Microsoft Spain ndalon shitjen e Lumia 950 dhe 950 XL

Sillni Krishtlindjen, periudhën e blerjeve në të cilën praktikisht çdo gjë shkon për dhurata. Kompanitë e teknologjisë fërkojnë duart e tyre çdo vit kur mbërrin kjo kohë e vitit, pasi që si rregull i përgjithshëm, është koha kur ata shesin më shumë pajisje, të çfarëdo lloji. Lumia 950 XL doli në treg vitin e kaluar, para Krishtlindjeve, por e kaloi atë pa dhimbje dhe lavdi në dyqanin Microsoft kryesisht për dy arsye: çmimi dhe sistemi operativ Windows 10 Mobile, një sistem operativ që këtë vit ka qenë më i keqi në historinë e tij, duke ulur pjesën e tij të tregut në 0,7%.

Disa javë më parë ju informuam për uljen e çmimit të pësuar nga terminali i fundit që kishte arritur bast në treg në Windows 10 Mobile, Acer Jade Primo, një terminal i shkëlqyeshëm që arriti në treg për 600 euro dhe që pas uljes së tij spektakolare të çmimit, shpejt mbaroi e aksioneve. Microsoft gjatë gjithë vitit gjithashtu ka ulur çmimin e modeleve të saj Lumia, ndoshta me ideja për të hequr qafe stokun e disponueshëm para fillimit të gamës së re të Surface PhonePor nuk kishte arritur të tërheqë interesin e publikut.

Ideja ka dalë shumë mirë për kompaninë pasi ajo ka arritur të eliminojë të gjithë aksionet që kishte për shitje në Microsoft Store Microsoft dhe aktualisht nuk është më e disponueshme në katalogun e smartphone të kompanisë ku vetëm HP Elite X3, Lumia 550, Lumia 640 DS, Lumia 640 XL Dual SIM, Lumia 650 dhe Acer Jade Primo, megjithëse kjo e fundit ende nuk ka stok që kur mbaroi pak më shumë se një muaj më parë, kur terminali uli çmimin e tij në 249 euro.

Me përjashtim të HP Elite X3, modeli i fundit që ka dalë në treg, pjesa tjetër e terminaleve me Windows 10 Mobile mund të futen nga 84,25 euro për Lumia 640 DS deri në 159 euro për Lumia 640 XL Dual SIM. Nëse dëshironi të ndaleni pranë dyqanit Microsoft dhe hidhni një vështrim në opsionet e disponueshme Këtu keni lidhjen.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.