Specifikimet dhe çmimi i Xiaomi Mi Note 2 i pritur janë filtruar

Xiaomi

El Xiaomi Mi Shënim 2 Ajo ka qenë në buzët e të gjithëve për një kohë të gjatë, për shkak të rrjedhjeve të vazhdueshme dhe thashethemeve që ne kemi qenë në gjendje të lexojmë në lidhje me anijen e re të prodhuesit kinez. Për disa ditë ne tashmë e dimë që prezantimi i tij zyrtar do të bëhet më 25 të këtij muaji dhe që nga mëngjesi i kaluar ne gjithashtu dimë karakteristikat e tij zyrtare dhe çmimin e tij.

Dhe kjo Një prezantim i PowerPoint, i filtruar nga media të ndryshme, na ka lejuar të dimë me shumë detaje Mi Note 2 të ri dhe të pritshëm. Siç do të shohim më poshtë, nuk ka asgjë ndryshe nga sa pritej dhe që ne tashmë e dinim, megjithëse na ndihmon ta konfirmojmë atë dhe gjithashtu të dimë pse mund ta blejmë atë.

Këtu ju tregojmë Karakteristikat dhe specifikimet e Xiaomo Mi Note 2 të ri;

 • Ekran 5.7 inç Sumer AMOLED me Force Touch dhe një rezolucion prej 2560 x 1440 piksel
 • Procesori Snapdragon 821 me GPU Adreno 530
 • 4 ose 6 GB memorie RAM
 • Hapësirë ​​e brendshme 64 ose 128 GB
 • Kamera e dyfishtë e pasme me një sensor Sony IMX318 23 megapiksel
 • Kamera e përparme 8 megapiksel
 • Bateri 4.100 mAh me karikim të shpejtë
 • Skaneri i gjurmëve të gishtave me ultratinguj Qualcomm dhe Iris Reader

Xiaomi

Në funksion të karakteristikave, nuk ka dyshim se do të përballemi me një pajisje të ashtuquajtur të nivelit të lartë, për të cilën shumë prej nesh kanë frikë se do të mund të lënë në hije jo vetëm Galaxy S7 edge, por edhe iPhone 7 të Apple. Për më tepër, çmimi i saj na fton të mendojmë se beteja do të jetë e tmerrshme dhe kjo është se flamuri i ri Xiaomi mund të blihet për 380 euro në model me 4 GB RAM dhe 64 GB hapësirë ​​të brendshme dhe për 406 euro atë që do të ofrojë na një memorje RAM 6 GB dhe 128 GB hapësirë ​​ruajtëse.

Çfarë mendoni për çmimin dhe tiparet me të cilat Xiaomi i ri Mi Note 2 do të dalë në treg në 25 tetor?.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.