Vivo Y83: me «Notch», me MediaTek Helio P22 dhe për 200 euro

Lojëra të drejtpërdrejta Y83

Vivo, një nga kompanitë më të njohura të pajisjeve mobile në Kinë hedh pajisje të reja në treg: Vivo Y83. Ky terminal, përveç bastit në një nga përpunuesit e rinj MediaTek, gjithashtu vë bast për një dizajn me Notch dhe një çmim shumë të volitshëm.

Vivo Y83 është një ekip që dëshiron të pushtojë hyrjen ose gamën e mesme të sektorit të sporteve. smartphones. Tani, është një ekip i madh dhe që ne mund ta klasifikojmë brenda kategorisë phablet: ekrani i tij ka një madhësi diagonale prej 6,22 inç dhe arrin një rezolucion HD + (1.520 x 720 pixel). Tani, do të tërheq vëmendjen tuaj se Vivo gjithashtu ka vendosur të përfshijë atë vrimë të vogël në pjesën e sipërme të panelit; saktësisht, ne nuk i referohemi «Notch».

Ndërfaqja e përdoruesit Vivo Y83

Ndërkohë, kjo Vivo Y83 është një ekip që do të jetë pionier i një gjëje: do të jetë i pari smartphone për të përfshirë një nga përpunuesit më të fundit të MediaTek: Helio P22, një CPU me 8 bërthama proces me një frekuencë pune prej 2 GHz. Për momentin është e pamundur t'ju tregoj se si do të sillet, por nuk do të vonojë shumë që të shfaqen testet e para.

Vivo Y83 MediaTek Helio P22

Ndërkohë, këtij procesori shtohet a 4 GB RAM dhe 64 GB hapësirë ​​të brendshme për ruajtje. Megjithëse, si në shumë telefona Android, do të jetë e mundur të përdoren kartat e kujtesës me një hapësirë ​​maksimale prej 256 GB. Megjithëse, ajo që marka aziatike nuk ka dashur është të përfshijë një kamerë fotografike të pasme me një sensor të dyfishtë: në këtë rast, ajo zgjedh për një sensor të vetëm me rezolucion 13 megapiksel, me blic LED të integruar dhe duke ofruar mundësinë e regjistrimit të videos në mënyrë të plotë Cilësi HD.

Nga ana e saj, kamera e përparme ka një rezolucion prej 8 megapikselë që do t'ju ndihmojë selfies dhe, në mënyrë që të zhbllokoni terminalin shpejt, do të keni njohjen e fytyrës.

Vivo Y83 Android Funtouch 4.0

Lidhur me sistemin operativ, Vivo Y83 bastet në Android 8.1 edhe pse nën shtresën e personalizimit Funtouch 4.0 - në imazhet e bashkangjitura mund ta hidhni një vështrim në të. Ne gjithashtu do t'ju tregojmë se bateria e saj është me kapacitet 3.260 miliamps dhe se mund të mendojmë se nuk do të duhet t'i drejtohemi ngarkuesit gjatë gjithë ditës.

Më në fund, Vivo Y83 është një ekip që mund ta merrni në tre nuanca të ndryshme: të kuqe, të zezë ose blu. Edhe pse më e mira nga të gjitha do të jetë çmimi i saj: 200 euro me kursin aktual të këmbimit.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.