Dërgoni një WhatsApp anonim me këtë truk

dërgoni WhatsApp anonim

Sa herë ju ka ndodhur që dëshironi dërgoni një mesazh WhatsApp, por ju nuk dëshironi që personi tjetër të dijë se jeni ju. Për ta bërë këtë, ne paraqesim një sërë trukesh që do t'ju lejojnë të dërgoni një WhatsApp anonim.

Ka disa mënyra, nga më të thjeshtat tek më të dukshmet. Megjithatë, mund të mos e keni marrë parasysh dhe sot do t'ju flasim për to. Janë plotësisht e ligjshme, por shumë i dobishëm në rast se dëshironi të rezervoni emrin tuaj nga persona të tjerë.

Si të dërgoni një WhatsApp pa u identifikuar

Si të dërgoni një WhatsApp anonim

Dërgoni një mesazh WhatsApp pa u identifikuar Është e mundur vetëm nëse personi tjetër nuk ka regjistruar numrin tuaj në kontaktet tuaja. Nëse po, mund të shkruani në mënyrë anonime dhe të shmangni identifikimin nga marrësi. Më poshtë po ju paraqesim një sërë trukesh që mund t'i zbatoni për ta arritur këtë:

Dërgo WhatsApp anonim
Artikulli i lidhur:
Aplikime për të dërguar WhatsApp masiv

Dërgoni WhatsApp pa shtuar numrin

Ekziston një truk për të dërguar një mesazh WhatsApp pa pasur nevojë të shtoni numrin. Thjesht duhet të futni adresën e mëposhtme në shfletuesin tuaj të internetit: https://api.whatsapp.com/send?phone=XXXXXXXXX. Thjesht duhet të zëvendësoni Xs me numrin e telefonit duke filluar me kodin e tij të shtetit.

Për të rritur anonimitetin në bisedën tuaj, duhet të fshehni informacionin e të dhënave tuaja nga të gjithë përdoruesit. Ky konfigurim bëhet direkt në WhatsApp dhe për ta bërë këtë duhet të ndiqni hapat e mëposhtëm:

 • Hyni në llogarinë tuaj WhatsApp.
 • Shtypni butonin me tre pika vertikale të vendosura në këndin e sipërm të djathtë të ekranit.
 • Futni "Cilësimet" dhe kërkoni opsionin "intimitet".
 • Në seksionin "Kush mund të shohë informacionin tim personal» Sigurohuni që gjithçka të jetë e shënuar në mënyrë që "askush" ta bëjë atë.
 • Në fund të të njëjtit ekran është opsioni «i përparuar".
 • Fusni atë dhe aktivizoni opsionin «Mbroni adresën IP në thirrje".

Me këto nivele sigurie dhe privatësie, mund të siguroheni që, kur dërgoni një WhatsApp, mund të ruani anonimitetin tuaj. Për më tepër, është një e mirë praktikë sigurie për të parandaluar njerëzit e tjerë të dinë të dhënat tuaja.

Përdorni një linjë telefonike që askush nuk e di

Ky është një opsion shumë i dukshëm, por që shumë përdorues nuk mendojnë ta aktivizojnë në radhë të parë. Sidoqoftë, është një opsion shumë optimal në varësi të asaj që dëshironi të bëni. Meqenëse është e re, askush nuk do ta ketë., por të dhënat tuaja si blerës dhe pronar i linjës do të mbeten në të dhënat e operatorit.

Kur keni një linjë të re, thjesht duhet të instaloni WhatsApp dhe të shtoni kontaktet të cilëve dëshironi t'u dërgoni një mesazh anonim. Mos harroni të konfiguroni nivelet e privatësisë së llogarisë tuaj dhe kjo do ta bëjë më të vështirë zbulimin tuaj.

Përdorni një numër virtual

Numrat virtualë përdoren nga njerëz që nuk duan të lënë gjurmë në shërbime ose në të dhënat e operatorit telefonik. Çfarë është një numër virtual? Është një numër me të njëjtin format si telefoni, por nuk është i lidhur me linjë fizike apo kartë SIM. Këta numra funksionojnë në rrjetet e të dhënave dhe përdoren në pajisjet me sisteme operative iOS dhe Android.

Një numër virtual ka një kosto të lidhur që përgjithësisht ndryshon në varësi të kompanisë që i shet. Ato përdoren në kompani që duan të aktivizojnë një numër qendror WhatsApp dhe më pas të krijojnë një shpërndarje mesazhesh me chatbot ose platforma të tjera. Mund të gjeni dhe përdorni një numër virtual në aplikacionet celulare që ofrojnë këtë shërbim.

Si të fshehni një bisedë WhatsApp
Artikulli i lidhur:
Mësoni se si të fshehni një bisedë WhatsApp dhe të fitoni privatësi

Me këto truke dhe rekomandime përrallore mund të dërgoni një mesazh WhatsApp anonim, por është e rëndësishme që të mos vendosni një foto profili që ju identifikon ose të dhëna personale në përshkrimin ose emrin e përdoruesit. Cila metodë menduat se ishte më e përshtatshme për të shmangur zbulimin kur dërgoni një mesazh?


Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.