SPC Smartee Boost, një orë inteligjente me një çmim shumë të arsyeshëm

Orët e mençura tashmë janë demokratizuar falë, ndër të tjera, markave të tilla si SPC që ofrojnë produkte të gamës së aksesit për të gjithë auditorët. Në këtë rast ne po flasim për orë të zgjuara, që është ajo që duhet të analizojmë, dhe më konkretisht për një alternativë shumë të shijshme nëse flasim për çmimin dhe funksionalitetet.

Po flasim për Smartee Boost të SPC, orën e saj të fundit inteligjente me GPS të integruar dhe autonomi të madhe që ofrohet me një çmim ekonomik. Zbuloni me ne këtë pajisje të re dhe nëse vërtet ia vlen pavarësisht çmimit të arsyeshëm, mos e humbisni këtë analizë të thelluar.

Siç ndodh në shumë raste, ne kemi vendosur ta shoqërojmë këtë analizë me një video të kanali ynë YouTube, në këtë mënyrë ju do të jeni në gjendje të vëzhgoni jo vetëm kutinë unboxing, por edhe të gjithë procedurën e konfigurimit, kështu që ju ftojmë të plotësoni këtë analizë, mund të hidhni një sy dhe të na ndihmoni të vazhdojmë të rritemi.

Dizajni dhe materialet

Siç mund të pritet në një orë në këtë gamë çmimesh, ne gjejmë një pajisje që është bërë kryesisht prej plastike. Kutia dhe pjesa e poshtme kombinojnë një lloj plastike të zezë mat, megjithëse mund të blejmë edhe një version rozë.

 • Pesha: 35 gram
 • Përmasat: 250 x 37 x 12 mm

Rripi i përfshirë është universal, kështu që ne mund ta zëvendësojmë me lehtësi, gjë që është një avantazh interesant. Ka një dimension të përgjithshëm prej 250 x 37 x 12 mm, kështu që nuk është veçanërisht i madh dhe peshon vetëm 35 gram. Watchshtë një orë mjaft kompakte, megjithëse ekrani nuk zë të gjithë pjesën e përparme.

Ne kemi një buton të vetëm i cili simulon të qenit një kurorë në anën e djathtë dhe në pjesën e pasme, përveç sensorëve, ka zonën e kunjave të magnetizuar për karikim. Në këtë drejtim, ora është e rehatshme dhe e lehtë për t'u përdorur.

Karakteristikat kryesore teknike

Ne fokusohemi në lidhshmërinë, dhe është se ajo sillet rreth dy pikave themelore. E para është se ne kemi Bluetooth 5.0 LE, Prandaj, niveli i përdorimit të sistemit nuk do të ndikojë negativisht në baterinë e vetë pajisjes ose atë të smartphone që ne përdorim. Përveç kësaj, ne kemi GPS, Kështu që ne do të jemi në gjendje të menaxhojmë lëvizjet tona pikërisht kur menaxhojmë seancat stërvitore, në testet tona ka ofruar rezultate të mira. Ne te njejten menyre GPS gjithashtu na vendos për të marrë parasysh seksione të caktuara të aplikacionit të përfshirë të Motit. 

Ora është e papërshkueshme nga uji deri në 50 metra, në parim nuk duhet të paraqesë ndonjë problem kur notoni me të, kjo mund të jetë për shkak të faktit se i mungon mikrofoni dhe altoparlantët, sidoqoftë vibron dhe bën mjaft mirë. Padyshim që ne kemi një matje të rrahjeve të zemrës, por jo me matjen e oksigjenit në gjak, një tipar gjithnjë e më i zakonshëm.

Nuk më mungon asnjë funksion tjetër për sa kohë që marrim parasysh çmimin e ulët të këtij produkti, i cili është krijuar për gamën e aksesit.

Ekrani dhe aplikacioni

Ne kemi një panel mjaft i vogël IPS LCD, më konkretisht është 1,3 inç në total që lënë një kornizë fundore disi të theksuar. Përkundër kësaj, ajo tregon më shumë se sa duhet për performancën e përditshme. Për shkak të parashikimit të tij në testet tona ne kemi qenë në gjendje të lexojmë me lehtësi njoftimet dhe ka disa përparësi të dukshme.

E para është se është një panel i petëzuar që gjithashtu ka një shtresë kundër reflektimit për përdorim të lehtë në rrezet e diellit. Nëse e shoqërojmë këtë me shkëlqimin maksimal dhe minimal që ofron, realiteti është se përdorimi i tij jashtë është i rehatshëm, ka kënde të mira dhe ne nuk humbasim asnjë informacion.

