Meizu Pro 6 është tashmë zyrtar, dhe është një kafshë e vërtetë me një dizajn shumë elegant

Meizu

Pasi të keni qenë në gjendje të lexoni dhe dëgjoni një sasi të madhe thashethemet e reja Meizu Pro 6 eshte zyrtare tani. Prodhuesi kinez e prezantoi këtë mëngjes në një ngjarje që ndodhi në Pekin, shumë larg vëmendjes dhe prezantimeve të shkëlqyera të Kongresit Botëror Mobile, edhe pse me zhurmë të mjaftueshme për të zgjuar të gjithë me këtë kafshë autentike që ata kanë krijuar, po, paraqet një dizajn mjaft të kujdesshëm dhe elegant.

Lajmet për anije të re Meizu janë të shumta dhe më interesantePra, nëse doni t’i njihni të gjithë, vazhdoni të lexoni, sepse në këtë artikull ne do t'ju tregojmë gjithçka që dimë për Meizu Pro 6 të ri.

Para se të njohim në thellësi këtë anije të re që do të jetë në dispozicion në treg shumë shpejt, ne do të rishikojmë tiparet dhe specifikimet kryesore të tij.

Karakteristikat dhe specifikimet e Meizu Pro 6

 • Vetëm 7,25 milimetra i trashë
 • Ekran 5,2 inç Super AMOLED me rezolucion të plotë HD prej 1.920 x 1.080 pikselë dhe një dendësi prej 423 ppi
 • Procesori 25-bërthamë MediaTek Helio X2, që funksionon në 2.5 / XNUMX GHz
 • Procesori grafik Mali-T880MP4
 • 3 ose 4 GB RAM
 • 32 ose 64 GB hapësirë ​​të brendshme
 • Kamera kryesore 21 megapiksel
 • Kamera e përparme 5 megapiksel
 • Sistemi operativ Android 6.0 Marshmallow
 • Bateri 2.560 mAh (mCharge 3.0)
 • Në dispozicion në ngjyra të arta, të zeza dhe argjendi

Dizajn

Meizu

Një nga gjërat e para që bie në sy për këtë Meizu Pro 6 është dizajni i tij, të cilin nuk do ta imagjinoja se dikush do ta humbasë.duket shumë si një pajisje tjetër mobile në treg. Edhe me të gjithë prodhuesi kinez ka arritur të shtypë vulën e vet dhe të prodhojë një terminal kompakt dhe shumë elegant.

Edhe një herë, dizenjimi i këtij telefoni inteligjent është totalisht metalik dhe me dimensione shumë të arritura, ku trashësia e tij bie mbi të gjitha, e cila është vetëm 7,25 milimetra. Pesha e tij është 160 gramë dhe do të dalë në treg siç ka njoftuar Meizu në tre ngjyra të ndryshme; e zezë, ari dhe argjendi.

Meizu Pro 6

Ekran, një hap përpara Meizu

Siç e keni parë tashmë në karakteristikat dhe specifikimet e këtij Meizu Pro 6, ai montohet një Ekran 5.2 inç Super AMOLED 5,2 inç me rezolucion të plotë HD prej 1.920 x 1.080 pikselë dhe një dendësi prej 423 ppi, e cila gjithashtu përfshin teknologjinë 2.5D si një risi të shkëlqyeshme. Kjo do të thotë se është paksa e lakuar në skajet. Konkretisht, ato buzë të ekranit janë të trasha vetëm 0.715 milimetra.

Ndriçimi i ekranit, i cili mund të jetë i ulët deri në 3 nits, është një tjetër nga tiparet më të mira të ekranit dhe falë kësaj ne mund të përdorim smartphone-in në vende me errësirë ​​të plotë pa vuajtur nga lodhja në sytë tonë dhe pa shqetësuar për shembull për partnerin tonë i cili ndan një shtrat me ne.

Së fundmi, nuk mund të mos e nxjerrim në pah atë Teknologjia 3D Press, e cila imiton 3D Touch të Apple dhe që lejon të njohësh nivele të ndryshme presioni falë atyre që kryejnë funksione të ndryshme dhe mundësojnë disa opsione interesante. Kjo teknologji e re e inkorporuar nga Meizu do të duhet të testohet, por për momentin duket sigurisht interesante se më shumë prodhues, përveç atyre nga Cupertino, kanë zgjedhur këtë lloj teknologjie.

performanca

Brenda këtij Meizu Pro 6 të ri gjejmë disa elementë që sigurojnë energji dhe performancë në nivelin e pajisjeve më të mira në treg. Sa i përket procesorit, përfshini a Helio X25, me asgjë më shumë dhe asgjë më pak se 10 bërthama që mund të arrijë një shpejtësi deri në 2.5 Ghz. Mbështetur nga një memorie RAM 4 GB RAM, nuk ka dyshim se po përballemi me një kafshë të vërtetë.

