Xiaomi Mijia M365, një skuter elektrik revolucionar për vetëm 319 €

Skuteri elektrik nuk është një pajisje që ka fituar shumë famë në Spanjë, ne nuk do të gënjejmë vetveten. Sidoqoftë, pak nga pak kjo modë po vjen në Spanjë që udhëton në qytetet kryesore të biznesit nëpër botë, nuk është e pazakontë t'i shohësh ato në Shangai, New York dhe Londër ... Cili është çelësi i suksesit të këtij lloji të pajisjeve?

Xiaomi regjistrohet në të gjitha llojet e teknologjive të reja dhe kjo nuk mund të jetë më pak, kjo është arsyeja Xiaomi Mijia konsiderohet si një nga skuterët elektrikë më revolucionarë në treg, me një cilësi të përbërësve që e bëjnë atë të dallojë nga pjesa tjetër, le ta njohim atë në një detaj më të vogël.

Ndërtimi dhe përbërësit e Xiaomi Mijia

Ky skuter i quajtur posaçërisht Xiaomi Mijia M365 Nuk është një mburrje e inxhinierisë, natyrisht, bëhet fjalë për një skuter të një jete, të ndërtuar me materiale të forta dhe të qëndrueshme, të shoqëruar nga ana tjetër nga një sistem elektrik dhe bateri që do t'ju çojnë nga një vend në tjetrin me shumë pak përpjekje Aq sa skuter sjell timonin, disa vida, shasinë dhe një karikues. Practshtë krijuar praktikisht për të mbledhur dhe përdorur, një pikë në favor të këtij Xiaomi Mijia, një skuter nga marka më e famshme kineze në tregun aktual.

Thjeshtësia mbi të gjitha, Xiaomi ka ditur të "kopjojë" nga Apple atë parim të minimalism, dhe e vërteta është se ka funksionuar mjaft mirë. Skuter ka rrota gome që janë të fryra me ajër, domethënë, ata kanë kamerën e tyre, për të lehtësuar transportin dhe për të shmangur thyerjet pa kuptim për shkak të gropave të vogla, me një rreze prej 8,5 inç në total, me pak fjalë, nuk do të jetë shumë e vështirë për ne ta lëvizim atë me një bateri të varfëruar, një pikë në favor, pasi qëllimi i tij është të na transportojë. Pjesa tjetër e trupit është e ndërtuar në materiale alumini dhe plastike që do të na ndihmojnë të fitojmë një kontroll dhe rehati më të mirë mbi të gjitha.

Karakteristikat teknike

Xiaomi

Xiaomi Mijia ka frena diskale të pasme me teknologji ABSAshtu si makinat, kjo do të na lejojë të zhbllokojmë timonin në situata ekstreme. Nga ana tjetër, rrota e përparme ka teknologji rigjeneruese si automjetet hibride që kanë filluar të mbushin tregun e automobilave, gjë që do të na lejojë të zgjasim në mënyrë të konsiderueshme jetën e baterisë. Përveç kësaj, balancimi i frenave vjen standard, kështu që në parim siguria gjatë frenimit nuk duhet të jetë një seksion sigurie që na shqetëson.

Ne do të kemi një Drita e përparme 1W në mes. Ndërsa motori, i vendosur në gjysmën e përparme, është instaluar në një copë të vetme, nuk do të kërkojë mirëmbajtje. Do të arrijë një shpejtësi maksimale deri në 25 kilometra në orëNuk ka asgjë, do të jetë më se e mjaftueshme, dhe në disa raste edhe e rrezikshme, kështu që kemi të bëjmë me një mjet të vërtetë transporti. Motori i tij është 250W gjë që na lejon të lëvizim me shkathtësi në mjediset urbane, nëse do të ishte dyshimi juaj, Xiaomi Mijia duket se paraqitet mirë.

Autonomia dhe ku ta blini

Skuter vjen standard një karikues 7W çfarë na siguron 30 kilometra autonomi me një akuzë të vetme. Ajo gjithashtu ka një tregues të karikimit në skuter që do të na lejojë të kuptojmë lehtësisht në çfarë situate po vozisim. Bateria ka gjithsej 7.800 mAh prodhuar nga LG, dhe realiteti është se mund të tingëllojë si pak nëse marrim parasysh nivelet që disa pajisje të lëvizshme po arrijnë, por 30 kilometra nuk janë aspak të këqija. Ai gjithashtu ka një aplikacion që na lejon të konfigurojmë pak skuterin, por është akoma një GPS pak i përbërë.

A ju pëlqente Xiaomi Mijia M365? Me këtë ofertë që ju lëmë brenda kjo lidhje ju mund ta merrni atë për vetëm 319,33 euro përmes dritës në kuti, mos e humbni nëse po kërkoni një metodë alternative dhe ekologjike të transportit.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

3 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Javi dijo

  Nuk paraqitet për 319. Lidhja është për 350 euro.

 2.   Xiaomi dijo

  Po, me sa duket çmimi është i gabuar. Nëse mund ta korrigjoni, ju lutem, sepse ka tendencë të jetë konfuze.

 3.   Juan Carlos dijo

  Shumë e pasaktë në komentin e daulleve. Ju thoni që 7000 mAh duket pak me bateritë që smartphone aktualisht kanë, por duhet theksuar se voltazhi i baterive mobile është 5V dhe në këtë bateri po flasim për më shumë se 40V. Me sa duket kapaciteti është i njëjtë, por shpresoj se nuk mendoni se me një bateri mobile mund të drejtonit një motor elektrik 250W.