Loja Fortnite heq raketat e drejtuara

Sa herë që një lojë bëhet një hit masiv, jo vetëm që e lejon zhvilluesin të fitojë një shumë të madhe parash, por gjëja më e rëndësishme është të përpiqesh të mbash interesin në lojë për aq kohë sa të jetë e mundur, qoftë ajo duke shtuar armë të reja, zona të reja loje, mënyra të reja loje ...

Por ndonjëherë, lajmet që loja mund të sjellë nuk pëlqehen nga shumë njerëz. Kjo është pikërisht ajo që ka ndodhur me një nga armët që Fortnite shtoi kohët e fundit: raketa të drejtuara, një armë që është detyruar të eleminohet nga loja për shkak të shqetësimit të shprehur nga lojtarët.

Njeriu me fat që mori këtë armë ishte në një pozitë më të mirë se pjesa tjetër, kështu që loja kishte shkuar nga e qeta aq argëtuese sa në fillim. Njeriu me fat me këtë raketë që po kthehej thjesht duhej gjuajeni dhe drejtojeni drejtpërdrejt në pozicionin e lojtarit tjetër pa ai që të jetë në gjendje të bëjë asgjë për ta parandaluar atë. Për fat të mirë, djemtë në Epic kanë dëgjuar tifozët e kësaj loje dhe kanë vendosur ta heqin atë nga loja dhe të rimendojnë se si mund të shtojnë një armë të ngjashme.

Sipas Eposit.

Ne kemi marrë shumë komente në lidhje me raketën e drejtuar, veçanërisht në lidhje me drejtësinë dhe forcën e armës. Ne ndajmë shqetësimet tuaja, kështu që ne e kemi mbajtur raketën në armëpunues ndërsa kuptojmë se si mund ta zbatojmë atë përsëri në lojë.

Por nuk ka qenë modifikimi i vetëm që loja ka marrë, pasi që gjithashtu Vonesa midis të shtënave dhe të shtënave është ndryshuar në armët që shkaktojnë shumë dëmeMeqenëse ata nuk përfitojnë nga avantazhet e armëve të shpejta, vonesa midis shtënë dhe shtënë në hark dhe pushkë snajper është eliminuar. Përditësimi i fundit që loja ka marrë, zgjidh një tjetër nga gabimet që loja tregoi kur qëllonim në ndërtimet tona kur u përpoqëm t'i vëmë ato vjedhurazi.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)