Energy Sistem prezanton BT Travel 7 ANC, kufje Bluetooth me anulim të zhurmës dhe autonomi të madhe

Kur bëhet fjalë për udhëtime me transport publik, qoftë me tren, aeroplan, metro apo thjesht duke ecur në rrugë, lZhurmat përreth mund të jenë një problem i madh të jemi në gjendje të shijojmë muzikën ose podkastin tonë të preferuar. Në treg mund të gjejmë një numër të madh të kufjeve në vesh, të cilat na lejojnë të izolojmë veten mjaft mirë nga ambienti ynë, por këto modele nuk janë gjithmonë shumë komode.

Në mungesë të kësaj, ne mund të zgjedhim kufje më të rehatshme, edhe pse shumë më të mëdha, me një dizajn rrethues që pjesërisht ose plotësisht na mbulon veshët. Kompania Spanjolle Energy Sistem, sapo ka prezantuar kufjet e energjisë BT Travel 7 ANC, kufje rrethuese me anulim aktiv të zhurmës, kufje që mund t'i lidhim përmes Bluetooth ose përmes folesë së kufjeve.

Sistemi aktiv i anulimit, ne gjithashtu mund ta përdorim pa muzikë, ideal për njerëzit që kanë nevojë për përqendrim ose thjesht duan të izolohen nga zhurma që i rrethon. Koha e karikimit, 3 orë, na lejon të shijojmë deri në 27 orë muzikë përmes Bluetooth dhe deri në 50 orë, duke përdorur vetëm sistemin e anulimit të zhurmës, pa muzikë.

Përveç kësaj, ajo ka kontrolle për telekomandë dhe mikrofon i vendosur në vetë kufjet Me të cilën ne mund të rrisim ose ulim volumin përveç që mund të kontrollojmë riprodhimin e muzikës dhe t'u përgjigjemi thirrjeve pa pasur nevojë të ndërveprojmë në çdo kohë me smartphone-in me të cilin janë lidhur.

Dizajni i shiritit të kokës mund të shtrihet, kështu që përshtatet për çdo madhësi. Ne mund t'i rrotullojmë jastëkët deri në 90 gradë kështu që të mundemi palosini ato në një mënyrë shumë më të rehatshme dhe që marrin më pak hapësirë ​​për të qenë në gjendje t'i transportojnë ato me mbulesën e ngurtë të përfshirë në pajisje.

Kufjet e Energjisë BT Travel 7 ANC  Ato kanë një çmim në faqen e internetit të prodhuesit Energy Sistem prej 89,90 euro dhe megjithëse nuk janë ende në shitje, tashmë mund ta rezervojmë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.