Wacom prezanton tabletët e rinj me të cilët mund të shfrytëzojmë anën tonë më kreative

Nëse ka një kompani të specializuar në pajisje, ose pajisje shtesë, të përqendruara në dizajnin grafik, ajo është Wacom, një kompani udhëheqëse që ka qenë në treg për shumë vite duke na lejuar shndërrohen në dixhital gjithçka që kalon nëpër mendjen tonë krijuese. Dhe a është se shumë prej jush ndoshta kanë qenë në gjendje të provojnë tabletat e tyre klasike Bamboo, tabletët që transformuan kompjuterin tonë në një kanavacë dixhitale për herë të parë.

Wacom dëshiron të shkojë përtej atyre Bambu klasike, Wacom është Cintiq dhe Intuos, diapazoni i ri që dëshiron të shkojë një hap më tej, një varg që shkon nga më profesionistët (me qëllim 3D, AR dhe VR), për të vazhduar përmirësimin e të gjitha pajisjeves cilësitë e krijimtarisë së vogël që ne të gjithë mbajmë brenda. Pas kërcimit ne ju tregojmë se si gamë e re e tabletave Wacom për këtë vit të ri, një gamë e re që shkon nga ajo që është e nevojshme për profesionistin më të kërkuar deri te përdoruesi i zakonshëm që dëshiron të zhvillojë aftësitë e tij krijuese.

Cintiq Pro 24, tableta e dizajnit më profesional në treg

Për cilindo që kërkon një qendër pune të nivelit të lartë, ne paraqesim atë Wacom Cintiq Pro, një model i ri i tabletës grafike të njohur (në industrinë e dizajnit), ose më saktë: monitor interaktiv. Një Wacom Cintiq Pro që arrin në një madhësi të re prej 24 inç e cila i shton familjes që tashmë përbënte versionet 13 dhe 16-inç. Wacom Cintiq Pro më i fuqishëm ndonjëherë me një ekran me Rezolucioni 4K, saktësia e ngjyrave 98% Adobe RGB dhe aftësia për të shfaqur një miliard ngjyra. E gjithë kjo me një çmim që shkon nga 2149 në 2699,90 euro.

Jo vetëm kaq, Wacom Cintiq Pro 24 vjen nga dora e Motori Wacom Cintiq Pro, zgjidhje për të pasur gjithçka në një në mjedisin tonë krijues të punës. një moduli kompjuterik e cila është e përfshirë në pjesën e pasme të Wacom Cintiq Pro pa asnjë kabllo. Në gjendje të mbështesin një Windows 10 me aplikacione komplekse të dizajnit (3D, realitet virtual, realitet i shtuar). Sigurisht, të kesh një komplet të plotë kërkon të kalosh në arkë duke paguar deri në 3549,90 euro në versionin më të fuqishëm me një procesor Xeon.

Dhe po, me Wacom Cintiq Pro 24 vjen Wacom ProPen 2, një stilolaps i ri dixhital i aftë të përgjigjet në 8192 nivele presioni, të gjitha në një përgjigje mahnitëse që na bëjnë të harrojmë latente klasike që mund të gjejmë në pajisjet e këtij lloji. Pa bateri, pa paralaks ... më besoni se në testet që pamë kjo Wacom Pro Pen 2 është shumë befasuese.

Wacom Intuos, tableti më i gjithanshëm për çdo përdorues

Dhe tani ne përqendrohemi në modelin e tabletave që shumë prej jush do të kalojnë, Wacom Intuos, një tablet grafik që mund ta merrni nga 79 € (version i vogël pa Bluetooth), deri në 199 € (version i mesëm me Bluetooth), i cili padyshim do të kënaqë këdo që dëshiron të fillojë të shfrytëzojë anën e tij krijuese dhe nuk di nga të fillojë.

Dhe është dhurata perfekte (një dhuratë që mund ta bëni edhe vetë). Thjesht duhet ta blini, ta nxirrni nga kutia dhe të filloni të luani me kreativitet. Intuos të Wacom përfshin një paketë interesante softuerësh me të cilën mund të vizatoni, pikturoni dhe modifikoni imazhe. Jo, nuk keni nevojë të filloni me Photoshop ose Illustrator, ju mund të bëni shumë gjëra me softuerin e vetë djemve Wacom, softuer që nga rruga është përshtatur në mënyrë të përsosur për këtë Wacom Intuos të ri.

Zgjidhni modelin Wacom Intuos që zgjidhni, versionin Bluetooth ose versionin kabllor, do të keni një stilolaps i ri dixhital që përmban 4096 nivele ndjeshmërie ndaj presionit. Për më tepër, duke ndjekur motrën e saj të madhe, Wacom Cintiq Pro, ky laps ka gjithashtu një teknologji EMR që do të shmangë një bateri në mënyrë që ta përdorni atë kur të doni pa shqetësime.

E dini, është koha të vendosim se çfarë po kërkojmë, me siguri shumë prej jush janë më shumë sesa shërbyer me një zgjidhje si Wacom Intuos, rekomandimi ynë për përdoruesit e zakonshëm. Edhe një gjë themi: zhvilloni krijimtarinë tuaj, keni mjete shumë të fuqishme me çmime të volitshme, mirëseardhje në krijimtarinë dixhitale ...


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.