Zyrtarisht mohoi thashethemet në lidhje me mbërritjen e lojrave në Netflix

Javët e fundit po shfaqen zëra rreth mundësisë që Netflix do të shtonte lojëra në platformën e saj për të plotësuar kërkesën e disa përdoruesve. Konkretisht, loja e parë që duhej të arrinte në Netflix ishte Minecraft, një lojë që nuk është shumë në modë kohët e fundit por ende ka miliona ndjekës të saj.

Loja përkundrazi, për të cilën shumë mendojnë nëse kërkon energji të mjaftueshme për sa i përket pajisjes, por arsyeja kryesore për konfirmimin se lojërat nuk do të ofrohen në Netflix është se ata tashmë kanë shumë me seritë e tyre, filmat dhe përmbajtjen tjetër që na ofrojnë në transmetim. 

Vetë Netflix konfirmoi se nuk do të shtonte lojëra në platformën e saj

Çështja kryesore këtu është që thashethemet shfaqen nga burime të rëndësishme dhe për këtë arsye ngrihet lepuri për mundësinë e ofrimit të këtij lloji të përmbajtjes në Netflix. Pas një kohe në të cilën thashethemet duket se po rriten, kompania del me një deklaratë zyrtare në të cilën ata sqarojnë zyrtarisht këtë ne nuk do të jemi në gjendje të luajmë është platforma juaj:

Për momentin nuk kemi ndonjë plan për t'u futur në lojëra në Netflix. Sot kemi një spektër të gjerë argëtimi të disponueshëm dhe ndërsa është e vërtetë që lojërat janë bërë gjithnjë e më kinematike, ne nuk kemi ndërmend të shtojmë ndonjë titull në katalogun tonë të produkteve.

Ne nuk jemi të qartë as që në të ardhmen ata nuk mund të përqendrohen pak më shumë në lojëra apo edhe të shtojnë disa ndërveprime për përdoruesit, por për momentin të gjitha thashethemet janë çmontuar me këtë deklaratë nga Netflix. A do të ishte interesante për ju nëse lojërat shtoheshin në Netflix? 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.