Android 7.0 Nougat për Sony Xperia X dhe X Compact

Shtë e qartë se azhurnimet në versionin më të fundit të sistemit operativ Android po zgjasin shumë për t'u përhapur në mes të prodhuesve, operatorëve dhe smartphone-ve të ndryshëm. Nëse ka një firmë që zakonisht nuk merr shumë kohë për të azhurnuar terminalet e saj, kjo është Sony. Firma japoneze po fillon azhurnimet e pajisjeve Sony Xperia X dhe X Compact në Android 7.0 Nougat këtë javë dhe megjithëse është e vërtetë nuk është në dispozicion për pajisjet në Evropë sot, do të jetë së shpejti.

Sony nuk po kalon periudhat më të mira për sa i përket shitjeve të pajisjeve të saj, diçka që të gjithë tashmë e dimë mjaft mirë nëse jemi paksa të vëmendshëm ndaj këtyre markave, por kurrë nuk duhet ta konsiderojmë këtë kompani të përfunduar pavarësisht nga shifrat e shitjeve të smartphone-ve. Vetëm dje pamë një nga fotot e para të asaj që do të jetë 2017 Sony XA. Edhe pse nuk duket se do të ketë ndryshime të mëdha estetike nëse Kjo tregon se marka dëshiron të vazhdojë luftën në këtë sektor.

Por le të lëmë mënjanë thashethemet dhe të vazhdojmë me azhurnimet që ata lëshojnë për terminalet e tyre dhe në këtë rast ato kanë filluar në Amerikën e Jugut, Rusi, Turqi, Australi dhe Vietnam për Sony Xperia X dhe X Compact. Pritet që para fundit të vitit ose në fillim të vitit të ardhshëm filloni të lëshoheni për përdoruesit në Shtetet e Bashkuara dhe kontinentin e vjetër, prandaj kujdes për lajmet se së shpejti mund të kemi lajme në këtë drejtim.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.