Këto janë disa nga lëshuesit më të mirë për Android

android

Shumica e përdoruesve të një pajisje Android përdorin një lëshues.. Megjithëse shumë prej nesh tashmë e dinë se çfarë është kjo, për ata që ende nuk e dinë, duhet t'u themi atyre se një lëshues ose i përkthyer në Spanjisht, një lëshues, është përgjegjës për fillimin e aplikacioneve të pajisjes sonë dhe përveç se ofron një tjetër dizajni në atë që mund ta gjejmë nga fabrika në smartphone ose tablet.

Një lëshues nga një tjetër mund të diferencohet nga shumë gjëra, ndër të cilat mund të nxjerrim në pah modelin e përgjithshëm të desktopit, modelin e ikonave ose pozicionin e tyre, numrin e ekraneve që ata na lejojnë të kemi, sjelljen e widget-eve ose paraqitjen të sirtarit. Zbatimet.

Dyqani zyrtar i aplikacioneve ose çfarë është e njëjta gjë Google Play është plot me lëshues të ndryshëm, të cilët na ofrojnë mundësi, dizajne dhe funksione të ndryshme secili, por ne kemi vendosur të mbajmë 7 më të mirët sipas mendimit tonë dhe që do t'ju ofrojmë sot në këtë artikull interesant.

Nëse keni një pajisje Android, bëhuni gati tani për të gjetur 7 lëshuesit më të mirë të disponueshëm për të shkarkuar tani nga Google Play.

Launcher Nova

Android Launchger

Nova Launcher është ndoshta lëshuesi më i njohur nga të gjithë ata që janë në dispozicion në treg dhe gjithashtu një nga më të shkarkuarit. Karakteristikat e tij kryesore janë mundësitë e mëdha të personalizimit që na ofron, Android i pastër që na ofron dhe gjithashtu një lëshues që nuk konsumon shumë burime, as nuk nënkupton konsum të tepërt të baterisë.

Falë këtij lëshuesi, ne do të jemi në gjendje të ndryshojmë madhësinë dhe llojin e ikonave, për të modifikuar pothuajse plotësisht pamjen e dokut dhe përmes mundësisë së shtimit ose heqjes së shiritit të kërkimit. Ai gjithashtu ka shumë azhurnime herë pas here, gjë që e ka lejuar atë, për shembull, të përshtatet shumë shpejt me Android Lollipop 5.0 të ri dhe modelin e tij material.

Launcher Nova Mund të shkarkohet në dy versione të ndryshme, njëri plotësisht falas dhe tjetri me pagesë, i cili do të na ofrojë shumë më tepër mundësi dhe mundësi. Për çmimin në euro që do të duhet të paguajmë për versionin e paguar, padyshim që ia vlen shumë të blihet.

Launcher Nova
Launcher Nova
zhvilluesi: Softuer TeslaCoil
Çmimi: Free

Lëshuesi i Google Tani

Nisësi i Android

Shumë nga kompanitë më të rëndësishme në botën e teknologjisë kanë lëshuar lëshuesin e tyre për Android dhe Google natyrisht nuk mund të jetë një përjashtim. Nga fillimi i versionit Android të quajtur KitKat, gjigandi i kërkimit nisi lëshuesin që veshin të gjitha pajisjet Nexus dhe që të gjithë përdoruesit kanë tendencë ta pëlqejnë shumë.

Ky lëshues dallohet kryesisht për të na ofruar një Android të pastër dhe një dizajn, i cili, siç thamë më parë, është identik me atë të pajisjeve të prodhuara nga Google, kjo do të thotë ato të familjes Nexus.

Unë vetë kam qenë përdorues i këtij lëshuesi për një kohë të gjatë dhe nëse do të duhej të veçoja diçka do të ishte pastërtia e saj, përveç mundësisë së përdorimit të tij në një mënyrë të drejtpërdrejtë. Sigurisht, si të gjithë lëshuesit, ajo ka pikat e saj negative, ndër të cilat duhet të nxjerrim në pah personalizimin e vogël që lejon dhe që edhe një herë të jemi subjekt i tiranisë së Google.

