Platforma e mesazheve e Google, Allo, poshtë dhe pa frena

Shtatorin e kaluar, Google prezantoi zyrtarisht aplikacionin e mesazheve Google Allo, një aplikacion që tashmë e kishim parë pak gjatë Google I / O vitin e kaluar. Google dëshiron të futet plotësisht në platformat e mesazheve gjithsesi, diçka që nuk e ka arritur me Hangouts dhe që për momentin duket se nuk do ta arrijë as me Google Allo. Google Allo është një aplikacion mesazhesh më shumë se really ofron pak risi në krahasim me atë që gjejmë aktualisht në paronama të aplikacioneve të këtij lloji, dhe përdoruesit nuk kanë parë arsye të mjaftueshme për ta adoptuar atë si një nga koleksionet së bashku me WhatsApp dhe Telegram.

Nuk është hera e parë që një shërbim i Google nuk ka funksionuar. Google + është një shembull i përpjekjeve të ndryshme të dështuara që kompania ka bërë në botën e rrjeteve sociale. Më parë e keni provuar me Hangouts (tani të destinuara për përdorim biznesi) dhe tani me Google Allo. Duket se integrimi i "Asistentit të Google" nuk është arsye e mjaftueshme për përdoruesit. Dhe si provë e kësaj, ne duhet të shohim numrat nga Google. Aplikacioni ka rënë nga Top 500 të aplikacioneve më të shkarkuara, duke demonstruar interesin zero nga ana e përdoruesve.

Google Allo ka gjëra të mira si Google Assistant siç kam komentuar më lart, por edhe gjëra të këqija si ajo që nuk është multiplatform pasi që shoqërohet me një numër telefoni, kështu që ne nuk mund të ndjekim bisedat tona në PC, Mac ose tablet. Google nuk po hedh peshqir me këtë aplikacion, është shumë herët, dhe ka shumë të ngjarë që do të integrohet në versionet e ardhshme të Android, siç bëri me Google +, derisa pa që nuk kishte as një mënyrë për të popullarizuar rrjetin alternativ social të Google. A do të ndodhë e njëjta gjë me Google Allo? Koha do të tregojë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.