Tavolina ngritëse që përmirësojnë produktivitetin dhe shëndetin tuaj

Mbulesa Flexispot E7

Puna në telekomandë ka çuar shumë prej nesh drejt Ne jemi detyruar të krijojmë një strukturë të vërtetë në shtëpitë tona, një stacion pune në të cilin ne mund ta kryejmë profesionin tonë në mënyrën më efikase dhe pse jo ta themi, edhe në mënyrën më komode të mundshme, dhe pikërisht këtë kemi ardhur të provojmë sot këtu.

Ne ju tregojmë tavolinën ngritëse E7 Pro nga Flexispot, një nga alternativat më interesante në treg. Zbuloni me ne karakteristikat kryesore të tij dhe nëse vërtet ia vlen të shijoni një produkt me këto karakteristika në shtëpinë apo zyrën tuaj.

Materialet dhe dizajni

Siç e dini mirë nga rishikimet që kemi kryer më parë, Flexispot punon kryesisht me materiale të cilësisë së lartë për të siguruar jo vetëm qëndrueshmërinë e produktit, por edhe përshtatjen e tij të përsosur në një mjedis. premium. Prandaj, vlen të theksohet përpara se të hyjmë në pyetjen kryesore se për modelin E7 Pro, Flexispot ofron një garanci 10-vjeçare. Nëse një markë është e bindur se ofron kaq shumë vite garanci, kjo ndodh sepse i beson verbërisht produktit të saj, a nuk mendoni?

Në këtë kuptim, korniza ose shasia e tavolinës mund të blihen vetëm në dy variante ngjyrash, të bardha ose të zeza, me një bojë të ashpër që i reziston gërvishtjeve dhe mbi të gjitha kalimit të kohës.

Tavolinë FlexiSpot

Tabela mund të blihet në nuanca të ndryshme, deri në 11 variante për të qenë më të saktë, në versione të madhësive të ndryshme me gjatësi midis 110 dhe 190 centimetra dhe thellësi midis 60 dhe 80 centimetra. Kjo do t'ju lejojë të kombinoni opsionet e ndryshme sa më shumë që të jetë e mundur për ta përshtatur atë në mënyrë korrekte me nevojat e zonës suaj të punës.

Siç mund ta shihni, ne kemi zgjedhur opsionin e shasisë së zezë me tabelën në ngjyrë sofër.

Transporti dhe montimi

Produkti është jashtëzakonisht i rëndë, pavarësisht përzgjedhjes që bëjmë për nga gjatësia dhe thellësia, diçka që duhet të keni parasysh. Tavolina vjen e ndarë në dy pjesë, nga njëra anë shasia me motorët dhe nga ana tjetër dërrasa, prandaj kombinimi është kaq i gjerë dhe i lehtë.

Duhet të theksohet se ai arrin (siç pritej) plotësisht i çmontuar, por montimi do t'ju marrë vetëm rreth 30 minuta, edhe pse ka të ngjarë që të keni nevojë për ndihmë. Për ta bërë këtë, fillimisht duhet të montoni shasinë duke ndjekur hapat e treguar në udhëzimet në paketim, më pas motorizimin dhe instalimet elektrike dhe në fund ta lini bordin të pushojë dhe të ankorohet në shasinë e lartpërmendur.

Tavolinë FlexiSpot

Thënë kështu, duhet theksuar se e njëjta shasi mund të zgjerohet midis 110 dhe 190 centimetra pa asnjë problem, me lartësi gjithashtu të konfigurueshme nga 58 në 123 centimetra. Këmbët, në këtë model specifik, janë afërsisht 68 centimetra, diçka që duhet të keni parasysh kur bëhet fjalë për montimin dhe hapësirën e vendndodhjes së zgjedhur.

Karakteristikat teknike

Ky Flexispot E7 Pro i ri ka dy motorë individualë, secili i vendosur në këmbët e ndryshme që mbajnë tabelën. Këta motorë individualë ofrojnë lëvizje më të lehtë dhe mbi të gjitha një kapacitet ngarkese deri në 160 kg, lider në treg.

Tavolinë FlexiSpot

Nga ana e saj, Shpejtësia e udhëtimit është afërsisht 40 mm/s dhe niveli i zërit është më pak se 50 dB në veprim të plotë. Për të kontrolluar këto kontrolle, ai përdor një kontroll me prekje, të frymëzuar nga Darth Vader sipas Flexispot. Ky ka një ekran LED me tregues, programe personalizimi dhe një port USB për karikimin e çdo pajisjeje me fuqi 5W.