Lëshuesi i Google Tani
Lëshuesi i Google Tani
zhvilluesi: Google LLC
Çmimi: Free

Launcher Themer

Nëse ajo që po kërkoni në një lëshues është vetëm të jetë në gjendje të rregulloje plotësisht pajisjen tuaj Android për simpati tuaj Themer Launcher duhet të jetë pa dyshim zgjedhja juaj.

Dhe është që ky lansim do të na lejojë jo vetëm të rregullojmë plotësisht terminalin tonë, por edhe të krijojmë temat tona, përveç hyrjes në një koleksion të madh të tyre, krejtësisht falas.

Nisësi i Android

Nëse midis temave falas gjeni diçka që ju pëlqen, mundeni shkarkojeni dhe modifikojeni sipas dëshirës tuaj për ta përshtatur plotësisht me ju, e cila është padyshim një nga përparësitë e mëdha të këtij lëshuesi. Gjithashtu, nëse kjo nuk do të mjaftonte, ky aplikacion mëson pak nga pak dhe me kalimin e kohës se çfarë bëni, dhe do t'i vendosë aplikacionet në rregull sipas frekuencës së përdorimit.

Themer Launcher mund të shkarkohet falas nga Google nga lidhja që do ta gjeni më poshtë.

Themer: Launcher, Wallpaper HD
Themer: Launcher, Wallpaper HD

Yahoo Aviate

Yahoo Aviate ka qenë një nga lëshuesit që ka rritur pritjen më të madhe në kohët e fundit me mbërritjen e tij në treg. Dhe është që edhe duke qenë në fazën e testimit kishte mijëra përdorues nga e gjithë bota, të cilët duartrokitën funksionalitetin e saj të madh dhe opsionet e saj interesante.

Tani me versionin përfundimtar të disponueshëm në treg Ky lëshues Yahoo vazhdon të fitojë mbi një numër të madh përdoruesish falë thjeshtimit të bërë nga ndërfaqja ndonjëherë e mbingarkuar e Android.

Ky lëshues ka funksionin e shkëlqyeshëm kompjuterik të aplikacioneve tona sipas kategorive, dhe gjithashtu brenda secilës prej kategorive tregon aplikacionet më të përdorura në mënyrë që gjithçka të jetë më e lehtë.

Për më tepër, kontaktet tona telefonike gjithashtu porosisin në varësi të frekuencës me të cilën flasim me secilin.

Avioni Yahoo Padyshim që është një aplikacion që thjeshton shumë jetën tonë, por që vendos gjithçka në rregull. Nëse ju pëlqen porosia, mund të jetë lëshuesi juaj i përsosur, por nëse nuk doni që dikush t'i rregullojë gjërat tuaja, largohuni shpejt sepse ky program nuk është për ju.

Lansues Yahoo Aviate
Lansues Yahoo Aviate
zhvilluesi: Yahoo
Çmimi: Free

Lansues i zgjuar 3

Nisësi i Android

Nëse juaji është dizajn minimalist për smartphone ose tabletin tuaj, një mundësi e shkëlqyer mund të jetë kjo Lansues i zgjuar 3. Dhe është që me një dizajn të thjeshtë, të ndryshëm dhe që gjithashtu konsumon shumë pak burime, zakonisht bën që të gjithë që e provojnë për herë të parë të bien në dashuri. Shenja e saj e identitetit mund të themi se njihet si një lule nga e cila mund të kemi qasje pothuajse në çdo aplikacion.

Përveç kësaj, sigurisht që gjithashtu na ofron funksione dhe opsione interesante të tilla si një panel fillimi i shpejtë i vendosur në tavolinën e punës, një sirtar aplikacioni i organizuar nga kategori ose mundësia e vendosjes së sfondeve të animuara, të cilat të gjithë ne priremi t'i duam, edhe nëse konsumojnë një sasi e madhe e baterisë.

Rekomandimi ynë është që nëse nuk e keni provuar Smart Launcher 3 në pajisjen tuaj, provojeni tani, sepse edhe pse nuk ka famën e lëshuesve të tjerë, është një opsion më se interesant. Ashtu si shumica e lëshuesve në treg, ai mund të shkarkohet falas nga Google Play. Ekziston edhe një version tjetër me pagesë që na ofron një numër më të madh opsionesh të të gjitha llojeve.