Si zakonisht në Meizu imagjinoni që një version i këtij Pro 6 me 3 GB RAM memorje do të arrijë gjithashtu në treg, për të gjithë ata përdorues që nuk kanë nevojë për aq shumë energji në terminalin e tyre.

Sa i përket hapësirës së brendshme, kjo do të jetë gjithashtu si zakonisht në prodhuesit kinezë të 32 ose 64 GB, dy kapacitete mjaft të mëdha në mënyrë që çdo përdorues të harrojë hapësirën e magazinimit.

Kamera

Kamera Meizu Pro 6

Edhe një herë, protagonisti i madh i kamerës Meizu Pro 6 është Sony, i cili kontribuon në të Sensor 230 megapiksel IMX21 dhe kjo siguron cilësi të jashtëzakonshme të imazhit. Ai gjithashtu përfshin një Blic me 10 LED të shpërndara në një mënyrë rrethore rreth kamerës dhe që do të na lejojë të bëjmë fotografi në çdo vend dhe kohë të ditës, madje edhe në errësirë ​​të plotë.

Një tjetër gjë që nuk duhet të anashkalojmë flamurin e ri të prodhuesit kinez është se kamera e saj e fuqishme do të ketë fokus automatik lazer, diçka që është e pranishme në shumicën e pajisjeve të nivelit të lartë në treg dhe që sigurisht nuk mund të mungojë. Në këtë Meizu të ri smartphone.

Çmimi dhe disponueshmëria

Në rast se ndodhi këtë javë, ata që janë përgjegjës për Meizu nuk kanë konfirmuar në një mënyrë zyrtare se kur ky Meizu Pro 6 do të jetë i disponueshëm në treg, megjithëse duhet të imagjinohet se nuk do të zgjasë më shumë se disa ditë ose një javë për t'u lansuar zyrtarisht në tregun kinez. Possibleshtë e mundur që për ta parë atë në Spanjë dhe vendet e tjera koha e pritjes është disi më e gjatë, edhe pse jo shumë e rëndësishme.

Lidhur me çmimet, çmimi përfundimtar i terminalit, ky do të jetë 2.499 juanë për Version 32 GB, që është diçka si 340 euro në ndryshim dhe 2.799 juan për versionin 64 GB, i cili në ndryshim do të jetë rreth 380 euro. Ne imagjinojmë që të dy versionet do të kenë një RAM prej 4 GB, kështu që duhet të dimë, në rastin e bërjes realitet, çmimin e versionit me 3 GB RAM, i cili natyrisht do të jetë disi më i ulët sesa ato të njoftuara sot për versioni më i mirë.

Çfarë mendoni për këtë Meizu Pro 6 të ri që kemi njohur zyrtarisht sot?. Ju mund të na jepni mendimin tuaj në hapësirën e rezervuar për komente mbi këtë postim ose përmes ndonjë prej rrjeteve sociale ku ne jemi të pranishëm dhe ku ne jemi të etur për të biseduar dhe debatuar me ju.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Jonathan dijo

  Më duket se si? Bateritë nuk janë në rregull seriozisht për disa vjet do të ngecë, për sa i përket dizajnit dhe performancës. Tani për tani HTC, xiaomi dhe në atë rast Meizu i japin asaj një mijë kthesa dhe vetëm me ekranin.
  Unë jam përdorues i? dhe çdo herë që ndihem më i mashtruar për të paguar 840 € për një celular të dorës së dytë.

 2.   Karlos Merino dijo

  Meizu do të jetë një konkurrencë e Huawei, gjithashtu çmimi do ta vendosë atë në krye, ka një çmim shumë konkurrues, në planin afatgjatë këto marka kineze do të tejkalojnë të tjerët nga i njëjti vend. HTC sapo ka lëshuar anijen e saj me një çmim shumë të lartë, Lenovo është një gjigant teknologjik por nuk ka rinovuar modelet e telefonit, Xioami vështirë se shet jashtë Kinës, përfundimi, Huawei, Meizu dhe ndoshta ZTE do të konkurrojnë fuqishëm në vitet e ardhshme.