Google teston Andromeda, sistemin e saj hibrid Android / Chrome, në një Nexus 9

Nexus 9

4 tetori jo vetëm që do të jetë i rëndësishëm për Google për prezantimin e të gjitha atyre produkteve, të tilla si Pixel, Google Home, DayDream shikues dhe Chromecast 4K, por programi do të ketë gjithashtu vlera të mëdha për atë që do të thotë Google Assistant dhe mundësinë që ne janë të pranishëm para Andromedës, asaj Android / Chrome OS hibrid.

Tani e dimë që sistemi juaj operativ hibrid Android / Chrome OS ka qenë e quajtur brenda "Andromeda" Dhe kjo po testohet në një pajisje Nexus 9. Po, ai tablet që kaloi pa shumë vëmendje dhe u zhvillua nga HTC 2 vjet më parë. Thisshtë kjo herë që ka prova të qarta se Andromeda mund të paraqitet në 4 tetor.

Google do të testonte sistemin e tij të ardhshëm hibrid në një Nexus 9 të bërë nga HTC. Provat vijnë nga ato që janë gjetur në Android 7.0 Nougat AOSP. E para ishte skedari "SurfaceCompositionTest.jave", i cili qëndron për një seri testesh të nivelit të ulët për të matur performancën grafike. Ky test po referim i drejtpërdrejtë i Andromedës në raste të shumta, duke përfshirë që Andromeda kërkon një rezultat më të lartë të performancës.

Sipas këtij mjeti, rezultati minimal i nevojshëm për të drejtuar Andromeda është 8.0. Për krahasim, Android kërkon vetëm 4.0 dhe një Nexus 9 ka qenë në gjendje të shënojë afër 8.8.

Tani misteri është në arsyen pse Google do të testonte sistemin e tij hibrid Android / Chrome në atë tablet. Nga sa dihet, Andromeda është përqendruar në gjetjen e një Android më të mirë të krijuar për të pajisje si ato do të ishin të lëvizshme, si ato 2-në-1 dhe ndoshta edhe tabletët. Një shënim tjetër që është gjetur në AOSP i referohet tiparit falas të menaxhimit të dritares që u shfaq gjatë gjithë vitit në Android Nougat.

«Shtë «SurfaceCompositionMeasuringActivity.java» që përmend se zbulon pajisjet Android për të pasur karakteristikën e menaxhim pa dritare. Nga sa duket, gjithçka është përqendruar në një hap tjetër në Android.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.