Tabletat më të mira të vitit 2017

Tabletat më të mira të vitit 2017

Shumë prej jush ndoshta po kërkojnë një tablet të ri me të cilin zëvendësoni pajisjen tuaj të vjetër ose, ndoshta, ajo që dëshironi është blini tryezën tuaj të parët Tani është një kohë e mirë, dhe si i godet ato pajisje rinovuese (përsëri në shkollë, përsëri në punë ...) por çfarë tabletë të zgjidhni?

E vërteta është se tregu është i mbushur me opsione, të shumtë dhe të larmishëm, si në dizajn, performancë dhe, natyrisht, edhe në çmim. Kjo është arsyeja pse sot ne duam të hedhim dritë mbi këtë oqean të pamundur mundësish dhe t'ju tregojmë disa nga tabletët më të mirë të vitit 2017. Ndoshta, më në fund, ju nuk do të zgjidhni asnjë prej atyre që ne propozojmë, por, pa dyshim, do të jetë një vend i mirë për të filluar dhe me siguri do t'ju ndihmojë të gjeni tabletën që ju përshtatet më së miri.

5 tabletat më të mira të vitit 2017

Tableta që "ju përshtatet më së miri". Unë citoj veten time sepse, edhe pse për nga cilësia dhe përbërësit, performanca, etj., Disa tableta janë më të mira se të tjerat, është gjithashtu e vërtetë që tableti më i mirë për secilin përdorues është ai që përshtatet më mirë me nevojat e tyre specifike. Për shembull, nëse do ta përdorni vetëm për të shfletuar në internet, për të parë video në YouTube, për të kontrolluar postën elektronike dhe, në përgjithësi, për aktivitete që kërkojnë pak burime, mund të mos duhet të shpenzoni një mijë e ca euro në një iPad Pro vendosjen. Dhe nëse ajo që dëshironi është ta merrni gjithkund sepse ajo që dëshironi është të gllabëroni librat elektronikë, përsëri preferoni një tablet më kompakt.

Tabletat më të mira të vitit 2017

 

Në mënyrë të ngjashme, nëse do të përdorni tabletën tuaj të re për të puno çdo ditëTek menaxhoni studimet tuaja, mbaj shënime dhe më shumë, të duhet një pajisje e fuqishme, me shumë detyra të mira dhe që nuk të trembet kur përdor dy ose tre aplikacione njëkohësisht.

Kjo tha, në vijim do të shohim disa nga tabletët më të mirë të vitit 2017 në terma absolutë, që do të thotë, ato pajisje që kanë cilësi, fuqi dhe performancë të jashtëzakonshme, dhe që janë po aq të dobishme për të lexuar këtë postim në shfletues sesa për hartimin e planit të një shtëpie. Ne fillojme.

Samsung Galaxy Tab S3

Paraqitur gjatë Kongresit të fundit Botëror Mobile në Barcelonë, nuk ka dyshim se Samsung Galaxy Tab S3 Shtë një nga tabletët më të mirë të vitit 2017.

Samsung Galaxy Tab

Kjo pajisje ka një Ekran 9,7 inç dhe rezolucion 1536 x 2048 piksel, një madhësi ideale si për ata që duan ta marrin me vete kudo ashtu edhe për ata që duan ta përdorin atë në punë dhe / ose në studime.

I bërë nga alumini, vjen me Android 7 Nougat brenda që mundësohet nga një procesador Snapdragon 820 quad-core shoqëruar nga një GPU Adreno 530, 4 GB RAM, 64 GB hapësirë ​​ruajtëse që mund të zgjeroni duke përdorur një kartë microSD deri në 256 GB dhe një bujare Bateri 6000 mAh me sistem karikimi të shpejtë dhe lidhës USB-C.

Samsung Galaxy Tab

E tyre katër altoparlantë stereo AKG / Harman vendosur në anët e poshtme për një përvojë të jashtëzakonshme të zërit.

Dhe megjithëse me tabletin zakonisht nuk bëjmë shumë fotografi, nuk mund ta harrojmë Kamera kryesore 13 MP të aftë për të regjistruar video në 4K dhe 30 FPS.

