5 kontrolle për të luajtur në tablet në një mënyrë komode dhe argëtuese

video lojë tabletash

Dëshironi të lini pas kontrollet me prekje dhe të keni një përvojë më gjithëpërfshirëse? Ju keni ardhur në vendin e duhur. Këtu do të gjeni më të mirën kontrolle dhe pajisje për ta kthyer tabletin tuaj në një makinë lojrash të pandalshme. Kontrollorët me të cilët mund të luani për orë të tëra në tabletin tuaj.

Ne krijuam një përzgjedhje që përfshin kontrolle me butona të ndjeshëm në prekje, stenda të rregullueshme për këndin më të mirë të shkrepjes dhe shumë më tepër. Në këtë koleksion do të gjeni aleatë për t'ju pajisur me teknologjinë më të fundit lojëra celulare.

Kontrollorët më të mirë të tabletave për të luajtur:

Zbuloni se cilat janë më të mirat kontrollet dhe mbështetëse të disponueshme në treg.

Kontrolluesi universal i lojës Ozkak për aktivizimin e tabletave

Kontrolluesi universal i lojës Ozkak për aktivizimin e tabletave

El Kontrollues i lojës Ozkak për tableta Është një aksesor i shkëlqyer nëse po kërkoni të përmirësoni përvojën e lojërave. Ky kontrollues universal i ndezjes lidhet lehtësisht me tabletët Android dhe iOS pa pasur nevojë për Bluetooth.

Shquhet për të 4 shkaktarë të ndjeshëm që simuloni nxitësit e vërtetë. Kjo rrit zhytjen në FPS dhe lojërat aksion. Përveç kësaj, ai ka një levë dhe butona të përparme që lejojnë kontroll të plotë.

Ka një dizajn ergonomik që përshtatet rehat në duart tuaja për seanca të gjata lojrash. Një avantazh tjetër i madh është funksioni i Mbështetje e integruar që e mban tabletin në një kënd optimal. Në këtë mënyrë nuk do t'ju duhet të mbani peshën gjatë lojës. Kontrolluesi gjithashtu mbron tabletin nga gërvishtjet me mbushjen e tij të poshtme.

IPEGA Bluetooth Controller Gamepad Joystick

Kontrolluesi Ipega Bluetooth Gamepad Joystick mund të përdoret si në pajisjet celulare ashtu edhe në PC. Ofron lidhje të gjerë me valë pajtueshmëri me platforma të tilla si Android, iOS dhe PC. Ka një bateri 380 mAh, e cila siguron deri në 18 orë autonomi.

Ky levë ka katër mënyra të ndryshme: "Modaliteti i tastierës së lojës", "Modaliteti i tastierës", "iCade" dhe "Funksioni i miut". Karakteristikat që lejojnë përshtatshmëria ndaj një sërë lojërash dhe aplikacionesh. Ky kontrollues nga Ipega ofron një përvojë të qetë dhe pa telashe të lojërave.

Gjithashtu ka një dizajn ergonomik, i rregullueshëm në duart e lojtarit. Përveç kësaj, ai ka një tastierë multimediale që e bën të lehtë kontrollin e volumit dhe luajtjen e audios pa pasur nevojë të ndaloni lojën.

Set me 2 kontrollues L6R1 1 Finger Joystick

Ky grup me 2 kontrollues të levës me 6 gishta L1R1 është ideal për të luajtur në tabletin tuaj.

Kontrollorët e lojërave HMHAMA ofrojnë kontroll të saktë dhe të rehatshëm për seancat e lojërave në tablet, falë dizajnit të tyre ergonomik dhe kapjes që nuk rrëshqet. Me Levë me gjashtë gishta dhe butona të dizajnuar në mënyrë strategjike, siguroni një përvojë të qetë dhe pa mundim të lojërave.

Ndjeshmëria e tij e lartë dhe rregullimi i këmbëzës lejojnë përgjigje të shpejtë dhe të saktë, ndërsa dizajni i tij siguron që ngarkesa të mos ndikohet. Është cE përputhshme me një sërë pajisjesh dhe lojërash, përfshirë PUBG. Këto kontrolle kanë një çmim të volitshëm prej 23,39 €, një raport i shkëlqyer cilësi-çmim.

Kontrollues TREGOO për tablet

Kontrolluesi i tabletit TREGOO ofron një përvojë të rehatshme dhe ergonomike të lojës falë dizajnit të tij të krijuar me kujdes. Kjo Bërë me silikon të cilësisë së lartë, i cili siguron një kapje jo të rrëshqitshme që redukton lodhjen e duarve gjatë seancave të gjata të lojërave. Duke qenë se është bërë nga materiale cilësore, rezistente ndaj konsumit, siguron performancë të besueshme me kalimin e kohës.

Skajet e tij janë të rrumbullakosura dhe dizajni i tij është kompakt. Është një kontrollues i lehtë për t'u mbajtur dhe ruajtur. Një shoqërues i përsosur për lojëra në lëvizje. Është gjithashtu i pajtueshëm me një gamë të gjerë tabletash. Ideale për të shijuar lojërat tuaja të preferuara në çdo pajisje.

Mbështetje teleskopike me valë Kontrolluesi i lojës Bluetooth

Një nga kontrollet për të luajtur në një tabletë është ky kontrollues i lojërave Bluetooth me mbështetje teleskopike me valë

Kjo mbështetje është e rregullueshme deri në 27 cm. Është i pajtueshëm me një gamë të gjerë pajisjesh, nga telefonat inteligjentë te tabletët dhe televizorët kuti. Gjithashtu funksionon pa probleme në sistemet iOS, Android dhe Windows.

Zotëron a Bateria e ringarkueshme 350 mAh ofron deri në 10 orë lojë i pandërprerë. Ndërsa lidhja e tij Bluetooth 3.0 lejon kontrollin me valë me një rreze deri në 20 metra.

Ky kontrollues ergonomik ofron rehati dhe saktësi në lojë, me porte hyrëse USB për rimbushje të lehtë. Dimensionet e tij kompakte janë 23x12x4 cm. Është një Gamepad i lëvizshëm dhe i gjithanshëm. Çmimi i saj është 29,90 €.

Me këta kontrollues, të luash në tabletin tënd nuk do të jetë më njësoj.


Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.