Lansues i zgjuar 6
Lansues i zgjuar 6

Aksion Hapësues 3

kjo Lansues i Veprimit 3 është një nga shumë lëshuesit që janë në dispozicion bazuar në të ashtuquajturën karakteristikë të dizajnit material të Android Lollipop 5.0. Sidoqoftë, opsioni ose më mirë funksioni që bie më shumë në sy dhe tërheq vëmendjen tek përdoruesit është i ashtuquajturi Quickdrawer, në sajë të së cilës, duke rrëshqitur anash nga e majta e desktopit, të gjitha aplikacionet tona kompjuterike do të shfaqen alfabetikisht.

Ky opsion tenton të pëlqehet nga shumë përdorues pasi lejon hyrjen në çdo aplikacion shpejt dhe pa shumë ndërlikime. Një tjetër nga funksionet më interesante quhet Quicktheme që do të na lejojë të rregullojmë të gjithë elementët me ngjyra të forta shumë në stilin e dizajnit të materialit.

Nisësi i Android

Action Launcher është një lëshues që mund të shkarkohet falas nga Google Play Dhe nëse nuk e keni provuar akoma, nuk duhet të prisni ta provoni më gjatë.

Lëshuesi i Veprimit
Lëshuesi i Veprimit
zhvilluesi: Lëshuesi i Veprimit
Çmimi: Free

Shko Launcher Ex

Nisësi i Android

Ky lëshues, i pagëzuar si Shko Launcher Ex dhe kjo për shumë përdorues të një pajisje me sistemin operativ Android është padyshim lëshuesi më i mirë në dispozicion falë opsioneve dhe funksioneve të mëdha të të gjitha llojeve që na ofron.

Një nga atraksionet e saj të shkëlqyera janë mundësitë e mëdha të personalizimit që na ofron, e cila tenton të rrëmbejë një numër të madh përdoruesish.

Një nga problemet e tij të mëdha është se ka tendencë të konsumojë shumë burime nga terminali ynë, i cili është edhe më i dukshëm në pajisjet e mes-rrezes ose të ultë. Për më tepër, në mënyrë që të shijojmë një përvojë të plotë, duhet të blejmë versionin Pro, për të cilin duhet të paguajmë pak më shumë se 4 euro.

GO Launcher EX: Tema dhe sfondi
GO Launcher EX: Tema dhe sfondi

Si themi zakonisht në këto lloje të listave, Ne kemi zgjedhur vetëm 7 lëshues, por mund të bëjmë një listë me 30 dhe ndoshta do të mungonte akoma, në varësi të kujt. Për këtë arsye, nëse mendoni se kemi lënë një lëshues që për ju është ndër 7 më të mirët nga ata që janë në dispozicion në Google Play, do të dëshironim të na thoni, jo vetëm që të mund ta vëmë re dhe ta provojmë, por kështu që të gjithë ata që e lexojnë këtë artikull mund ta shijojnë gjithashtu. Ju mund të përdorni hapësirën e rezervuar për komente në këtë postim ose në një nga rrjetet sociale në të cilën jemi të pranishëm për të na njoftuar, dhe gjithashtu për të komentuar lauchers që ju kemi propozuar sot.

Ne gjithashtu duam t'ju lëmë një pyetje; A jeni përdorues i rregullt i një lëshuesi të shkarkuar nga vetja juaj ose preferoni të përdorni atë që vjen natyrshëm në smartphone ose tabletë?.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

3 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Adolfo Barbosa dijo

  Hello Launcher i humbur, është besimi më i mirë nga të gjithë, kërkojeni në aplikacionin Google

 2.   Edgar: D dijo

  Për mua më e mira është 360 sepse është shumë e personalizueshme nga ndryshimi i shkronjave, kalimi gjatë hapjes së një aplikacioni, gjithashtu ka shumë tema dhe i ngjan lëshuesit "MIUI" dhe nuk konsumon shumë burime

 3.   Kili Ones dijo

  Do të ishte e rëndësishme dhe interesante nëse të gjitha të dhënat nga këta lëshues do të shoqëroheshin me përdorimin e ramit të kompjuterit, pasi që në shumë raste këto aplikacione janë mjaft të rënda dhe mund të "ngadalësojnë" kompjuterin. Shembulli i kundërt i këtyre, konsumi i ulët i burimeve, aplikacionet dhe paraqitja e mirë është apus, i cili ka disa aplikacione me konsum të ulët dhe të personalizueshëm.