkursi ishte me të vërtetë i thjeshtë, sepse mjaftonte të ndizni televizionin të Martën dhe të Mërkurën dhe të shijonit një futboll të mirë.

Sidoqoftë, me kalimin e kohës, Liga e Kampionëve ka pushuar së qeni në Spanjë një konkurs që mund ta shohim pothuajse tërësisht në TVE për t'u bërë një turne i të cilit Mund të shohim vetëm një lojë në ditë në mënyrë të hapur përmes Antena 3. Nëse duam gjithashtu të shijojmë ndeshjet e Manchester United, Juventus ose Porto nga Iker Casillas, nuk do të kemi zgjidhje tjetër përveç se të gërvishtim xhepat, megjithëse tashmë ju paralajmërojmë se çmimi për të parë garën maksimale evropiane nuk do të jetë shumë i lartë .

Në cilin televizion shihen skuadrat spanjolle?

Në këtë ditë të re të Ligës së Kampionëve, skuadrat spanjolle nuk do ta kenë më lehtë edhe një herë, megjithëse mund të themi se Valencia dhe Atlético de Madrid e kanë pak më lehtë, në fillim, sesa ajo me të cilën përballen Real Madrid Seville ose Barcelona. te rivalët e kategorisë dhe gjithashtu me përpjekjen e shtuar të angazhimeve të rëndësishme që kishin në ndeshjen e fundit të ligës.

Le të shohim se në cilin televizion mund të shihet çdo lojë.

Ndeshjet të martën, 3 nëntor

 • Barcelona Vs Roma - Antena 3
 • Zenit St. Petersbug Vs Valencia - beIN Sports

Ndeshjet të Mërkurën, 4 Nëntor

 • Atlético de Madrid Vs Galatasaray - beIN Sports
 • Mönchengladbach Vs Sevilla - beIN Sports
 • Shartak Vs Real Madrid - beIN Sports

Ku mund ta shikoj Ligën e Kampionëve hapur dhe ligjërisht?

Për fat të mirë në Spanjë ne ende mund të shijojmë një lojë çdo ditë në qiell të hapur, gjë që nuk ndodh në shumë vende në pjesën tjetër të Evropës, ku e vetmja mundësi për të parë Champions League është duke paguar. Çdo ditë mund të shijojmë një lojë në Antena 3, konkretisht do të jetë të Martën në orën 20:45 pasdite. dhe do të paraqesë një ekip spanjoll nëse ata janë ende "gjallë" në garë.

Për ta bërë pak më të lehtë për ju, ju lëmë lidhjen në faqen e internetit Antena 3 nga e cila mund të ndiqni edhe ndeshjen e zgjedhur të secilës prej ditëve të Ligës së Kampionëve. Përveç kësaj, ju gjithashtu mund të shijoni të gjitha golat e çdo dite dhe përmbledhjet më të mira në rast se jeni një nga ata tifozë të futbollit që nuk duan ose nuk mund të shpenzojnë paratë e tyre. Përveç kësaj, është gjithashtu e mundur të ndiqni lojën e çdo dite të garës maksimale evropiane të futbollit nga aplikacioni Atresmedia që mund ta instaloni në tabletin ose pajisjen tuaj mobile.

ATRESplayer: Seritë dhe lajmet
ATRESplayer: Seritë dhe lajmet
zhvilluesi: I panjohur
Çmimi: Free
Aplikacioni nuk është më i disponueshëm në App Store

Nëse duam të shijojmë më shumë futboll, do të duhet të shpenzojmë disa euro ose të shijojmë lojërat duke përdorur metoda jo plotësisht ligjore, të cilave më vonë do t'i bëjmë një përmbledhje të vogël.

E gjithë Champions League, por duke paguar

Champions League

Nëse na pëlqen futbolli dhe Champions League është për ne diçka që nuk mund ta humbasim, mund të kemi qasje pa ndonjë problem në të gjitha ndeshjet e kompeticionit, edhe pse fatkeqësisht për të hyrë në të do të duhet të gërvishtim xhepat dhe të paguajmë disa euro që për momentin që nuk është shumë.