Libri Lenovo Yoga

Një tjetër nga tabletët më të mirë të vitit 2017 na vjen nga kjo firmë prestigjioze orientale. Bëhet fjalë për Libri Lenovo Yoga, një pajisje krejt e ndryshme nga pjesa tjetër e tabletave që kemi në dispozicion në tregun aktual.

Libri Lenovo Yoga

Edhe pse është një tabletë, Libri Lenovo Yoga është një lloj pajisje hibride  në të cilën do të gjeni një tastierë dhe një panel shtesë që është i prekshëm dhe në të cilin do të jeni në gjendje të shkruani me dorë, kështu që është shumë i përshtatshëm për detyra të tilla si mbajtja e shënimeve të klasës.

Në lidhje me specifikimet teknike, ajo ka një Ekran 10,1 inç Full HD (1920 x 1200 piksel) dhe brenda gjejmë një procesador Atom X5-Z8550, i shoqëruar nga 4 GB RAM y 64 GB hapësirë ​​ruajtëse të brendshme Përveç kësaj, bateria e saj 8500 mAh premton deri në 10 orë përdorim me një karikim të vetëm, kështu që do të jeni në gjendje të shijoni një autonomi të gjerë në punë, në shtëpi ose në daljet tuaja.

Së bashku me të gjitha sa më sipër, duhet të theksohet gjithashtu se është një pajisje e rehatshme dhe e lehtë, mezi peshon 690 gram, që përfshin një lexues për kartat mikro SD, Lidhja LTE, Bluetooth, WiFi, si dhe një kamerë kryesore 8 MP dhe një aparat fotografik para 2 MP që, megjithëse nuk janë më të mirat në treg, janë mjaft të mira për përdorimin që u jepet këtyre llojeve të pajisjeve.

Asus ZenPad 3S 10

Ne vazhdojmë me një nga firmat më të njohura në vitet e fundit dhe të saj Asus ZenPad 3S 10, një tabletë që, pavarësisht nga emri i saj, ofron një Ekran 9,7 inç me rezolucion 2048 x 1536 piksel dhe një dendësi pixel për inç 264.

Asus ZenPad 3S 10

Bërë prej alumini, është e vërtetë që sjell një ajër të caktuar në Apple iPad, por brenda tij strehon një Procesori MediaTeK MT8176 gjashtë-bërthamë shoqëruar nga 4 GB RAM, 64 GB hapësirë ​​ruajtëse e brendshme, Bateri 5.900 mAH, foleja e kartës microSD, lidhës USB Type-C, etj.

Pika e saj e dobët mund të jetë kamerat e saj, të thjeshta, 8 MP ajo kryesore dhe 5 MP e para, megjithatë, me 430 gram peshë është një nga tabletat më të lehta në kategorinë e tij.

Xiaomi Mi Pad 3

Për ata që preferojnë lëvizjen dhe përdorin tabletën më shumë për të shfletuar në internet, kontrolloni postën, lexoni dhe detyra të ngjashme, pa dyshim që një nga tabletët më të mirë është kjo Xiaomi Mi Pad 2 me Ekran 7,9 inç me rezolucion 2560 x 1600 dhe një peshë prej vetëm 328 gram, brenda së cilës gjejmë një Procesor gjashtë-bërthamor MediaTek MTK8176 i shoqëruar nga 4 GB RAM, 64 GB hapësira e brendshme e zgjerueshme, dhe a Bateri 6600 mAh që premton deri në dymbëdhjetë orë autonomi.

Xiaomi Mi Pad 3

Në pjesën e videos dhe fotografisë, ajo ka një Kamera kryesore 13 MP me fokus automatik dhe hapje f / 2.2, si dhe a Kamera e përparme 5 MP me hapje f / 2.0.

Dhe siç mund ta imagjinoni, duke qenë një produkt Xiaomi, çmimi i tij do të jetë më se interesant.

Sony Xperia Z4

Dhe nga Kina shkuam në vendin e diellit që po lind, Japoni, për t'ju treguar për këtë Sony Xperia Z4, një tabletë fantastike që shkon deri në Ekran 10,1 inç Me një rezolucion prej 2560 x 1600 pikselë, që për shkak të madhësisë dhe cilësisë, është i përshtatshëm si për konsumin e përmbajtjes, ashtu edhe për punën ose studimet.

