Olympus PEN E-PL9 mbërrin zyrtarisht në Shtetet e Bashkuara

Stilolaps Olympus E-PL9

Disa muaj më parë ju thamë për kamerat e reja Olympus. Kjo është diapazoni Olympus PEN E-PL9. Një gamë e kamerave që shquhen për dizajnin e tyre retro dhe veçori të regjistrimit 4K, ndër disa nga funksionet e tij. Ju mund të lexoni më shumë rreth këtyre kamerave këtu. Shtë një model që është përmirësuar në aspekte të caktuara me atë të mëparshmin në seri.

Por, në atë kohë asgjë nuk u tha në lidhje me lëshimin global të këtyre kamerave. Olympus PEN E-PL9 pritej të mbërrinin në Evropë në Mars. Megjithëse nuk dihej asgjë konkrete për lëshimin e saj në Amerikë. Më në fund ai moment tashmë ka ardhur.

Kjo është një aparat fotografik që është reklamuar që nga fillimi si një mundësi për përdoruesit që përdorin smartphone-in e tyre për të nxjerrë kamera dhe duan të kalojnë në diçka më profesionale. Kjo aparat fotografik është një mundësi e mirë për të. Kryesisht sepse shquhet për lehtësinë e përdorimit.

Stilolaps Olympus E-PL9

Ne kemi një mënyrë automatike, rezulton të jetë në gjendje të bëjë selfie, ka Bluetooth… Me pak fjalë, ka shumë karakteristika të Olympus PEN E-PL9 që e bëjnë atë një zgjedhje të mirë për këto lloj përdoruesish. Tani, më në fund ka dalë në tregun amerikan.

Në fillim, kompania komentoi që Olympus PEN E-PL9 do të mbërrinte në vend gjatë gjithë muajit mars., ndoshta vonë. Por ky lëshim nuk erdhi dhe asgjë nuk u tha në lidhje me të. Diçka që ngriti mjaft pyetje në lidhje me të. Edhe pse më në fund, me një vonesë prej dy javësh ata tashmë arrijnë në dyqane. Kështu që përdoruesit në Shtetet e Bashkuara mund të bëjnë me të.

Lidhur me çmimet, do të ketë dy mundësi të mundshme për të zgjedhur. Vetëm Olympus PEN E-PL9 do të kushtojë 599,99 dollarë. Ndërsa një paketë që përfshin kamerën, një kartë SD 16 GB, një kasetë dhe një lente është me çmim Dollarit amerikan 699,99.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.