Sot të vetmet kompani që na ofrojnë mundësinë e shikimit të të gjitha ndeshjeve të Ligës së Kampionëve janë të plota Vodafone dhe Portokalli Meqenëse në këtë moment Movistar, e ashtuquajtura shtëpi e madhe e futbollit, ende nuk arrin një marrëveshje ekonomike me Mediapro, e cila është ajo që ka të drejtat për transmetimin televiziv të ndeshjeve të Ligës së Kampionëve në Spanjë.

Kushdo që dëshiron të shijojë konkurrencën maksimale kontinentale në televizion duhet të kontraktojë televizionin Orange ose Vodafone dhe gjithashtu të kontraktojë televizionin Kanali Bein Sports. Për shembull, në rastin e Portokallisë tani ata po japin këtë kanal nga ku mund të shohim jo vetëm Ligën e Kampionëve, por edhe Ligën e Evropës.

Përveç kësaj, Orange ka avantazhin ndaj Vodafone se ne do të jemi në gjendje të kontraktojmë vetëm segmentin e futbollit, ndërsa në Vodafone do të duhet të kontraktojmë, për të hyrë në futboll, paketën bazë të kanalit, e cila do të rrisë ndjeshëm çmimin përfundimtar që duhet të paguajmë .

Kështu që Nëse sot punësojmë paketën e futbollit në Portokalli, do të duhet të paguajmë 9,95 euro dhe ata do të na japin kanalin Bein Sports ku mund të shikojmë Champions League dhe Europa League. Duke bërë një përmbledhje mund të shohim Liga BBVA, Copa del Rey dhe dy garat evropiane të futbollit për më pak se 10 euro.

Mund të gjeni më shumë informacion në lidhje me ofertën e futbollit të Orange dhe Vodafone në lidhjet e mëposhtme në faqet e tyre të internetit.

 • Futboll në Vodafone këtu
 • Fútobl në Portokalli këtu

Nëse nuk doni të paguani një euro për të parë Ligën e Kampionëve

Nëse loja që Antena 3 transmeton çdo ditë nuk ju mjafton dhe nuk doni të paguani 10 euro për të parë të gjithë futbollin që mund të imagjinoni, Ju gjithmonë do të duhet të zhyteni në rrjetin e rrjeteve çdo ditë përmes qindra faqeve të internetit të lidhjeve që ekzistojnë për të parë lojën e futbollit që dëshironi nga Champions League. Ose përndryshe eksploroni ndonjë alternativë tjetër si një dekoder pirat me një pjatë satelitore, etj.

Na vjen keq, ne nuk do t'ju ofrojmë lidhje me ndeshjet e futbollit, të cilat nuk janë të ligjshme dhe të cilat gjithashtu shihen shumicën e kohës në cilësi e mëshirshme.

A ka ndonjë metodë tjetër për të parë Ligën e Kampionëve?

Siç ju thamë tashmë në shumicën e vendeve evropiane, Champions League është një konkurs që mund të shihet vetëm duke paguar, por në disa vende, televizione të ndryshme publike luajnë lojë të çuditshme. Një mundësi e shikimit të këtyre ndeshjeve është duke kërkuar në faqet e internetit të këtyre kanaleve në internet dhe duke kontrolluar nëse ato transmetojnë sinjalin e tyre për të gjitha vendet.

Në shumicën e rasteve, këto kanale televizive janë nga vende të vogla dhe ku transmetojnë ndeshjet e ekipeve më të panjohura në këtë Champions League. Sidoqoftë, nëse keni nevojë të shikoni futboll, mbase ky është një opsion për të parë ndeshjen e çuditshme me kosto zero, edhe pse edhe një herë rekomandimi ynë është që të gërvishtni xhepin tuaj dhe të shijoni këtë garë ashtu si e meriton dhe mbi të gjitha siç e meritoni.

Gati për të shijuar edhe një ditë të Champions League?.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)