Galaxy Note 7 do të dalë në shitje përsëri në Shtetet e Bashkuara në 21 Shtator

Samsung

Problemet serioze të pësuara nga Galaxy Shënim 7 që e bëri atë të kërcejë nëpër ajër për shkak të një dështimi të baterisë, duket se ato janë zgjidhur dhe në orët e fundit Samsung ka njoftuar se terminali do të jetë përsëri në shitje në Shtetet e Bashkuara më 21 shtator. Po atë ditë, Note 7 i ri do të fillojë t'u dorëzohet përdoruesve që kanë blerë anije të re të kompanisë koreano-jugore, me problemet e zgjidhura plotësisht.

Për momentin nuk ka asnjë datë për kthimin e Galaxy Note 7 në dyqanet spanjolle dhe në shumë vende të tjera, por pritet që Samsung ta shpallë atë zyrtarisht për disa ditë.

Në Shtetet e Bashkuara, përdoruesit të cilëve u është dashur të dorëzojnë pajisjen e tyre të re për të marrë një të re në këmbim, me problemet e baterisë plotësisht të zgjidhura, do të marrin Galaxy Note 7 të tyre shumë më herët sesa pritej. Në vendet e tjera do të duhet të presim për të parë se si përparon procesi, por duket se më në fund muaji i kohës që Samsung specifikoi si informacion nuk duhet të tejkalohet.

Problemet e Galaxy Note 7 duket se po marrin fund, megjithëse Samsung ka një rrugë të vështirë përpara, me një pajisje të lëvizshme që ka bërë një fillim shumë të keq në treg dhe që tani për tani ka humbur qindra miliona euro Përveç kësaj, tani mbetet të shihet nëse ky smartphone i ri do të mbajë shifrat e tij të shitjeve pasi që me siguri shumë përdorues nuk do të besojnë se të gjitha problemet janë zgjidhur plotësisht.

A do të blini një Galaxy Note 7 pavarësisht nga të gjitha problemet që ka pasur në ditët e tij të para në treg?.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)