Aplikacioni Smartee i disponueshëm për IOS para y android Lightshtë dritë, në kohën e sinkronizimit të saj ne duhet të bëjmë vetëm sa vijon:

 1. Ngarkoni pajisjen për të filluar
 2. Ne shkarkojmë aplikacionin
 3. Ne identifikohemi dhe plotësojmë pyetësorin
 4. Ne skanojmë barkodin me numrin serik të kutisë
 5. Kutia jonë SPC Smartee do të shfaqet dhe klikoni në lidhje
 6. Do të përputhet plotësisht

aplikim Ne mund të konsultojmë shumë informacione në lidhje me performancën tonë fizike, siç janë:

 • Hapat
 • Kalori
 • Distancat e udhëtuara
 • objektivat
 • Trajnimet e kryera
 • Ndjekja e gjumit
 • Ndjekja e rrahjeve të zemrës

Pavarësisht gjithçkaje, aplikacioni është ndoshta tepër i thjeshtëzuar. Na ofron pak informacion, edhe pse është i mjaftueshëm për atë që pajisja pretendon të ofrojë.

Trajnimi dhe autonomia

Pajisja ka një numër të paracaktimet e trajnimit, të cilat janë konkretisht këto në vijim:

 • Trekking
 • shkallëzim
 • Yoga
 • drejtuar
 • Vrapim në punë rutine
 • Cycling
 • Çiklizëm i brendshëm
 • Eci
 • Ecni brenda
 • not
 • Not në ujë të hapur
 • Eliptike
 • Remo
 • kriket

GPS do të aktivizohet automatikisht në aktivitetet "në natyrë". Ne mund të modifikojmë shkurtoret e trajnimeve në ndërfaqen e përdoruesit të vetë orës.

Sa i përket baterisë ne kemi 210 mAh që ofrojnë një maksimum prej 12 ditësh të vazhdueshme, Por me disa seanca aktive dhe GPS të aktivizuar, ne e kemi zvogëluar atë në 10 ditë, gjë që nuk është as keq.

Ndërfaqja e përdoruesit dhe përvoja

Ndërfaqja e përdoruesit është intuitive, po, ne kemi vetëm 4 sfera që mund t'i ndërrojmë duke bërë një shtyp të gjatë në "start". Në të njëjtën mënyrë, në lëvizjen në të majtë kemi qasje të drejtpërdrejta në GPS dhe funksionin e gjetjes së telefonit, i cili do të lëshojë një tingull.

Smartee Boost
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 3.5 yje
59
 • 60%

 • Smartee Boost
 • Rishikimi i:
 • Postuar ne:
 • Modifikimi i fundit: 3 gusht 2021
 • Dizajn
  Redaktori: 70%
 • Ekran
  Redaktori: 90%
 • performanca
  Redaktori: 80%
 • Conectividad
  Redaktori: 80%
 • autonomi
  Redaktori: 80%
 • Transportueshmëria (madhësia / pesha)
  Redaktori: 70%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 80%

Në të djathtë kemi të dhëna për shëndetin dhe stërvitjen, si dhe në sirtarin e aplikacionit do të jemi në gjendje të hyjmë në alarmet, aplikacionin e Motit dhe disa të tjera që do të na ndihmojnë për performancën e përditshme. Për të qenë i sinqertë, ai ofron disa funksionalitete përtej asaj që do të ofronte një byzylyk për përcjelljen sportive, por madhësia e ekranit dhe ndërfaqja e përdoruesit e bëjnë të lehtë përdorimin në baza ditore.

Me pak fjalë, ne kemi një produkt që i ngjan më shumë një byzylyk përcjellës, por ofron një ekran me një shkëlqim të mirë dhe një madhësi të mjaftueshme. për të lehtësuar përdorimin e tij me një çmim nën 60 euro në pikat e zakonshme të shitjes. Një alternativë shumë interesante dhe një çmim jashtëzakonisht i arsyeshëm kur flasim për një orë inteligjente.

Pro dhe kundër

rekuizitë

 • Ekran funksional dhe i ndritshëm
 • Ka GPS dhe shumë stërvitje
 • Cmim i mire
 • Mund të notosh me të

Contras

 • Autonomia bie me GPS të aktivizuar
 • Mungon njehsori i oksigjenit

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.