Shtoni foto të vendndodhjes në Mac

Shtimi i vendndodhjes në një foto

Shtimi i vendndodhjes GPS në fotografitë që nuk e kanë atë është një proces shumë i thjeshtë që ne mund ta bëjmë si në Windows ashtu edhe në macOS me lehtësi.

iPhone 11 Pro Max kundër Galaxy S20 Ultra

Galaxy 20 Ultra vs iPhone 11 Pro Max

Diapazoni më i lartë në treg në botën e telefonisë sot përbëhet nga iPhone 11 Pro Max dhe Galaxy S20 Ultra, modele që i krahasojmë me detajet më të vogla

Mbulesa Arbily G9

Rishikimi i kufjeve Arbily G9

Ne kemi testuar kufjet pa tel Arbily G9 për disa ditë. Tingull i fuqishëm dhe cilësor, dizajn elegant dhe një çmim special i rekomanduar me zbritje.

HBO

Si të çabonoheni nga HBO

Nëse sapo Game of Thrones ka mbaruar, ju mendoni se ka ardhur koha të anuloni pajtimin tuaj në HBO, në këtë artikull ne ju tregojmë të gjitha hapat që duhet të ndiqni.

TV para

Si të zgjidhni TV

Ne ju ndihmojmë të zgjidhni një TV për dhomën tuaj të ndenjes me disa nga tiparet kryesore që duhet të vlerësoni para se të blini një TV Smart.

Kthehu në shkollë vjen në Amazon

Amazon është bërë për shumë njerëz, mënyra kryesore kur bleni praktikisht çdo produkt, falë jo vetëm përparësive. Ne ju tregojmë ofertat më të mira të Amazon për kthimin në shkollë.

Insta360 Pro

Rishikoni Insta360 Pro

Analiza e Insta360 Pro, një aparat fotografik 360 gradësh që regjistron në 8K për të rritur përvojën e VR. Ne ju tregojmë karakteristikat e tij, pro dhe kundër të këtij ekipi të vlerësuar në 4.000 euro. Ia vlen?

Kamera 360 shkallë Garmin

5 kamerat më të mira 360 shkallë

5 kamerat më të mira 360 gradë aktualisht të disponueshme. Mësoni më shumë rreth kësaj përzgjedhjeje të kamerave 360º me të cilat merrni imazhet më të mira VR ose transmetoni drejtpërdrejt.

Spotify ka 75 milion abonentë

Shërbimi streaming muzikor Spotify, ka njoftuar se tashmë ka 75 milion abonentë, ndërsa numri i përdoruesve të versionit falas arrin 99 milion.

Spotify

Spotify rrit çmimin e normave të tij në Norvegji

Spotify njofton një rritje çmimi për normat e saj në Norvegji. Zbuloni më shumë rreth rritjes së çmimeve të firmës në vendin Skandinav. Diçka që ata nuk e përjashtojnë ta bëjnë edhe në vendet e tjera.

Stilolaps Olympus E-PL9

Olympus PEN E-PL9 mbërrin zyrtarisht në Shtetet e Bashkuara

Më në fund, pas një vonese prej dy javësh, Olympus PEN E-PL9 mbërrin zyrtarisht në Shtetet e Bashkuara. Përdoruesit në vend tashmë mund të bëjnë me këtë aparat fotografik që shquhet për dizajnin e saj retro dhe ka funksione të tilla si regjistrimi 4K.

Spotify

Spotify fillon testimin me ndihmësin e vet të zërit

Spotify po teston asistentin e vet të zërit. Mësoni më shumë rreth planeve të platformës streaming që tashmë paraqet asistentin e saj të parë që do ta bëjë përdorimin e aplikacionit shumë më të lehtë.

Kufjet më të mira të vitit 2017

Nëse planifikoni të rinovoni kufjet tuaja, në këtë artikull ju tregojmë se cilat kanë qenë dhe vazhdojnë të jenë më të mirat gjatë gjithë vitit 2017

Spotify

Shkarkoni muzikë nga Spotify

Dëshironi të shkarkoni muzikë nga Spotify? Ne ju tregojmë hapat që duhet të ndiqni për të qenë në gjendje të dëgjoni këngët jashtë linje në celularin tuaj iPhone ose Android.

Redaktorët e fotove në internet

Nëse duam të modifikojmë fotografitë tona, mund të gjejmë shumë shërbime në Internet. Ne ju tregojmë se cilët janë redaktorët më të mirë të fotove në internet.

redaktor falas video në internet

Pritini video në internet

Para se të ndani video, mund t'ju duhet t'i prisni për t'i bërë më të vogla. Ne ju tregojmë shërbimet më të mira për të prerë videot në internet

Lidhni celularin me TV

Lidhni celularin me TV

Ekzistojnë metoda të ndryshme për ta lidhur celularin me televizorin. Ne ju tregojmë të gjitha opsionet e mundshme në mënyrë që të mund të zgjidhni atë që ju pëlqen më shumë.

Videot më të mira për fëmijë

Nëse jeni duke kërkuar faqet e internetit dhe aplikacionet më të mira për të vegjlit për të shijuar videot e tyre të preferuara, këtu do të gjeni më të mirën e momentit.

TV më të mirë të vitit 2016

TV më të mirë të vitit 2016

Nëse po mendoni të rinovoni televizorin tuaj të vjetër, por nuk doni të shpenzoni shumë para, shikoni televizorët më të mirë të vitit 2017 dhe do të kurseni shumë

Redaktuesit më të mirë falas të videos

Redaktues video falas

Mos humbisni redaktuesit më të mirë të videos që mund të shkarkoni për Windows, Mac ose Linux. Nëse keni nevojë për një redaktues video, do ta gjeni këtu.