Bjerë gjumi, ato janë kufje Bose, ne do të flemë të qetë me ta

Disa përdorues nuk mund të flenë pa dëgjuar emisionin e tyre të preferuar në radio, duke parë TV ose duke lexuar disa faqe të librit të tyre të preferuar derisa të bien. Sidoqoftë, njerëz të tjerë ata kanë nevojë për heshtje absolute që të mund të bien në gjumë dhe kështu të jesh në gjendje të pushosh i qetë gjithë natën. Firma audio Bose ka nisur një fushatë për mbledhjen e fondeve në Indiegogo për të lëshuar kufje që na izolojnë nga çdo tingull rreth nesh. Bose ka mjaft para për të qenë në gjendje të shfrytëzojë një shans dhe ta lëshojë këtë produkt drejtpërdrejt në treg, por përmes një fushate të financimit të fondeve jo vetëm që siguron paratë e nevojshme për prodhimin e pajisjes, por gjithashtu siguron që të jetë një ide e shkëlqyeshme.

Qëllimi i Bose për të filluar të bënte kufje që na izolonin nga ambienti ishte 50.000 dollarë, por me 21 ditë akoma për të bërë deri në përfundimin e propozimit, fushata ka mbledhur gati 500.000 dollarë, 1000%, krahasuar me atë që pritej. Siç mund ta lexojmë në fushatë, këto kufje, përveç që përfshijnë një sistem anulimi të zhurmës (Bose ka qenë një nga zhvilluesit kryesorë të këtij sistemi), është gjithashtu përgjegjës për lëshimin e "heshtjes" në sfond, në mënyrë që të mos ketë zhurmë që mund të gjenerohen në mjedisin tonë ndërsa ne i përdorim ato mund të na zgjojnë.

Bose Sleepbuds, lidheni me smartphone dhe përmes aplikacionit përkatës ne mund të konfigurojmë përvojën tonë të gjumit, duke zgjedhur lloje të ndryshme të tingujve të bardhë, vëllimin dhe kohëzgjatjen e të njëjtit. Na lejon gjithashtu të vendosim një alarm që vetëm përdoruesit që i përdorin do të dëgjojnë, një ide fantastike për të gjithë ata që zgjohen shumë më herët se partneri i tyre dhe nuk duan ta zgjojnë kur të ngrihen. Bateria e Sleepbuds zgjat për dy netë dhe mund të karikohet direkt përmes kutisë për t'i ruajtur dhe transportuar gjatë rrugës.

Lose Bose Sleepbuds do të dalë në treg vitin e ardhshëm me një çmim prej 249 $.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.