Çmimi dhe data e lëshimit të Doogee S98 Pro tashmë dihen

Doogee S98 Pro

Muajin e kaluar folëm për lëshimin e radhës nga prodhuesi Doogee, the Doogee S98 Pro, një pajisje e karakterizuar nga a dizajn i frymëzuar nga të huajt, një aparat fotografik për shikim natën, sensor infra të kuqe dhe pa harruar se hyn në kategorinë e smartfonëve rezistent ndaj goditjeve.

Por pjesa më e rëndësishme për shumë përdorues ende mungonte: çmimi dhe disponueshmëria. Më në fund, kompania më në fund ka njoftuar atë informacion. Do të jetë 6 qershori i ardhshëm, ndaj ka më pak se një muaj që, nëse ju pëlqen ajo që ju ofron Doogee S98, ta blini dhe të përfitoni plotësisht nga veçoritë që ofron.

Nëse dëshironi të dini të gjitha veçoritë dhe se si mund të përfitojmë sa më shumë prej saj, ju ftoj të hidhni një sy në videon e mëposhtme dhe specifikimet që ju tregojmë më poshtë.

Specifikimet e Doogee S98

Seksioni fotografik

Një nga seksionet më të rëndësishme për përdoruesit kur vendosin për një celular ose një tjetër është seksioni fotografik. Doogge S98 Pro i ri përfshin një Kamera kryesore 48 MP e prodhuar nga Sony i cili përdor sensorin IMX582.

Pranë dhomës kryesore, gjejmë një kamera e shikimit të natës, me një sensor tjetër të prodhuar nga Sony (IMX 350) dhe që arrin një rezolucion prej 20 MP.

Doogee S98 Pro

Për më tepër, siç e përmenda në fillim të këtij artikulli, Doogee S98 Pro përfshin një kamerë shtesë me një sensor termik, ideal për Kontrolloni temperaturën e zonave ose objekteve në mjedisin tonë.

Sipas prodhuesit, ai përdor sensorin InfiRay, një sensor që ofron më shumë se rezolucion termik i dyfishtë se çdo sensor tjetër në treg.

Ka një shpejtësi të lartë të kuadrove prej 25 Hz që garanton a saktësi dhe detaje më të mëdha në kapjet që ndihmojnë për të zbuluar lagështinë, temperaturat e larta, problemet e funksionimit...

Ai përfshin algoritmin Dual Spectrum Fusion që lejon kombinoni imazhet nga kamera termike me imazhet nga kamera kryesore. Kjo i lejon përdoruesit të gjejë saktësisht burimin e problemit pa u përpjekur ta zbulojë duke analizuar imazhin infra të kuqe.

Nëse flasim për kamera e përparme, këtë herë, djemtë Doogee janë mbështetur te prodhuesi Samsung, me sensorin 5 MP S3K9P16SP, kamerën e vendosur në pjesën e sipërme qendrore të ekranit.

Fuqia e Doogee S98

Për të menaxhuar të gjithë pajisjen, Doogee është mbështetur te prodhuesi MediaTek me procesorin G96, një proces me 8 bërthama në 2,05 GHz, kështu që mund ta përdorim edhe për të luajtur lojëra pa probleme.

Së bashku me procesorin G96, ne gjejmë 8 GB RAM dhe 256 GB hapësirë ​​ruajtëse. Nëse kjo është e shkurtër, mund ta zgjeroni hapësirën e ruajtjes deri në 512 GB duke përdorur një kartë microSD.

Doogee S98 Pro

Ekran FullHD+

Sado e fuqishme të jetë pajisja, nëse nuk ka një ekran cilësor, është e padobishme. Doogee S98 Pro përfshin një Ekran 6,3 inç me rezolucion FullHD +, Lloji LCD dhe i mbrojtur me teknologjinë Corninig Gorilla Glass.

Bateri për disa ditë

Në varësi të përdorimit që i bëjmë pajisjes, a Bateri 6.000 mAh, mund të kalojmë disa ditë pa iu afruar karikuesit. Dhe, kur na duhet, mund ta karikojmë shpejt duke mbështetur karikimin e shpejtë 33 W duke përdorur kabllon USB-C.

Por, nëse nuk nxitojmë të ngarkojmë dhe preferojmë të përdorim një bazë të dhënash karikim pa tel, Ky funksion është gjithashtu i disponueshëm, megjithëse me një fuqi më të ulët, pasi është i pajtueshëm vetëm me 15 W.

Karakteristika të tjera

Përveç fuqisë dhe seksionit fotografik, një smartphone pa një çip NFC aktualisht nuk ka shumë kuptim. Doogee S98 Pro përfshin një Çipi NFC me të cilin, përmes Google Pay, ne mund të kryejmë pagesa në mënyrë komode nga smartfoni ynë.

Sa i përket sigurisë, Doogee S98 Pro përfshin një sistem të njohja e gjurmëve të gishtave në butonin e ndezjes, pra sa herë që e aksesojmë, kur shtypim butonin, do të zhbllokohet automatikisht pa e kuptuar.

Është i pajtueshëm me satelitët e navigimit GPS, Galileo, BeiDou dhe Glonass. Përveç kësaj, ai përfshin Certifikimi IP68, IP69K dhe ushtarak MIL-STD-810H.

Sistemi operativ është Android 12 dhe përfshin 3 vjet përditësime sigurie nëpërmjet OTA. Siç mund ta shohim, Doogee na ofron një numër të madh funksionalitetesh dhe veçorish me një çmim mjaft të arsyeshëm, çmim për të cilin do të flasim më poshtë.

Çmimi dhe disponueshmëria e Doogee S98 Pro

Doogee S98 Pro

Çmimi zyrtar i Doogee S98 Pro është 439 dollarë. Sidoqoftë, nëse e keni në dorë në momentin e lëshimit më 6 qershor, mund ta blini në DoogeeMall për vetëm 329 dollarë, që është një 110 dollar zbritje për çmimin e tij përfundimtar.

Sigurisht, kjo ofertë prezantuese është e disponueshme vetëm gjatë 4 ditëve pas fillimit të saj, deri më 10 qershor. Por, përveç kësaj, nëse ekonomia juaj është edhe pak e drejtë, mund të kaloni në faqen e saj zyrtare dhe të regjistroheni në një lotari për të marrë Doogee S98 Pro falas.

Nëse doni të dini më shumë informacion rreth kësaj pajisjeje, mund ta bëni duke vizituar ato Faqja zyrtare e S98 Pro.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

<--seedtag -->