YouTube Red, një mundësi interesante për të gjithë dashamirët e YouTube

YouTube

YouTube Isshtë një nga shërbimet më të njohura të Google dhe që shumica prej nesh në të gjithë botën e përdorim çdo ditë për të shijuar përmbajtje të ndryshme. Disa e përdorin atë në mënyrë procesuale, të tjerët e përdorin atë për të kaluar kohën duke qeshur pa pushim dhe disa të tjerë e përdorin atë për të dëgjuar muzikë në kohën e tyre të lirë. Ka edhe nga ata që janë absolutisht të dashuruar me këtë shërbim dhe që e shtrydhin atë në maksimum dhe pa mëshirë 24 orë në ditë.

Për ta është të menduarit YouTube Red, një opsion interesant i Google që ju lejon të regjistroheni për të hyrë në përmbajtjen ekskluzive Dhe bëje atë pa pasur nevojë të shohësh absolutisht ndonjë reklamë që shfaqet zakonisht në fillim ose në mes të secilës prej videove që shohim. Sigurisht, para se të vraponi të regjistroheni në këtë shërbim, vazhdoni të lexoni, sepse fatkeqësisht kemi lajme të këqija për ju.

Nëse nuk e dinit këtë mundësi interesante që na ofron YouTube, sot ne do t'ju tregojmë në këtë artikull të gjitha detajet e YouTube Red dhe gjithashtu disa nga opsionet që do të na lejojë. Nëse jeni i dashuruar me shërbimin e videos në Google, lexoni me kujdes dhe vini re gjithçka që ju nevojitet pasi do t'ju japim shumë informacione interesante.

YouTube pa reklama

YouTube

Karakteristika themelore e YouTube Red është kjo Kjo do të na lejojë të kemi qasje në të gjithë përmbajtjen e shërbimit video të Google, pa pasur nevojë të shohim një reklamë të vetme.. Sigurisht, kjo nuk mund të jetë falas, pasi YouTube mbijeton kryesisht falë reklamuesve të tij dhe kushdo që dëshiron të pajtohet në këtë shërbim duhet të paguajë një shumë prej $ 9.99. Për momentin çmimi me të cilin do të arrijë në vendet e tjera nuk dihet, megjithëse është e mundur që ai të jetë i njëjti i konvertuar në monedhën aktuale, domethënë, për shembull 9.99 euro.

Me këtë tarifë abonimi të paguar nga përdoruesit, një pjesë shkon në mirëmbajtjen e YouTube dhe një pjesë shumë të rëndësishme në pagimin e autorëve të videove, në mënyrë që ata të mos humbasin duke mos qenë në gjendje të ofrojnë reklama në videot e tyre. E vetmja pengesë e YouTube Red për të gjithë përdoruesit spanjollë është që për momentin ky shërbim nuk funksionon në vendin tonë, megjithëse është e mundur që në javët në vijim të kemi lajme të mira.

Për momentin Shtetet e Bashkuara janë i vetmi vend ku funksionon ky shërbim i ri që na lejon të shijojmë plotësisht YouTube pa reklamues, megjithëse Google tashmë ka konfirmuar se së shpejti do të jetë i disponueshëm në më shumë vende.

Çfarë YouTube Red ofron për përdoruesit

Siç thamë, tipari kryesor që YouTube Red ofron për përdoruesit është mundësia e shijimit të të gjitha videove në YouTube pa pasur nevojë të shikoni reklamat, por ka shumë mundësi të tjera që do të shqyrtojmë më poshtë.

Më shumë përmbajtje dhe më ekskluzive

YouTube është një shërbim video në të cilin numri i videove që çdo përdorues mund të shijojë është praktikisht i pafund. Sidoqoftë, duke ndërmarrë hapin e pajtimit në YouTube Red, ne do të jemi përsëri në gjendje të përdorim një sasi më të madhe të përmbajtjes dhe kjo do të jetë gjithashtu më ekskluzive.

Google e di që duhet t'u ofrojë përdoruesve diçka më shumë, përveç mundësisë së eleminimit të reklamave, dhe kjo është arsyeja pse po punon për mundësinë e gjenerimit të përmbajtjes ekskluzive me disa nga youtubers më të rëndësishëm në planet. Për shembull PewDiePie, një nga ikonat e shkëlqyera të YouTube, do të ketë në dispozicion seritë e veta vetëm për pajtimtarët e YouTube Red.

YouTube kudo

Një nga avantazhet më të mëdha që YouTube Red na ofron për të gjithë ata përdorues që nuk janë në gjendje të heqin dorë nga shërbimi i videos në Google, është mundësia e përdorimit të tij edhe pa pasur një lidhje me rrjetin e rrjeteve të disponueshëm. Falë kësaj ne mund të shikojmë videot tona të preferuara ose të dëgjojmë muzikë në çdo kohë dhe vend.

Ashtu si në shërbimet e tjera të këtij lloji, do të jetë e mjaftueshme për të shënuar videon që duam të kemi në dispozicion jashtë linje. Kjo do të shkarkohet në pajisjen tonë dhe kufiri i vetëm i videove që mund të kemi në dispozicion pa lidhje është hapësira e magazinimit që ka pajisja ose tableti ynë celular.

Video dhe shumë më tepër

Me YouTube Red, gjëja logjike është të mendojmë se do të kemi qasje në një numër të madh të videos, por gjithashtu ka mundësi të tjera interesante të rezervuara për ne. Duke qenë një shërbim që i përket Google, Duke paguar parapagimin për të cilin kemi folur tashmë, ne do të kemi gjithashtu qasje në Google Play Music me të njëjtin çmim.

Për më tepër, dhe për të përfunduar shërbimin, YouTube Red do të jetë gjithashtu i lidhur me YouTube Gaming ku mund të shijoni videot më të mira që lidhen me botën e lojërave video ose Lojërave.

Sigurisht, që kjo avantazh të bëhet realitet, të gjitha shërbimet duhet të jenë të disponueshme në vendin tonë nga ku lidhemi, gjë që për momentin ndodh vetëm në Shtetet e Bashkuara.

Opinion lirisht

Si një përdorues i YouTube që jam, dhe që pothuajse të gjithë jemi, Nuk do ta shihja keq mundësinë e të qenit në gjendje të shijoja shërbimin Google në maksimum, pa reklama, me përmbajtje origjinale dhe ekskluzive dhe me mundësinë e shkarkimit dhe ruajtjes së videove. Siç bëjmë me shërbimet muzikore, nuk mendoj se është një ide e çmendur të jesh në gjendje të paguash një shumë të vogël për të qenë në gjendje të shijosh videot pa ndërprerje.

Ajo që për momentin dhe fatkeqësisht nuk e dimë është se kur Google do të lëshojë zyrtarisht YouTube Red në Spanjë dhe vende të tjera. Siç thamë më parë, për momentin është i disponueshëm vetëm në Shtetet e Bashkuara, por nëse jeni një nga shumë që dëshiron të pajtohet me këtë shërbim së shpejti, mos u shqetëso sepse do të dalë në vendet e tjera shumë shpejt .

A e shihni YouTube Red të ri interesant që shumë shpejt mund të jetë zyrtar në Spanjë dhe vende të tjera?. Na tregoni mendimin tuaj në hapësirën e rezervuar për komente mbi këtë postim ose përmes ndonjë prej rrjeteve sociale ku jemi prezent.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)