Starbucks i kalon më shumë Apple Pay, Google Pay dhe Samsung Pay në pagesat me celular

Aplikacioni Starbucks

Zinxhiri i mirënjohur i dyqaneve të kafesë Starbucks nisi aplikacionin e tij të pagesave për celular disa kohë më parë. Një aplikacion që që nga fillimi i tij ka pushtuar përdoruesit në Shtetet e Bashkuara. Për shkak se suksesi i tij tejkalon atë të aplikacioneve të tjera të pagesave në treg. Në fakt, pritet që Deri në fund të këtij viti, ai tashmë ka 23,4 milion përdorues ne te njejten.

Një shifër që përfaqëson 40% të të gjithë përdoruesve të telefonit celular që bëjnë pagesa me pajisjen. Për më tepër, falë këtyre shifrave, aplikacioni Starbucks i kalon më shumë se aplikacionet e pagesave si Apple, Google ose Samsung. Një sukses që shumë nuk e prisnin.

Apple Pay, Samsung Pay ose Google Pay janë aplikacionet më të njohura të pagesave për përdoruesit. Ata gjithashtu konsiderohen më të suksesshmit. Por suksesi i tij nuk arrin atë që ka aplikacioni Starbucks. Për më tepër, aplikacioni i kompanisë së kafeterisë pritet të vazhdojë të dominojë tregun amerikan për vitet që vijnë.

Android Pay

Falë këtij aplikacioni, klientët e kafenesë jo vetëm që mund të bëjnë pagesa. Gjithashtu ka ulje dhe të gjitha llojet e promovimeve në dispozicion. Ky është padyshim një nga faktorët që e bën aplikacionin kaq të popullarizuar në Shtetet e Bashkuara.

Mund të shpjegohet edhe pse aplikacioni u lançua shumë para Apple Pay ose Samsung Pay. Kështu që ata kanë qenë në gjendje të përfitojnë prej tyre në këtë drejtim. Ndërsa aplikacioni Starbucks është i kufizuar në pagesa në zinxhirin e kafeneve. Nuk mund të përdoret në situata të tjera.

Gjithashtu na e bën të qartë se aplikacionet e pagesave mobile po hapin gjithnjë e më shumë hapësirë ​​në treg. Pak nga pak shohim se si është e mundur të paguash me celular në më shumë vende, diçka që ndihmon dhe shumë për zgjerimin e tyre. Mbetet të shihet se si mbetet tregu në vitet e ardhshme.

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.