Spotify fillon testimin me ndihmësin e vet të zërit

 

Spotify

Asistentët e zërit janë bërë të njohur. Kompanitë si Amazon, Apple, Google ose Samsung tashmë kanë të vetat dhe konkurrenca është brutale. Meqenëse të gjithë ata duan që përdoruesit të përdorin të tyret. Por ata nuk janë të vetmit. Sepse Spotify gjithashtu paraqet asistentin e vet. Kompania aktualisht po e teston atë.

Isshtë një asistent që do të integrohet me aplikacionin e shërbimit të muzikës streaming. Përmes një serie komandash, përdoruesit do të jenë në gjendje t'i kërkojnë asistentit në Spotify të gjejë dhe të luajë këngë, albume, autorë ose lista për luajtje. E gjithë kjo pa pasur nevojë për ndonjë kërkim manual.

Tashmë ka disa përdorues të aplikacionit që kanë parë të shfaqet ky magjistar. Edhe pse për momentin duket se kompania suedeze po bën teste me të. Por ajo tashmë është larguar nga faza fillestare e mbyllur. Gjithashtu vetë Spotify ka konfirmuar se ata janë duke punuar në këtë funksion të ri. Por ata nuk kanë dashur të zbulojnë më shumë informacion në lidhje me të ose datat se kur planifikojnë ta fillojnë atë.

Duket si një hap logjik për aplikimin. Meqenëse në këtë mënyrë, me një asistent përdorimi i tij do të ishte shumë më i lehtë dhe më i rehatshëm për përdoruesit. Thjesht pyesni këtë ndihmës (nuk e dimë nëse do të ketë një emër) të gjejë atë që dëshironi të dëgjoni.

Shumë e shohin këtë si një masë nga Spotify për të mbajtur përdoruesit në platformën e saj dhe kështu t'i parandalojë ata të kalojnë në Apple Music. Sepse shërbimi streaming i Apple është bërë një konkurrencë e madhe për suedezët. Në fakt, në Shtetet e Bashkuara gjithçka tregon se shërbimi i Apple do të bëhet më i madhi.

Shpresojmë të dimë më shumë informacion së shpejti rreth implementimit të këtij asistenti nga Spotify. Duket si një funksion shumë i dobishëm dhe nëse është i integruar mirë, mund ta bëjë më të lehtë përdorimin e aplikacionit. Cfare mendoni ju


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.