Samsung do të heqë butonin e saj portreti në Galaxy S8

S7 0

Të jetë i lidhur me të sigurt elemente që janë fjalëkalime Marka juaj ka përparësitë dhe disavantazhet e saj. Në iPhone do të thotë që gjithmonë duhet të lini një hapësirë ​​në pjesën e poshtme që është e paprekshme sa herë që dëshironi të mendoni për një dizajn tjetër që çon në një ndryshim në atë pajisje të re, e cila është në vetvete një pengesë për lirinë e atyre kë i projektojnë këto lloje të produkteve.

Dhe kjo duket se do të çrrënjoset Samsung për Galaxy S8 të tij të ardhshëm, dhe sipas disa raporteve, flamuri i ardhshëm i prodhuesit Korean do të heqë qafe butonin e tij portreti të shtëpisë. Ky spekulim vjen nga vetë informacioni i ngjisni sensorin e gjurmës së gishtit në ekran dhe duke pritur porositë për prodhimin e terminalit.

Para se të dini se Galaxy S8 do të ketë një Raporti i ekranit / vëllimit 90%, kishim lajmin se do të integronte ndoshta një skaner tejzanor të gjurmëve të gishtave i zbatuar në të njëjtin ekran. Ky lajm shoqërohet me atë të Mi MIX, i cili ka të njëjtin sensor të ngulitur në panel, dhe rezultati është një Galaxy S8 që ndoshta ka një ngjashmëri të madhe me prodhuesin kinez.

Pra, ne e dimë që ata që janë përgjegjës për të bërë pjesët më të rëndësishme të Galaxy S8, si ato për hapësirën e nevojshme për skanerin dhe pjesët e tjera, janë ende në pritje të porosive për të, kështu që jemi përballur me një spekulim që mund të ketë shumë të vërtetë: zhdukja e butonit ikonik të shtëpisë së Galaxy S8.

Nëse shohim një nga avantazhet më të mëdha të skanerit tejzanor, sigurisht që nuk është një ide e çmendur, dhe për çfarë partneri im Jordi foli 1 muaj më parë, ai buton fizik zhduket për ta lënë sensorin të lexojë gjurmën e gishtit edhe kur dora është e lagur ose në shumë djersë, një problem që krijuesit e telefonave e gjejnë akoma me ata lexues biometrik.

Ne do të shohim se ku është dhe nëse ato endrra te bukura bëhen realitet.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.