Gjithçka që duhet të dini për OnePlus 2 të ri, vrasësi kryesor

oneplus-2-pas

Nëse ka një smartphone që mund të na lini sot nëse shikoni fundin e lartë dhe vlerën për para, ky është padyshim OnePlus. Nëse, përveç kësaj, shtojmë "hype" që ngre pajisja për shkak të opsioneve të komplikuara të blerjes, ne kemi smartphone të plotë, OnePlus 2 është prezantuar tashmë dhe na tregon karakterin dhe detajet e tij të plotë pas një prezantimi vonë natën me kohën Spanjolle në agim. 

oneplus-2-7

OnePlus 2 i ri tregon specifikime mbresëlënëse (të zbuluara më parë nga rrjedhjet) dhe shton shumë karakteristika të reja krahasuar me modelin e mëparshëm. Për të filluar, ne do të shohim një listë të vogël në të cilën ju mund të shihni lajmet, pastaj do t'i shohim ato në më shumë detaje:

 • Procesori core Octa Qualcomm Snapdragon 810 v2.1 1.8GHz
 • Adreno 430 GPU
 • Ekran 5.5 inç IPS-NEO me rezolucion 1920 x 1080 FullHD
 • 3 GB dhe 4 GB RAM DDR4 në dy versione
 • Kamera kryesore 13 MP me OIS dhe fokus lazer, 5 MP përpara
 • 16 dhe 64 GB hapësirë ​​të brendshme për dy versionet e saj
 • Lidhja 4G LTE Cat 6, Wi-Fi, Bluetooth 4.1 dhe NFC
 • Sensori i gjurmës së gishtit
 • Fole SIM dyfishe
 • USB Lloji C
 • Bateri 3300 mAh
 • Sistemi operativ Android 5.1 Lollipop me OxygenOS
 • Dimensione 151.8 x 74.9 x 9.8 mm dhe trashësi 175 gram

Dizajn

Dizajni i kësaj pajisje ndryshon për t'u përmirësuar dhe si një shënim i rëndësishëm mund të shohim një buton në pjesën e përparme që ka një sensor të integruar të gjurmës së gishtit. Ky sensor lejon ruani deri në 5 gjurmë gishtash dhe është diçka që shumë njerëz dëshironin të shihnin në pajisje, plus pjesa anësore shton një butoni i ri rrëshqitës (Alert Slider) për të kontrolluar tingullin dhe për të kaluar lehtësisht midis tre profileve të njoftimit pa pasur nevojë të nxirrni OnePlus 2 nga xhepi juaj. 

Korniza anësore është metalike dhe shton pak më shumë peshë në set por i jep përdoruesit një ndjesi më të mirë kur vishet. Për më tepër, shtohen edhe raste të reja që do të shesin (shpresojmë kësaj here nëse) kur pajisja të dalë në shitje, këto strehime të këmbyeshme Ato nuk do të thotë që bateria mund të hiqet, por ato do t'i japin një prekje të ndryshme OnePlus tonë 2. Modelet e disponueshme përveç Sandstone Black që shton fillimisht, do të jenë katër të paraqiturat në imazhin më poshtë: bambu, kajsi e zezë, Kevlar dhe palisandër

oneplus-2-9

Zemra e OnePlus 2

Procesori i ri Octa Core Qualcomm Snapdragon 810 v2.1 1.8 GHz premton performancë spektakolare krahas Adreno 430 GPU, ata 3 ose 4 GB memorie RAM DDR4 (në varësi të modelit) dhe 16 dhe 64 GB hapësirë ​​të brendshme, jepni pjesën tjetër. Për sa i përket energjisë, pajisja e re nuk ka asgjë për të patur zili në fund të lartë të kompanive të tjera, përkundrazi e kundërta ... Nëse shikojmë në ekranin e këtij OnePlus 2 do të shohim se paneli është përmirësuar dhe nuk do të kemi një problem me reflektime dhe rezistente ndaj gërvishtjeve falë Corning Gorilla Glass.

Një tjetër risi shumë interesante që bën diferencën është e reja Porta USB Type C që përfshin OnePlus 2. Që OPO vendos ta vendosë këtë lidhës në pajisjen e tij shënon një hap që duket se është i pranishëm në kompanitë e mëdha për të standardizuar lidhësin.

kamera

Këtë herë pajisja e re shton një kamerë të pasme me stabilizues optik te imazhit, e cila na lejon të eliminojmë lëvizjen e pavullnetshme për foto dhe video tepër të mprehta. Ka 13 megapiksel dhe është padyshim një aparat fotografik spektakolar. Në pjesën e përparme nuk do të kemi problem me 5 megapiksel për konferencat ose selfiet tona.


Çmimi dhe disponueshmëria

Fillimisht çmimet për këtë Flagship Killer janë 339 euro për versionin e tij me 3 GB RAM dhe 16 GB hapësirë ​​ruajtëse dhe 399 euro për 4 GB RAM dhe 64 GB hapësirë ​​ruajtëse. Në parim, shitja e modelit 16 GB do të kërkojë më shumë kohë sesa 64 GB hapësirë, është e qartë se specifikimet e tjera janë të njëjta në të dy modelet. OnePlus 2 i ri do të dalë në shitje më 11 gusht në: Evropë, Kanada, SHBA, Kinë dhe Indi, dhe ftesa për të marrë një njësi, kështu që do të jetë e vështirë të marrësh një të tillë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)