LG do të përgatitej të prodhonte ekranet fleksibël për Apple, Google dhe Microsoft

LG është përgjegjës sot për prodhimin e një numri të madh ekranesh për pajisje të lëvizshme, televizione dhe pajisje të tjera. Përveç kësaj, ajo ka sektorin e vet të ngarkuar me prodhimin e telefonave inteligjentë dhe një pjesë të mirë të pajisjeve të tjera shtëpiake. Por këto ditë LG po bën tituj kryesorë për përgjegjësinë e prodhimit të ekraneve fleksibël ose të lakuar të telefonave inteligjentë të ardhshëm.

Firma po përgatitet për prodhimin në masë të këtij lloji të ekraneve të lakuara OLED sipas rrjedhjeve të ndryshme. E vërteta është se Apple, Google dhe Microsoft do të presin për këto ekrane dhe nuk dihet nëse për pajisjet e mëposhtme ose për më vonë, ajo që është e qartë është se këto tre kompani do të presin mbërritjen.

Disa media të specializuara po flasin për dizajnin e mundshëm të këtyre ekraneve të reja fleksibël nga LG dhe duket se LG Display madje ka edhe prototipin e gatshëm për t’u përdorur në një pajisje provë. Duhet të bëhet e qartë se prodhimi i këtij lloji të ekraneve është shumë më i ngadaltë sesa procesi aktual i ekranit të sheshtë, por nuk gabojmë kur mendojmë se sapo të fillojnë në të, shkalla e prodhimit do të rritet deri në pikën që të mund të furnizojë këto te prodhuesit e ndryshëm.

Natyrisht, nëse ekziston dikush që duhet të jetë i vëmendshëm ndaj këtyre lëvizjeve, është Samsung, Koreano-Jugorë sot janë ata që janë të azhurnuar në këtë lloj ekranesh dhe nëse Apple dhe Goolge janë për detyrën e prodhimit të këtij lloji të ekraneve. ekranet së bashku me LG duhet të shqetësoheni. Padyshim që këto janë thashetheme dhe nuk ka asnjë lajm zyrtar për këto lëvizje, diçka që mund të mos vonojë shumë për t’u konfirmuar ose mohuar, kështu që ne do të presim të shohim se ku lëvizin gjërat.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.