Sony Xperia Z4

Kjo tabletë mundësohet nga një  Procesori Qualcomm Snapdragon 810 I shoqëruar nga 3 GB RAM dhe 32 GB hapësirë ​​ruajtëse i brendshëm i zgjerueshëm falë vendndodhjes së kartës microSD, dhe a Bateri 6.000 mAh.

Përveç kësaj, me një peshë prej 389 gram, është jashtëzakonisht e hollë dhe e lehtë, i papërshkueshëm nga uji, dhe ajo strehon një kamerë kryesore 8,1 MP së bashku me një kamerë të përparme 5,1 MP.

Tableta më e mirë e vitit 2016

E vërteta është se ne ende mund të përmendim disa tableta që mund të përkryer të jenë pjesë e kësaj liste të tabletëve më të mirë të vitit 2017, edhe nëse ato nuk janë hedhur në treg këtë vit. Pa shkuar më tej, MediaPad M3 i Huawei me një ekran 8,4 inç, MediaPad T2 10.0 Pro, ose spanjishtja BQ Aquaris M10 Ata janë kandidatë të vendosur megjithatë, ne e braktisim Android-in për të folur se çfarë është la tableta më e mirë 2016: IPad Pro i Apple.

 

Apple iPad Pro

Gjëja e parë që do të tërheqë vëmendjen tuaj është se unë përmend gjeneratën e mëparshme të iPad Pro (prezantuar në fund të vitit 2015 modeli 12,9, dhe në pranverë 2016 modeli 9,7), dhe jo modelet aktuale. Arsyeja është shumë e thjeshtë: aq sa Apple përpiqet të na shesë përmirësime fantastike, gjenerata e dytë e iPad Pro bën saktësisht të njëjtën gjë dhe po aq mirë sa gjenerata e parë, por përparësia është se mund ta merrni me një çmim shumë më të mirë.

Nga iPad Pro ne mund ta nxjerrim në pah atë jashtëzakonisht të madhe 12,9 display Ekran retinë, superiore se ajo e shumë kompjuterave notebook, e saj 10 orë autonomi, e fuqishme e saj Procesori A9X shoqëruar nga bashkëpunëtori lëvizës M9, lidhja Bluetooth 4.2, WiFi, lidhja opsionale për celular mobile. Dhe e gjithë kjo pa përmendur që është një pajisje që, pavarësisht nga madhësia e saj, është tepër e lehtë dhe e hollë, duke e bërë të përshtatshme për tu marrë kudo edhe pse, padyshim, nuk është aq e lëvizshme sa një tabletë 7,9. ″.

iPad Pro

Por ajo që bie në sy për iPad Pro nuk është vetë iPad Pro, por kombinim i iPad Pro me iOS dhe aksesorët e tij. Sistemi operativ, veçanërisht iOS 11, e çon produktivitetin në një nivel të ri; tani është e mundur të punosh me iPad, siç është rasti im. Keyboard zgjuar ajo kombinohet në mënyrë të përkryer me pajisjen dhe pasi nuk ju nevojitet Bluetooth, nuk ka asnjë defekt, asnjë vonesë, ajo që ju shkruani shfaqet në ekran sa më shpejt që të shtypni tastet e saj.

Dhe së fundmi, Pencil Apple, një mrekulli e vërtetë për ata që dinë të vizatojnë (jo si unë) dhe të mbajnë shënime dhe shënime me dorë: saktësi, kohë e fshehtë e padukshme, rehati, autonomi….

Bleva iPad Pro në fillim të verës, ashtu si u prezantua gjenerata e dytë, së bashku me atë Keyboard zgjuar dhe Lapsi i Mollës. Siç mund ta imagjinoni, unë kurseva para për tre gjërat. Gjithashtu, që atëherë unë përdor iOS 11 (beta) i cili më ka lejuar të përfitoj plotësisht nga potenciali i tij nga minuta zero. Pra, nëse kërkoni mes tabletat më të mirë të vitit 2017, gjithashtu iPad Pro, në cilëndo nga madhësitë e tij dhe gjenerata e parë, do t'ju befasojë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)