Sony i jep HX350 një zoom 50x

Sony

Nëse jeni një adhurues i botës së fotografisë, me siguri e keni kuptuar se si Sony Clearlyshtë e qartë që bastet për të qenë një pikë referimi në këtë botë ku ka rivalë shumë të gjatë, i tillë është rasti që sot mund të themi edhe që falë evolucionit të tij ka filluar të jetë një shqetësim për Canon-in dhe Nikon-in më të madh sektorët. Kjo është e mundur falë investime të mëdha në kërkim dhe zhvillim si dhe fakti që praktikisht çdo vit modele të reja mbërrijnë në treg.

Një nga lajmet më interesante që sapo është prezantuar pa njoftim paraprak ose rrjedhje nga Sony është i ri Cyber-shot HX350, një model i aparat fotografik urë kompakt, që është, një aparat fotografik kompakt i pajisur me një lente të madhe fikse, e cila është pajisur me një Zmadhimi 50x. Si detaj, ju them se zmadhimi optik i kësaj kamere lëviz midis 24 dhe 1.200 milimetra, pa dyshim një gamë më se mbresëlënëse për një pajisje me madhësi kompakte.

Sony befason tregun me lansimin e HX350 të ri Cyber-shot.

Duke hyrë në pak më shumë detaje, siç njoftohet nga vetë Sony, lentet e kamerës së saj të re HX350, prodhuar nga specialisti Zeiss, ka një hapje deri në f / 2,8 më së shumti, si dhe aftësinë për të zbritur në 6,3. Edhe kështu, e vërteta është se nuk ka qenë e pajisur me një Sensori CMOS me ndriçimin e pasëm Exmor R ose procesorin e imazhit BIONZ X që tërheq vëmendjen e veçantë për kapacitetin e tij pasi që, sipas të dhënave të publikuara, ai ka 20,4 megapiksel në 1 / 2,3 inç.

Një detaj që Sony ka dashur të ndikojë gjendet në mënyrën e të parit të rezultateve pasi të bëni një fotografi. Në këtë pikë gjejmë një 201.000 pikë pamje elektronike ose, siç do të përdorin shumë përdorues, ne përdorim Ekran LCD flip-up me 921.000 piksel. Kur përqendrohemi, do të duhet të përdorim mënyrën e re 'Fokusi manual direkt'gjë që na lejon të arrijmë një rregullim të imët përmes unazës së lentes.

Nëse jeni të interesuar për gjithçka që ofron kjo aparat fotografik i ri kompakt Sony, ju them se do të dalë në shitje në fillim të vitit 2017 me një çmim prej 450 euro.

Më shumë informacion: Sony


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.