Spotify arrin 70 milion abonentë

Spotify

Përsëri dhe pasi duket se është bërë e zakonshme çdo tre ose katër muaj, kompania suedeze Spotify, ka njoftuar numrin e pajtimtarëve me pagesë që aktualisht gëzojnë pa reklama të katalogut të tyre muzikor përmes transmetimit: 70 milion. Spotify ka bërë njoftimin përmes llogarisë së tij në Twitter, duke u tundur 70 milion abonentëves "Përshëndetje 70 milion abonentë."

Aktualisht Spotify është mbreti aktual i shërbimeve të transmetimit të muzikës në të gjithë botën, i ndjekur deri tani nga Apple Music, shifrat e fundit zyrtare të përdoruesit të të cilit ishin 30 milion dy muaj më parë, kështu që ka të ngjarë që ky numër të jetë rritur në muajt e fundit.

Kjo reklamë tërheq veçanërisht vëmendjen, që nga cicërima që mund të lexoni për këto rreshtas është i dyti i botuar nga kompania, pasi i pari u hoq, duke nënkuptuar se mund të ishte avancuar me njoftimin e numrit të pajtimtarëve, por duket se nuk ishte kjo arsyeja, një arsye që nuk ka shumë rëndësi për ne. Sipas të dhënave më të fundit zyrtare, Spotify ka edhe 70 milion përdorues të tjerë të shërbimit muzikor falas me reklama të ofruara nga kompania suedeze.

Spotify njoftoi marsin e kaluar se kishte arritur 50 milion abonentë. Në gusht, ai njoftoi se ai numër ishte rritur në 60 milion, dhe katër muaj më vonë ky numër është rritur në 70 milion abonentë, një shifër kjo aspak e keqe, duke marrë parasysh se rivali i vetëm që Apple po i qëndron përballë me të Shërbimi Apple Music, një shërbim që me vetëm dy vjet në treg ka arritur të kap interesin e 30 milion përdoruesve, falë promovimeve të ndryshme që ofron, të cilat, si Spotify, na ofron deri më 31 Dhjetor, na ofron 3 muaj shërbim për vetëm 0,99 euro.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.