Në këtë kuptim, ne përballemi me një produkt që është mjaft i lehtë për t'u konfiguruar dhe përdorur, dhe që do të na lejojë të qëndrojmë në këmbë për të kryer detyrat në mënyrë sporadike, kjo do të na ndihmojë të shmangim dhimbjen dhe tensionin e muskujve duke mos u përkulur. reduktimin e presionit në qafë dhe shpatulla, parandalimin e sëmundjeve të zakonshme në punën e ulur, si kontraktimet e qafës së mitrës ose dhimbjet e mesit.

Pse tavolinat e ashensorit janë më të mira?

Përveç sa më sipër, përmirëson metabolizmin tonë, pasi qëndrimi në këmbë jo vetëm që përmirëson përqendrimin, por gjithashtu lejon që lëngjet e brendshme të trupit tonë të qarkullojnë shumë më mirë, duke forcuar muskujt e shpinës, duke përmirësuar ndjeshëm ekuilibrin dhe duke na lejuar kështu të mbajmë mendjen tonë aktive dhe vigjilente.

Shumë studime Ata kanë bërë vendosmërinë të tregojnë se këto lloj zgjidhjesh ndihmojnë në konsumin e energjisë, duke përmirësuar treguesit e trupit tonë, megjithëse teorikisht janë të afta edhe të përmirësojnë produktivitetin, prandaj shumë kompani kanë filluar t'i instalojnë ato në qendrat e tyre të punës.

Pa dyshim, objektivi i tij është i qartë, shmangia e një stili jetese të ulur. Edhe pse ne kemi sheqerosur besimin se të punosh ulur është më e mira, realiteti është krejt i kundërt. Megjithatë, puna në këmbë ndihmon për të zgjatur cilësinë e jetës tuaj, sepse në shumë raste jeni ulur në makinë gjatë rrugës për në punë, jeni ulur në punë, jeni ulur në makinë gjatë kthimit nga puna dhe jeni duke kërkuar. përpara për të shkuar në shtëpi pikërisht për t'u ulur në divan. Duhet të qëndroni në këmbë dhe për këtë alternativa më e mirë është tavolina e ngritjes, për aq kohë sa jeni të përgatitur për të.

Tavolinë FlexiSpot

Sa i përket produktivitetit, nëse nuk jeni një profesionist i vetëpunësuar, kjo është ndoshta pika më pak e dukshme e këtij lloji tavolinash, por kujdesi për shpinën tuaj do të ndihmojë në cilësinë e jetës tuaj me kalimin e kohës, kështu që, nëse vetëm ju ndihmon shmangni kontrakturat dhe qëndrimin e keq, rekomandohet tashmë.

Mendimi i redaktorit

Ky lloj i tavolina ngritëse Ato ndihmojnë në ruajtjen e higjienës posturale më të mirë dhe më të shëndetshme, veçanërisht nëse vendosim të punojmë ditë të gjata duke alternuar metodat e pushimit me topa yoga ose duke punuar drejtpërdrejt në këmbë. Prandaj, përveç një karrigeje të mirë, këshillohet gjithmonë të keni një nga këto tavolina ngritëse që, pse të mos them, janë absolutisht dhe në mënyrë rigoroze në modë.

Në rastin e Flexispot ofron një produkt cilësor, por është gjithashtu mjaft i shtrenjtë, Nuk mund të mohojmë se ka produkte që e rivalizojnë qartë këtë në çmim dhe zgjedhja e treguar në analizë është rreth 829 €. Pavarësisht sa më sipër, Flexispot na ka ofruar një zbritje prej 30 € nëse vendosni të bëni një rezervim për tavolinën tuaj përmes sa vijon lidhje.

E7 Pro
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 4.5 yje
649 a 999
 • 80%

 • E7 Pro
 • Rishikimi i:
 • Postuar ne:
 • Modifikimi i fundit:
 • Dizajn
  Redaktori: 90%
 • potencia
  Redaktori: 90%
 • Personalizimi
  Redaktori: 70%
 • rritje
  Redaktori: 80%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 75%

rekuizitë

 • Materialet dhe dizajni
 • I heshtur
 • i fuqishëm

Contras

 • Cmim i larte
 • Opsionet e personalizimit


Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.