Nokia 8110 Reloaded arrin në Spanjë me një çmim prej 79 euro

Jemi në atë moment në të cilin Nokia nuk na surprizon më me lëshimin e pajisjeve "të vjetra", por në këtë rast bëhet fjalë për Një tjetër model portreti nga finlandezët, Nokia 8110 në fakt u lansua në 1996. Në këtë rast është një telefon tjetër që do të na çojë në të kaluarën tek më veterani i vendit dhe kjo pajisje ishte vërtet e suksesshme së bashku me 331-tën dhe të ngjashme.

Nokia 8110 është këtu për të qëndruar dhe siç mund ta lexoni mirë në titullin e lajmit, çmimi e bën atë me të vërtetë tërheqëse për ata që duan një telefon të telefonojnë, të dërgojnë mesazhe dhe pak më shumë, 79 eurot që kushton ky telefon me çmim mesatar janë një arsye e mirë për të kujtuar ato kohë Në të cilat nuk kishte aplikime, rrjetet sociale siç i njohim ne sot dhe padyshim që nuk kishim ide se çfarë të prisnim.

HMD Global, Shtëpia e Telefonave Nokia

Kompania që tani mban markën Nokia kudo është HMD Global, një firmë që po vë të gjitha mjetet që ka në duart e saj për të ringjallur një firmë që pas disa vitesh në të cilën me të vërtetë kaloi shumë keq, duket se pak nga pak po rikuperohet nga goditja. Këto janë specifikimet më të spikatura të këtij Nokia 811o që arrin në vendin tonë:

Nokia 8110
Ekran Ngjyra 2,4 inç
RAM 512 MB
Ruajtje 4 GB
Processor  Platforma Qualcomm® 205 Mobile (MSM8905 Dual Core 1.1 GHz)
program Fork Android i personalizuar
Kamera e pasme 2 MP
Conectividad 4G, Wi-Fi, Bluetooth 4.1 dhe GPS
bateri 1.500 mAh

Për më tepër, ky model shton radion FM, fole Micro-SIM dhe një lidhës fole 3.5 mm. Në ditët e sotme në Nokia aktual ata kanë më shumë modele të disponueshme në treg, ata madje kanë smartphone të fuqishëm që mund të konkurrojnë me ato më aktualët, por ata gjithmonë thanë se nuk pushuan së shikuari të kaluarën për të kujtuar se çfarë marke ishte për botën e telefonia dhe me këto lloj telefonash i vërteton ato.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)