Wolder godet tryezën me syze VR me çmimin e sulmit në zemër

VR më e vjetër

Fakti që jemi në epokën e Realitetit Virtual është i padiskutueshëm, prandaj, dhe në një përpjekje të fundit për të demokratizuar teknologjinë, ekipi i zhvillimit të Wolder ka prezantuar edhe një herë lajme në familjen Wolder VISION nga dora e Davidit që rrotullohem. Në këtë mënyrë ne kemi qenë në gjendje të dëshmojmë ardhjen e një produkti të ri nga marka spanjolle që bashkohet me kompanitë e mëdha, domethënë me tërheqja që ka karakterizuar gjithmonë pajisjet e saj, një çmim jashtëzakonisht i volitshëm. Pra, vijnë gotat Wolder VR që paraqesim më poshtë.

Në këtë mënyrë, Wolder bëhet prodhuesi i vetëm Spanjoll që ka të gjithë elementët thelbësorë për të krijuar dhe shpërndarë përmbajtje si në VR ashtu edhe në 360º.

Këto gota Wolder VR janë bërë nga polikarbonat, të shoqëruara nga një ngjyrë e bardhë mjaft latente në këtë lloj produkti. Nga ana tjetër, për sa i përket dizajnit, ato mbeten mjaft të vazhdueshme, një pengesë e vështirë për t'u kapërcyer nëse marrim parasysh karakteristikat teknike të produktit. Cfare ka me shume, ato do të na lejojnë të rregullojmë pozicionin e tyre, në mënyrë që të mund të shohim përmbajtjen e tyre të 102-të në mënyrën më të rehatshme të mundshme, me dy jastëk të mëdhenj në kontakt me fytyrën tonë. Për të shtuar përmbajtje vizuale në këto syze, ne mund të përdorim çdo pajisje të lëvizshme ndërmjet 4 dhe 6,5 inç.

Ne kemi qenë në gjendje të provojmë syzet në sallën e sotme në Madrid, dhe e vërteta është se me karakteristikat e rregullimit të disponueshëm, ne jemi përballur me një produkt që nuk ka asgjë për t'i pasur zili syzet VR që LG prezantoi disa muaj më parë, madje edhe ato të mirënjohura Samsung VR.

Më e rëndësishmja, këto syze do të jenë në treg të hënën, 21 nëntor, në shitësit kryesorë që kanë shoqëruar gjithmonë Wolder, siç është Carrefour. Çmimi, të cilin ne e dimë mirë se çfarë ju intereson më shumë, është vetëm 19,90 €, gati 50 € më lirë se syzet e realitetit virtual të ofruara nga kompania e Koresë së Jugut, Samsung, për shembull.

Komplementi perfekt për kamerën tuaj 360º

Globe Wolder 360

Kompania spanjolle ka në katalogun e saj edhe të mirënjohurën miCam Globe 360º, një aparat fotografik që do të na lejojë të regjistrojmë përmbajtje në këtë plan shumë të veçantë. MiCam Globe 360º aktualisht kushton 229 € në faqen e internetit të Wolder dhe ka veçoritë e mëposhtme:

 • Lidhja WiFi
 • Dalja mikro USB
 • Mbështetje për kartat microSD deri në 32 GB
 • Vetëm 104 gramë
 • Kopertina e përfshirë
 • Mini-trekëmbësh
 • Mbajtëse biçikletash dhe përkrenare

Mos harroni se rrjetet sociale si Facebook tashmë kanë mbështetje për imazhe 360º, të cilat shoqërojnë trendin e Realitetit Virtual në YouTube.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

3 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Jaime dijo

  Bëni markë duke thënë se kamera është e njëjtë me homido 360 nga kompania Homido.

 2.   Anonim dijo

  gota të tjera vr zbritën nga kartoni google për grumbull, kur vendosin diçka si samsung gear vr me sensorë dhe gjithçka, dhe është i pajtueshëm me çdo smartphone (sidomos Z5 Premium: 3) dhe që zvogëlon vonesën e lëvizjes në 0 ose diçka imperceptivle, dhe se kushton gjysma e asaj që vlen ingranazhi Samsung, dhe me një filtër që eliminon efektin e rrjetit, atje po, ne do të ishim në epokën e VR. ka teknologji për këtë, secili produkt mund të vlejë 30 euro ose më pak dhe të jetë më i miri nga më të mirët, një xhiroskop me 3 boshte me akselerometër me 3 boshte nga adruino nuk vlen më shumë se 10 dollarë dhe do të vlente më pak me shumicë. por ato sjellin vetëm më të keqen, zgjasin shumë dhe çmimet janë jashtëzakonisht të shtrenjta.

 3.   rodo dijo

  E vërteta është se unë mund të mendoj për një mijë gjëra për të marrë para më shumë nga këto. Shtë një treg i ngopur dhe ai i syzeve. Sony nuk ia vlen t'i imagjinosh këto.