Acer rinovon gamën e tij të fletoreve ultra të hollë Swift

Acer vazhdon të na lërë me lajmet e prezantimit të tij në IFA 2019. Kompania tani paraqet modelet e reja brenda gamës së saj të ultraportabileve Swift. Kjo gamë e modeleve është e njohur për fletoret e saj të hollë dhe të lehta, të cilat gjithashtu mbajnë performancë të mirë. Beenshtë kurorëzuar si një nga më të njohurit për kompaninë deri më tani.

Në këtë gamë të rinovuar kompania ruan karakteristikat e zakonshme të së njëjtës. Ne gjejmë një dizajn elegant dhe të rafinuar, me peshë të lehtë, por me jetëgjatësi të shkëlqyeshme të baterisë. Kështu që ata janë të sigurt se do të bëhen një sukses i ri për Acer, që nga ky varg na ka lënë me modele të shkëlqyera.

Me këtë rast ata na lënë me dy laptopë brenda këtij diapazoni, siç është konfirmuar tashmë. Firma ka prezantuar Swift 5 dhe Swift 3 në këtë ngjarje në IFA 2019. Të dy kanë specifikime të ndryshme, kështu që ne do të flasim për secilin prej tyre individualisht në këtë rast.

 

Acer Swift 5: laptopi më i lehtë 14 inç

Acer Swift 5

Modeli i parë në këtë gamë është Acer Swift 5. Ky laptop dihet që është më i lehta në klasën e tij që nga fillimi, diçka që ruhet edhe një herë, sepse kjo gjeneratë e re peshon vetëm 990 gram. Ndërsa ruan një trashësi shumë të hollë, gjë që e bën ideale të merret me vete kudo. Një model i mirë në këtë drejtim për përdoruesit.

Ky laptop ka një prekje 14 inç Full HD IPSiii. Brenda tij vjen me një procesor të gjeneratës së 7-të Intel Core i1065-7G2501 dhe ka mundësinë të përdorë grafikë të pavarur NVIDIA GeForce MX512. Përveç kësaj, ajo ka mbështetje për një maksimum prej 3 GB hapësirë ​​ruajtëse SSD PCIe Gen 4 × 3.1. Notebook gjithashtu vjen me një lidhës të plotë me tipare USB3 Type-C, i cili mbështet Thunderbolt 6, Intel Wi-Fi 802.11 me bandë të dyfishtë (XNUMXax) dhe Windows Hello përmes një lexuesi të gjurmëve të gishtave.

Ky Acer Swift 5 është një mundësi ideale për ata që udhëtojnë shumë. Meqenëse është e lehtë, por na jep një autonomi të mirë deri në 12,5 orë. Cfare ka me shume, laptopi ka mundësinë të përdorë karikimin e shpejtë, e cila lejon që me rreth 30 minuta karikim të marrim një bateri të mjaftueshme për të punuar 4,5 orë. E bën atë ideal për ata që udhëtojnë shumë.

Acer Swift 3: I fuqishëm dhe elegant 

Acer Swift 3

 

Modeli i dytë në këtë gamë është Acer Swift 3, i cili shquhet për të qenë një model elegant dhe i lehtë. Ajo ka një Ekran 3 inç Full HD IPS14. It'sshtë një tjetër model i lehtë, me peshë 1.19 kg dhe vetëm 15,95 mm i trashë. Pra, është një model tjetër ideal për ta mbajtur me vete në çdo kohë të udhëtimit dhe për të qenë në gjendje të punojmë kudo.

Ky laptop përdor një procesor Intel Core i7-1065G7 Gjenerata e 250-të dhe përmban grafikë Intel Iris Plus dhe GPU të pavarur NVIDIA GeForce MX512. Plus, përfshin deri në 3 GB hapësirë ​​ruajtëse SSD PCIe Gen 4 × 16, 4 GB RAM LPDDR3X, Thunderbolt 6 dhe Intel Wi-Fi 12,5 me bandë të dyfishtë. Autonomia është një aspekt tjetër në të cilin ajo spikat, i cili do të na japë deri në 4 orë autonomi. Gjithashtu ka karikim të shpejtë, i cili lejon 30 orë autonomi me XNUMX minuta karikim.

Ky laptop paraqitet si një mundësi ideale për të punuar, por është edhe për kohën e lirë. Na jep ngjyra të gjalla, por realiste në çdo kohë. Kjo është e mundur falë përdorimit të dy teknologjive kryesore në të, të cilat janë Acer Color Intelligence dhe Acer ExaColor teknologji për imazhe më të mprehta dhe të përmirësuara. Falë tyre ju merrni përvojën më të mirë të përdoruesit.

Çmimi dhe disponueshmëria 

Acer ka konfirmuar në këtë prezantim në IFA 2019 se kjo gamë do të dalë në shitje në shtator të këtij viti. Swift 5 do të lansohet me një çmim prej 999 euro te dyqanet, ndërsa Swift 3 do të jetë pak më i lirë, me çmim 599 euro. Nëse jeni të interesuar për këtë gamë, brenda pak ditësh ato mund të blihen.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.